reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

hej
mi intuicja podpowiada,że bedzie chłopak, wczoraj bylismy na usg przesiewowym, super widać maluszka!!!
Troszkę się spóżniliśmy z wyznacznikiem przesiewowym karku, maluch za duży urósł :),myślałam ze jestem w póżniejszej ciąży a to juz 14 tydzień zakończony!!!! ale wszytko jest ok, prawidłowy rozwój
zdjęcie i filmik z Usg bede chyba codziennie po pare razy oglądac :)
acha, i wiecie co, fajnie było widac narządy płciowe, wyglądały jak małe jajeczka, ale lekarka powiedziała ze za wczesnie by stwierdzic na 100%, bo z uwagi na podniesiony poziom hormonów matki dziecko ma powiekszone, wiec to może być i dziewczynka :) super sprawa!!!!
 
reklama
Marylion, a miałaś USG dopochwowe??? Bo ja mam wizytę 11 lipca i lekarz nic nie mówił o badaniu USG, ale ja myślę, że mi właśnie zrobi to przezierności karku, bo u mnie to mniej więcej będzie 14 tydzień (z USG wychodzi, że dzidzia jest o 3 dni młodsza) i zastanawiam się, czy będzie dopochwowe :eek::dry:.
Dziewczyny, powiedzcie, macie już widoczne brzuszki??? Moja koleżanka jest obecnie w 20 tygodniu, ale widziałam jej fotki z 13 tygodnia i brzusio jak się patrzy :-D:tak:, a u mnie nie widać, bym była w ciąży, no obie już mamy 1 dziecko, więc myślałam, że brzuszek się już pojawi, a tu nic :-:)zawstydzona/y:. I trochę się martwię. No i szczególne pytanko do styczniówek, co już mają dziecko - czy Wam już widać brzuszki??? A może jakieś foto??? Kurcze, strasznie się martwię :szok::-(, że chyba pójdę do innego gina, żeby mi zrobił USG.
 
Pysia25, miałam usg przez powłoki brzuszne. Byłam u innego lekarza w Centrum diagnostyki prenatalnej, u babki która zajmuje sie własnie tym tylko. Najpierw wszytko mierzyła w 2D, a potem nam pokazywała niunka w 3D. Ale frajda mówię Wam!!!!
Ale ważne, by zrobic je przed końcem 14 tygodnia, bo później dzidzius za duży jest;)
A skąd jesteś pysia25? jak z Warszawy to polecam Dr. Renatę Jaczyńską
 
my idziemy we wtorek do gina i bedzie wlasnie mierzyl maluszka (przeziernosc karkowa) podejrzewam ze zrobi usg dopochwowe bo z Oliwia tez w tym okresie w ten sposob ogladalismy maluszka.

my usg 3d mamy w ramach wizyty wiec jak bedzie polowa ciaza upomne sie o to gina. Bo teraz nie ma sensu. A na plec jeszcze za wczesnie.

U mnie brzuszek juz widac chodze juz w spodenkach ciazowych bo moje ciuszki juz sa za male. W galerii brzuszkow wstawie z 8 i 10 tc a swieze beda potem robic.
 
witam przyszłe mamusie :-)
ja jestem w 13 tyg 5 dn, we wtorek byłam na usg genetycznym, miałam robione sondą brzuszną, wszystko wyszło w porządku, maleństwo fikało, prawie, że skakało i niemalże fikołki robiło :)) strasznie się cieszę, że jest dobrze, bo praktycznie przez cały czas martwiłam się, niestety jestem po jednym poronieniu :( ale jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że będzie coraz lepiej :)
co do płci maleństwa, nie mam pojęcia czemu wydaje mi się, że będzie dziewczynka, chociaż moja rodzinka oczekuje synka :) zobaczymy, najważniejsze żeby przyszło na świat zdrowe :))
 
witam przyszłe mamusie :-)
Witaj wśród nas mamjakty:-)

Co do USG, to dzisiaj miałam (12tc) i lekarz robił dopochwowo, ale że maluch nie chciał się ruszyć, a był ułożony przodem i nie było widać fałdu karkowego, to na koniec lekarz wziął też sondę brzuszną i przezierność zbadał przez brzuch. Więc w sumie zaliczyłam obie wersje badania.

A co do brzuszka to mam na razie lekko powiększony, ale że nigdy nie miałam płaskiego, to wyglądam bardziej jak po bardzo obfitym obiedzie niż jak w ciąży :-)
 
U mnizuszek ciazowy mocno. wszyscy sie pytaja ktory to miesiac.
we worek odbieram aparat z naprawy to strzele fotke...
a moze by tak nowy temat....brzusiow styczniowych mam
 
U mnie brzuszek ciazowy mocno. wszyscy sie pytaja ktory to miesiac.
we worek odbieram aparat z naprawy to strzele fotke...
a moze by tak nowy temat....brzusiow styczniowych mam
teraz poprawnie(wczesniej litery wcielo)
 
Melulu, nic mi nie dał. Biorę standardowo folik a teraz witaminy.
Odpoczywam dużo - narazie jest w miarę ok.

A co do płci to nie wiem dlaczego, ale od początku ciąży razem z mężem do fasolki mówimy per ON - jak się urodzi dziewczynka to będzie nam głupio hihi
Poza tym jem ciągle ogórki a na słodkie mnie mdli strasznie - więc może się potwierdzi i będzie chłopak :D

dziewczyny a macie już wybrane imię??
Ja dla dziewczynki - gdyby jednak się okazało, że to ONA :) mam już wybrane dwa: Karolinka albo Zuzia
nad chłopcem jeszcze się zastanawiamy tzn prowadzimy walkę na poduchy bo mój wspaniały mąż chce żeby był..................uwaga:


HENIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czujecie bluesa????? Po tatusiu Henio
trochę niepoważny hihihihihihihi ten mój mąż :D
 
reklama
dziewczyny a macie już wybrane imię??
Ja dla dziewczynki - gdyby jednak się okazało, że to ONA :) mam już wybrane dwa: Karolinka albo Zuzia
nad chłopcem jeszcze się zastanawiamy tzn prowadzimy walkę na poduchy bo mój wspaniały mąż chce żeby był..................uwaga:
HENIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czujecie bluesa????? Po tatusiu Henio
trochę niepoważny hihihihihihihi ten mój mąż :D
Anik, o imionach jest już cały osobny wątek: https://www.babyboom.pl/forum/styczen-2009-f240/propozycje-imion-dla-malenstw-17686/ :-)
 
Do góry