reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Miska80 pajace i śpiochy że stopami nie do końca się nadają, bo może być trudno na nóżki w gipsie założyć. U mnie córcia urodzona we wrześniu po gipsach była w samym body. Podobno gips jest jak spodenki, a nóżek w gipsie nie mozna przegrzewać. Jak już jest szyna to w grę wchodzą pajace bez stópek na początku, a później jak dziecko bardziej ruchliwe to spodenki.
 
reklama
Miska80 pajace i śpiochy że stopami nie do końca się nadają, bo może być trudno na nóżki w gipsie założyć. U mnie córcia urodzona we wrześniu po gipsach była w samym body. Podobno gips jest jak spodenki, a nóżek w gipsie nie mozna przegrzewać. Jak już jest szyna to w grę wchodzą pajace bez stópek na początku, a później jak dziecko bardziej ruchliwe to spodenki.
Dziękuję za odpowiedz. a do szpitala po urodzeniu mam zabrac pajace ze stopkami? wejda takie stopki.?
 
Miśka80 pajacyk bądź śpiochy, jak najbardziej wejdą na stópki w szpitalu. My później jak już gipsy były czasem zakładaliśmy śpiochy jak przychodził ktoś komu nie chcieliśmy tłumaczyć dlaczego dziecko ma gipsy. Miałam też kilka par cieplejszych spodenek na spacery. Najważniejsze jest żeby do szyny nie zakładać nic że stópkami ☺.
 
Witam. Jestem w 8 miesiacu ciazy i na badaniach prenatalnych dowiedziaam sie o SKS u mojej córeczki. za miesiąc rodzę a mam niewiele ciuchów bo nie wiem jak ja mam ja ubierać? kupowac spioszki i pajacyki ze stópkami? Proszę o poradę doświdczonych w temacie rodziców.
Witaj miśka80 ;)
jeśli mogę coś poradzić to żadnych śpiochów ze stópkami nie kupuj bo napewno kilka dostaniesz od odwiedzających dzieciątko. Najlepsze są pajacyki bez stópek, rampersy, spodnie dresowe, skarpetki, które założysz na początku na gipsy jeśli będzie malutkiej chłodno. Potem do butków od szyny skarpetki bawełniane. Ja wszystkie śpioszki musiałam zawieźć do krawcowej żeby obcięła stópki i obszyła :)
Pozdrawiam ciepło :)
 
Witam Miśka80: tak jak wcześniej Ci doradzano nie kupuj śpiochów, bo naprawdę się nie nadają. Ja synka urodziłam w styczniu miał gips na jednej nozce i najlepiej jest kupić polspiochy takie bez stopek one się naciagaja po jakimś czasie i da się je ubierać na gipsy. I na wierzch jeśli chcesz żeby dzieciatku było cieplo w paluszki możesz ubierać skarpetki na gips. Skarpetki dlatego, ze tez musisz sprawdzać co jakiś czas czy nozka nie siwieje czy nie puchnie pod gipsem, wiec skarpetki beda dla Cb wygodne, bo tak to byś musiała ściągać całe spiochy jakbyś miala takie ze stopkami. U nas synka zawsze ubieralam tak ze były body i właśnie polspiochy i skarpetki. On miał chora jedna nozke wiec musiałam coś ubierać zeby w drugą nozke bez gipsu było mu ciepło, bo w sumie gips jest ciepły i przy obu zagipsowanych nóżkach ubranko na nozki może okazać się zbędne ;)
 
Witam mam takie pytanie....czy ta wada jest dzidziczna? Przekazywana z matki(lub ojca) na dziecko??? Czy dotyczy tylko pierwszych dzieci? Bardzo proszę podzielcie się swoim doświadczeniem.
 
Agnieszkabodo1500 nie jest do końca znane podłoże występowania wady. Może pojawić się w rodzinie bez obciążeń genetycznych. Natomiast jeżeli pojawiła się u jednego dziecka to jest większa szansa że pojawi się u drugiego. Ponadto u osoby która sama ma sks jest większa szansa że jej dzieci będą miały wadę.
 
Hejka mamusie co tam u was i dzieciaczków słychać u nas ok teraz 5pazdziernika mamy wizytę kontrolną hehe pozdrawiamy[emoji4]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj Milenka 887: no tak jakoś cicho na forum się zrobilo ostatnio :-( miejmy nadzieje, ze u wszystkich dzieciaczkow jest dobrze. My tez mamy wizyte 5 pazdziernika :-) Gdzie Wy sie leczycie? :-)
 
reklama
Do góry