reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

hej, probuje od rana cos napisac..i jakos mi nie wychodzi.

Ja od wczoraj sama jestem z Wiktorkiem, taki spontan u nas i Dawid z tata pojechali wczoraj w nocy do babci na ferie. Takze moj starszak 500km przejechal a teraz szczesliwy u dziadkow. Zostanie tam tydz lub dwa , ma go tesc przywiesc, a T wraca w poniedzialek rano. Takze samotny weekend mamy.
A u nas dzis prawdziwy rekord w spaniu w nocy, pierwsze przespane 5 h, zasnal o 20.00-1.00, pozniej juz standardowo co 3 h.

Ostatnio zjadlam nieco nabialu, niby w nieweilkich ilosciach, troszeczke mleka do kawy, masla, 2 plastrty sera zoltego, jajko sadzone i juz maly wysypany, kupka lekko zielona ze sluzem. Od jutra znow destrykcyjna dieta..:crazy:

U nas naazie ani kolek, ani problemow z kupka, wzdeciami nie bylo, jakos nas to omija..mam nadzieje ze tak zostanie. Za to ulewac sie ulewa zwlaszcza wieczorem po calym dniu jak jak to mowie obzarstwa.:tak:

Anbas fajnie ze mala zdrowieje, a waga sie nie martw 100mm wydaje mi sie wystarczajaco, moj tez tyle zjada, czasem 120, jakos ostatnio wiecej nie potrzebuje, mniejszy byl i potrafil 140 wypic a teraz nie chce.

Fifka moj tez duzo spi, noc cala przesypia, bo tylko wybudza sie jak go przebieram i wtedy jest placz, pozniej szukanie cyca placz a jak tylko go dostanie tak juz oczy po chwili zamyka ssieszybko, corz wolniej az zasypia i nawet jak mu sie odbija to spi i tak do kolejnego wybudzenia. W dzien tez rano jest aktywny, od tygodnia pieknie sie usmiecha do nas..slodki widok, interesuja go zabawki, wczesniej nie zwracal na nie uwagi..fajnie takie postepy z dnia na dzien, ale co do gaworzenia to dopiero zaczyna . No i pozniej znow spanie..

Akuku
ja wim jak to ciezko jest z dzieciakami , ty masz jedno wiecej, wiec silna z Ciebie kobietka, bo ja wymiekam jak moj Dawid jest w domu. Z maluchem sama jak jestem to jest lajcik:happy:

Cleopatra wytrwalosci w cwiczeniach.

Mirka
slyszalam ze sa jakies plastry ,ktore zaklada sie na przepukline.

Fifka ty chodzisz do dentysty, bierzesz znieczulenie, bo ja ide w poniedzialek, zab mi sie ukruszyl , boje sie go ruszac bez znieczulenia..moge je wziasc jak karmie piersia???
 
reklama
Fifka Emis duzo spi...rano kolo 7-8 sie budzi ooglada godzinke zje I idzie spac, po ok. 3 godz. Znada dalej spi..najdluzszy e
Czas bez spania ma wieczorem...z reguly okolo 2 godziny, no chyba ze go cos boli. Moj spi w dzien w kolysce I czasem w bujaczku ale nawet nie codziennie. W kolysce jak sie przebudza a powinien jeszcze spac to go bojne I spi dalej.
Na spacer tez po karmieniu idziemy na spacer tak na 2 godzinki.
 
dziekuje wam za mile slowa pociechy :)

Leos ma przepuchline mosznowa, niestety zabieg jest konieczny, nie wchlonie sie. Plastry sa chyba tylko na brzuszna i pepkowa, ale zapytam lekarza jeszcze.
Odprowadzanie polega na wmasowaniu guzka z jelit spowrotem do jamy brzusznej, ale teraz jak ma kolki i placze duzo to guzek zaraz wraca :/

dzis podalam mu 40ml herbatki na brzuszek humany, nie jest slodzona jak te z hippa, fajnie baki teraz puszcza :)

Nisiao, moj tez na brzuszku nie lubu lezec, ale jak go klade na swoich kolanach na brzuszku i glaszcze po pleckach to mu sie podoba ;)
a probowalac kateter windi? ja mialam mase watpliwosci, ale czasem stosujemy, baki ida az milo, razem z kupka.

Fifka, Ty to masz chyba aniolka malego nie dziecko :) mam nadzieje, ze moj tez tak wkrotce bedzie mial.

anbas, super z tym kaszlem, a robilas cos zeby przeszedl? moj tez lekko pokaszluje, lekarz mowi ze to od wydzieliny z noska i plucka czyste.
 
Ostatnia edycja:
Mirka mojemu Antkowi ten katater nie pomaga, corce zreszta tez sie nie przysluzyl

Fifka moj śpi chyba jeszcze więcej, bo on śpi praktycznie przez cale dnie, a w nocy to ja juz sama nie wiem bo jak jęczy i stęka to chyba stale się wybudza i myśle że dlatego w dzień jest taki mało aktywny. tak sobie to tłumaczę bo inaczej to juz bym bym byla siwa ze zmartwienia ze cos jest nie tak ze on w dzień tyle przesypia.

dziwczyny padam dzsiaij na twarz, maly calutki dzein na rekach, nie liczac spaceru bo wtedy spal w wozku bo go bujało, a poza tym co go odkładałam do leżaczka to pospal 5 minut i płacz i tak wkolko, rece mi odpadaja a oczy przez to niewyspanie az bola. ide kąpac starszaka i kłąde sie spac. bo antek teraz wlasnie zasypia w łóżeczku

spokojnej nocki

aha Jagus a tej wody koperkowej nie mozna kupic normalnie w aptece?
 
