reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Malina z drugiej strony naprawdę lepiej że tak ładnie mały przybiera bo teraz jeśli by zaczęła się akcja porodowa(tfu tfu odpukac w niemalowane) już ma piękną wagę wyjściową. U mnie jak chodziłam kilka lat temu w ciąży to na USG też było plus minus 500g jako błąd i lekarze przychodnie d koniec zawsze mówili żeby za bardzo się tą wagą też nie sugerować. Chociaż niektórzy lekarze mają dobre oko, mi godzin przed CC na USG lekarz wymierzył że młody będzie mieć 3700 i urodził się z 3630 [emoji23]

Katinails piękne są takie historie z happy endem. Uwielbiam takie czytać i słuchać. Może też dlatego że nigdy nie zapomnę jak mi lekarz ordynator wpieral w żywe oczy ze dziecko urodzone w 28tc nie ma szans na przeżycie [emoji36] bezczelny.
 
reklama
Przezornym być trzeba. Ja mialam 9 lat jak bralam udzial w wypadku samochodowym. Niestety o ile my mozemy jezdzic ostroznie to ktos inny może nam wyrzadzic krzywde. Albo tak jak moja mama miala jadac do pl na swieta auto jej zaczelo dymic..

Mam nadzieje ze zadnej z nas nie spotka nic nigdy z tych sytuacji.

Ja mialam w zyciu 3 wypadki w tym jeden z dachowaniem... Nie chce nawet o tym myslec. To wszystko sa sekundy. Ale tak jak mowisz oby nic wiecej.
 
Tylko ze u mnie zaczal sie problem. Juz dieta nie wystarczy. Diablo 1.03.wczoraj po sniadaniu cukier 219.. Od kilku dni na czczo 111-116.

Ja bylam u mamy okazalo sie, ze nie przyszedl glukometr. Bylysmy u dziadka cos okolo 12, ja do tego czasu wypilam 2 szklanki wody z sokiem i cukier byl 74. Powinnam zmierzyc z samego rana, bo pozniej to juz od glodu pewnie ?
 
Malina z drugiej strony naprawdę lepiej że tak ładnie mały przybiera bo teraz jeśli by zaczęła się akcja porodowa(tfu tfu odpukac w niemalowane) już ma piękną wagę wyjściową. U mnie jak chodziłam kilka lat temu w ciąży to na USG też było plus minus 500g jako błąd i lekarze przychodnie d koniec zawsze mówili żeby za bardzo się tą wagą też nie sugerować. Chociaż niektórzy lekarze mają dobre oko, mi godzin przed CC na USG lekarz wymierzył że młody będzie mieć 3700 i urodził się z 3630 [emoji23]

Katinails piękne są takie historie z happy endem. Uwielbiam takie czytać i słuchać. Może też dlatego że nigdy nie zapomnę jak mi lekarz ordynator wpieral w żywe oczy ze dziecko urodzone w 28tc nie ma szans na przeżycie [emoji36] bezczelny.
Oczywiscie lepiej martwic sie w ta str niz stresowac ze maluszek bedzie hipotrofikiem. Zgadzam sie w 100%.
Bratowa chodzila do tego samego gina co ja i lekarz ja przetrzymywal jak najdłużej bo mala malutka i wycelowal z cc ze w tym dniu mala miec bedzie 3000g i miala 3050g%)
 
Ja bylam u mamy okazalo sie, ze nie przyszedl glukometr. Bylysmy u dziadka cos okolo 12, ja do tego czasu wypilam 2 szklanki wody z sokiem i cukier byl 74. Powinnam zmierzyc z samego rana, bo pozniej to juz od glodu pewnie ?
Tak na czczo zmierzyc powinnas. Mi np woda z cytryna obniża cukier. Takze jak mam skok to szybko robie lemoniadke i biore psa na spacer i po 15min sladu nie ma.
A po posilku mierzy sie godzine od zaczecia jedzenia. Przy slodyczach najlepiej lapac po 20min, 40min i godz. Bo slodkie ma to do siebie ze ma gwałtowny wyrzut i czesto po godz juz sladu nie ma.
 
Tak na czczo zmierzyc powinnas. Mi np woda z cytryna obniża cukier. Takze jak mam skok to szybko robie lemoniadke i biore psa na spacer i po 15min sladu nie ma.
A po posilku mierzy sie godzine od zaczecia jedzenia. Przy slodyczach najlepiej lapac po 20min, 40min i godz. Bo slodkie ma to do siebie ze ma gwałtowny wyrzut i czesto po godz juz sladu nie ma.

Ja pilam wode z ultra slodkim sokiem malinowym. Jakos po 30 min zmierzylam. Ma mi przyslac w tym tygodniu, ale mysle ze nie jest zle
 
Liczba piękny zestaw. Martoosia tak zrobie z tym okladem dziekuje.
U nas zakladaja szwy rozpuszczalne w środku i zdejmowane na zewnatrz. W piatek mam kontrole w szpitalu i zdejmuja. Jakos dużo bardziej mi nie wygodnie i dużo bardziej boli niż z córka. No nic wytrzymać trzeba.
U nas bardzo dobrze rozwiniety oddzial neonatologiczny i akurat lezalam z dziewczyna ktorej tesciowa tam pracuje to sie nasluchalam.
Liczba ty rodzisz przed Mallina czy po ?
 
reklama
Mialam pytac. Jeden adapter od fotelika moge wyciagnac bez naciskania przycisku, drugi zastrzaskuje sie normalnie. Roznia sie od siebie takim malym plastikiem w srodku. To normalne czy mam pomylone adaptery ? Pewnie bede musiala zapytac w sklepie
 
Do góry