reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o bobasa a niskie AMH

Hej! No to ja też Cię chętnie podbuduję :)
Mam 36 lat i o dziecko staraliśmy się od 4 lat. Przy pierwszym badaniu 4 lata temu okazało się że moje AMH jest na poziomie 0,05 😳 czyli jakieś 30 razy niższe niż w tym wieku powinno być. To długa historia, ale krótko mówiąc odbyłam przez te 4 lata mnóstwo pielgrzymek po lekarzach, niby wybitnych specjalistach i każdy z nich odsyłał mnie z kwitkiem na in vitro z adopcją komórki jajowej. Dla mnie nie wchodziło to z różnych powodów w grę i kiedy miałam się już poddać, trafiłam w listopadzie 2020 roku na lekarza, który stwierdził, że owszem szanse mamy małe, ale warto byłoby spróbować 3-miesięcznej kuracji preparatem DHEA, opracowanej przez pewnego nowojorskiego specjalistę, Norberta Gleichera. Brałam też wysokie dawki Q10 i witaminy D. Potem miałam powtórzyć badanie AMH i jeśli wzrośnie, przystąpić do in vitro. I wiecie co? Po dwóch miesiącach byłam w naturalnej ciąży 😳 wielka radość i kompletny szok! Na razie wszystko się (odpukać) pięknie rozwija, termin w październiku.
Dodam że mam też różne inne schorzenia, m.in. autoimmunologiczne - wykryto u mnie przeciwciała, które atakują komórki jajowe (i to pewnie to „załatwiło” tak moje AMH). Ta kuracja preparatem DHEA musi być przepisana i nadzorowana przez lekarza (ja brałam amerykański preparat zamówiony w Holandii, DHEA jonizowane) i nie wolno jej stosować u kobiet zagrożonych rakiem piersi czy jajników. Podobno szczególnie duże szanse na powodzenie mają kobiety w miarę młode, przed 40, i jeśli mają testosteron niski albo poniżej normy (niestety wielu lekarzy to kompletnie pomija, a testosteron bierze udział w genezie komórek jajowych i jeśli jest go mało to może to być powodem niepłodności).
Jeśli macie ochotę wgłębić się w ten temat, to jest to szczegółowo wyjaśnione w książce “It starts with an egg” Rebeki Fett, ona też pisze o AMH i kuracji DHEA.
Życzę szczęścia i pięknego bobasa 💝
Witam
Czy mogłabym prosić o namiary na Twojego lekarza???
 
reklama
Do góry