reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

reklama
Mligocka- no gdybym nie miała, to by mnie tu nie było :-D Tak, staramy się już 1,5 roku, od maja 2012...

Gochson- a ginek nie proponował Ci tego monitoringu czy jak?
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje Dziewczyny za wsparcie poczekam jeszcze troche i powtorze test a potem udam sie na bete:tak:
 
anula- logiczne. :-D Natomiast ja miałam na myśli to że są dziewczyny które w ciążę zachodzą natomiast maja problem z jej donoszeniem i te które mają w ogóle problem aby w te ciąże zajść.
 
Ostatnia edycja:
Anula1988 nie proponował. Kilka razy mi robiła USG i były pęcherzyki. Zresztą powiem szczerze, że nie wiem na czym polega ten monitoring. Wiesz jak to wygląda? U mnie problem jest z utrzymaniem, bo ja juz byłam 3 razy w ciąży i po pierwszym poronieniu dostałam clo i duphaston i urodziłam ślicznego chłopca.
 
Gochson- ten monitoring polega na tym, że mniej więcej od 10 dc (to już w zależności jak gin uważa) najczęściej co 2 dni sprawdza się poprzez USG dopochwowe czy: w ogole rosna pęcherzyki, jaki jest ich przyrost, czy osiagaja odpowiednia wielkość, a potem czy pekaja i czy czasem nie tworzy się torbiel w jajniku po niepeknietym, przerosnietym pęcherzyku. Dlatego ten monitoring jest taki ważny. I dlatego np. w trakcie trwania cyklu gin może jeszcze zlecic przyjmować inne hormony, aby jeszcze uratować dany cykl, np. zastrzyk z pregnylu, aby spowodować pekniecie pęcherzyka w odpowiednim czasie. Albo właśnie w przypadku duphastonu gin musi zobaczyć,ze pęcherzyk już pękł, bo dopiero wtedy można brac dupka, ponieważ on zażywany wcześniej niż po owu może ja zablokowac :) Sama dopiero niedawno się tego dowiedziałam :) Medycyna poszła do przodu :tak:

Mligocka- tak, to ja ten drugi z wymienionych przez Ciebie przypadków. Niestety nie było mi dane jeszcze w ogole zajść w ciążę :no:
 
mligocka jak rodziłam mojego synka to brałam duphaston od momentu kiedy się dowiedziałam o ciąży.
Teraz mi lekarka powiedziała, zeby brać od 18dc, ale brałam przez 3 cykle i przestałam, bo nie udało mi się zajść w ciąże, więc nie wiem czy to nie przez duphaston, a po drugie za każdym razem jak go brałam to miałam objawy jak ciążowe -bolesność brzucha i piersi, uczucie gorąca.
Ja za każdym razem zaszłam w ciąże bez duphastonu. U mnie było to tak: poronienie, potem ciąża po clo i od razu włączyli duphaston - urodziłam synka, teraz w lipcu znowu poronienie...tyle, ze nie brałam duphastonu, bo szczerze mówiąc myślałam, że skoro urodziłam synka to coś się odblokowało. Mój błąd bo miałam plamienia w terminie @, więc myślałam, że @, potem po tygodniu zobiłam bete i była pozytywna, no a później było poronienie. Pewnie jakbym od razu zrobiła test i włączyła duphaston to kto wie, może bym utrzymała.


Anula1988 no to monitoring u mojego lekarza to chyba nie wchodzi w grę, bo przyjmuje 2 razy w tygodniu i pewnie ciężko się wbić w dokładny dzień cyklu.
 
reklama
Do góry