Mirka- u nas ten kaszel tez najprawdopodobniej od wydzieliny z noska. Tyle ze katar byl masakryczny :/ teraz juz dużo duzo lepiej. A na katar u kaszel to wyciagalam czesto ta wydzieline z noska, nawilzalam wieczorem w pokoju, oklepywalam plecki, mozna tez inhalacje robic. No I standardowo ksiazki pod nogi z łóżeczka I płaska poduszka pod materacyk zeby mala nie spala płasko. To samo w wozeczku...plaska poduszeczka pod materacyk...no I jakos tfu tfu dajemy rade.

Mala dzisiaj jakas marudna :( chyba brzuszek :( Prawie nic bidula nie spi caly dzien tylko mialka jak kotek :( tak mi jej szkoda :( do tego jaks zielonkawa kupka byla :(
 
Heh...ja po wczorajszej nocy widze ze u Adriana zaczyna sie kolejny skok rozwojowy.... W dzień jest ok, ale wieczorem i w nocy coś wstępuje w moje dziecko i to nie jest kolka. :-( W dzień zaczął ostatnio bardzo dużo "gada", uśmiecha się i piszczy a ciało aż całe chodzi pod wpływem energii. (No... tak gada że brata budzi w dzień... a ten starszy znowu zamilkł) W fajny okres teraz mały wszedł bo można się z nim pobawić, pogadać i widać wyraźną reakcję na otoczenie. Nawet ostatnio zabawki polubił i łapie je rączkami - z tym że na grzechotki za wcześnie bo w głowie się bije. Na razie w rączkach bawi sie jedynie smoczkiem.


Dona
ja biorę znieczulenie. Już kanałowo robiłam zęba zaraz po porodzie i nie było problemu. Dentystka wiedziała że piersią karmię. '

Mirka do aniołka mu daleko... bo on śpi głównie u mnie na rękach a ja mam jeszcze starszego malucha...

Anbas współczuje bóli...Adrian z kolei robi troche śluzowate kupki...


Dzięki kochane.Dobrze wiedzieć że nie tylko Adrian to taki śpioch...
 
Hej dziewczyny:-)i nowu pare dni zlecialo, a mnie tu nie bylo.widze,ze pojawila sie galeria zamknieta. tez chcialam pisac o tym pomysle.tylko jak wchodze na grupe prywatna styczniowek to wskakuje mi od razu galeria a nie moge znalezc naszych prywatnych wpisow, a sama chcialam sie wypowiedziec. ratunku gdzie nasza zamknieta grupa?
co do galerii zamknietej to cudownie,ze ona powstala, ja nie jestem za wklejaniem zdjec dzieci w miejscu widocznym dla wszystkich.tyle jest roznych dziwnych ludzi, mogacych wykorzystac te zdjecia do roznych celow, takze najlepiej niech beda widoczne tylko dla nas, osob, ktore tu sie czesto dzielaja i maja zaufanie. ja skreslilam swoje zdjecia z ogolnego, po prostu nie dobrze mialam sie z tym.za to wkleje je na prywatnym:-)
piszecie o tych alergiach na pokarmy, u nas tutaj wogole tego tematu nie ma, jak przychodzi polozna to nie ma mowy o zadnych zielonych kupkach czy nietolerancji. zielona to zielona, dopoki dziecku nie dolegaja jakies bole, nie jest placzliwe, to problem ten nie istnieje.wiec ja jem wszystko po trochu, pije 2-3 kawy dziennie, i owszem darzaja sie zielone kupki,ale innych dolegliwosci odpukac nie ma,wiec nic nie robimy z tym. z ciekoawosci zapytam lekarke o to. tu jest obowiazkowe badanie w wieku 5 tygodni.ciekawa jestem jak sie wypowie na ten temat. bo a mnie dziwi w sumie brak zainteresowania wogole jesli chodzi o jedzenie mamy karmiacej...

no wlasnie dziewczyny przy przeziebieniach to glowka wyzej to podstawa, by do uszkow nie splywalo:-)

Fifka moj tez to taki recznik-tylko na rekach by spal, ale do spania klade go na dwor i spi rewelacyjnie wtedy, a sprawe zmeczonych rak zalatwia chusta tez, z tym ze nosze go nie wiecej nz godzine, dwie dziennie, bo troche to jednak obciazenie dla kregoslupa i tez nie oszukujmy sie nie wszystko sie da z takim dzieckiem w chuscie robic a robota czeka...:-)
 
reklama
Dona mój m próbował kupić tą wodę w aptece ale kobieta mu powiedziała że od bardzo dawna nie ma jej w magazynach i nie mają też nic podobnego co można by traktować jako odpowiednik. Na internecie też znalazłam to tylko w dwóch sklepach, nawet na allegro nie ma:-)
 
Do góry