reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Dziewczyny, nie ogarnę odpisać każdej z osobna, więc będzie trochę w skrócie ;)
Chrzcin udanych gratuluję i zazdraszczam - oglądałam foty, dzieciaki piękne, mamusie też fajne, a u nas.. doopa. Ojca chrzestnego brak, bo brat męża niewierzący, a z tych, co by mogli, to nam nikt nie pasuje. Jeden wytypowany, ale nie jesteśmy na 100% ustaysfakcjonowani, tyle, że nie mamy lepszej alternatywy. Nie chcę, żeby to był ktoś, z kim nie jesteśmy naprawdę blisko, wystarczy, że mnie rodzice wybrali chrzestną, której już chyba 20 lat nie widziałam (chociaż to w sumie bliska dość rodzina), ale naprawdę nie mam dobrego kandydata :( Więc nie wiem, kiedy Lentilka ochrzcimy, chyba na Gwiazdkę... :-(
Za wszystkie szpitalne epizody i "przygody" trzymam kciuki, żeby się jak najlepiej i jak najszybciej skończyły.
Pustiszi, a co ja mam powiedzieć, jak Lentil 4 miesiące skończy 15 maja, a już powoli podchodzi pod 7 kg? :tak:
 
reklama
W końcu Was nadrobiłam ale już nie wiem komu co odpisać...
Co pamiętam to napiszę

Gratuluję udanych chrztów, u mnie też się to opóźni ze względu na szukanie chrzestnych, bardzo chciałam moja siostrę, ale niedługo rodzi i później za prędko nie przyjedzie z UK, myślałam że sami wyjedziemy ale to nie tak prędko. Ze strony T sporo kobitek się rwie, nie jestem przekonana a jeszcze na chrzestnego widoków brak.

Ciągle jestem pod wrażeniem decyzji Akuku, podziwiam, fajną będziesz miała gromadkę :)

Pisałyście o muzyce, mojej małej pozytywki się szybko nudzą, zwykle po jednym cyklu 20-minutowym lub dwóch za to nigdy nie nudzi jej się gitarowa muzyka :) Mężuś to rozpoczął i nie chciałam wierzyć ale w czasach kolek tylko branie na ręce i równoczesne słuchanie koncertów metallici ją wyciszało :) zawsze się zasłu****e i tak fajnie paluszkami stuka w ramię jakby chciała rytm wystukać :) przy kąpieli i po też od pewnego czasu towarzyszy nam muzyka bo Miśka nie przepada za czynnościami pielęgnacyjnymi a to pomaga.

Teraz znowu mamy problem z kupkami, codzień budzi się około 4, płacze, stęka i się pręży a kupki nie widać. Nie wiem jak jej pomóc, po całym dniu bez kupy (gdzie zwykle robi 5-6) i jej płaczów użyłam delikatnie termometru i poszła bardzo spieniona kupka. Wiem że nie powinnam jej przyzwyczajać do tego ale masaż i podginanie nóżek nie pomagało. Nie wiem skąd to, już chciałam rozszerzać dietę a tu regres :(
 
Em-ka narazie to sa plany na przyszlosc...ale jeszcze pewni nie jestesmy....

Ide spac bo czuje gloda hehe

U nas tez chrzest pozno bedzie raczej.. my nie trafiliamy chrzestnymi... Wiec teraz znowu glowa mnie boli tym wyborem ehh
 
Antinetka - my też będziemy późno chrzcić, bo matka chrzestna tak zza granicy przyjeżdża. Najgorsze, że rodzina baardzo to krytykuje u nas, że takiego dużego dziecka to nie wypada chrzcić, że trzeba wcześniej. Pewnie, że wolelibyśmy małego szkraba ochrzcić, no ale trudno.

Em-ka - mała rockmenka rośnie! :) A problemy brzuszkowe oby znów ustały.

Ahoj!


Prezes śpi, cycka dostał o 6:00 bo chciał i dalej śni o niebieskich... :) A ja spać nie mogę kurcze no, i chyba wracam do łóżka, książkę poczytam sobie, bo ostatnio zrobiłam napad na wydawnictwo znak online - przy zakupie jednej książki, reszta, całkiem fajnych pozycji za 9,90. Także się obłowiłam ładnie :) Co prawda nie są to dzieła Czechowa czy Puszkina, ale np. taka autobiografia seksuologa Lwa Starowicza (ciekawa!) czy książki Hołowni - lekkie lektury do poduszki :)

Dzisiaj bieganinę mamy, ale... lubimy to! :) Szycia mnóstwo, w domu bałagan, ale co mi tam.

Jutro Kajtka zważę, ale kurcze podejrzewam 8kg minimum...

Miłego dnia!
 
Co ja mam robic :( druga noc jęczy juz od 23 o 1 dałam jesc w mleku ewidentnie był jakis dopalacz... Kopał gadał krzyczał cuagle go w dół łóżka kladalam kręcił sie w kółko tak rzuca nogami o materac i ta dupka sie podnosi jakby robił mostek.... Kopał w szczebelki raz sie rozwyl bo ja przysnelam w koncu i nagle beeeeem położył sie w poprzek łóżeczka kopał w szczebelki i napierał główka na szczebelki z drugiej strony i krzyk i to trwało 2 godziny.... Jestem w szoku nigdy tak w nocy nie robił nigdy no nigdy :( maz to jak neptyk poszedł do pracy ja juz od 5 z małym siedzę ... Jesc mu sie nie chce spac nie chce tylko pluje krzyczy gada i kopie non stop wszystko ... Gdzie moj mały kto go zaiwanił ??
 
Pustiszi a maly teraz wiecej je?? Ja pamietam ze i Alex i Viki jak byli mali i jak dokarmilam mlekiem z butli to wlasnie takiego napadu energii dostali... w tych mlekach dosc duzo cukru jest... wiec w nocy dawalam wode albo zabarwialam tylkl nala iloscia mleka bo normalnie roznosili lozeczko nie raz. A wtedy juz wiedzialam ze nie budzil ich glod tylko piciu..
Jak wypije wiecej mlek to ma wiecej cukru ltory musj zuzyc a taki maluch wtedy jak nacpany ...on sam nie wie o co chodzi. Moze sprobuj napoic w nocy ;)
A na noc moze faktycznie dodaj kaszke ;) albo moze sa u was mleka na glodne dzieci ?bo u nas jest to samo mleko od urodzenia ale na glodne dziecko.

Alexa w nocy dusznosc obudzila...tak zaczal maszlec ze sam o inhalator prosil i jak tylko dalismy przestal kaszlec... masakra z ta astma ;(
 
Hej hej!!


O ile zgub się odnalazło!


Wczoraj Adrian ulewał strasznie po tej marchewce i bardzo prężył się z bąkami... chyba przesadziłam z ilością bo mały wtrąbił pół słoiczka na raz,... dzisiaj dam mu z 3 łyżeczki i jak będzie to samo to zrezygnujemy z pokarmów na 2 tygodnie i spróbujemy znowu.


Agagsm
trzymamy kciuki za maluszka!!! Oby operacja naprawiła tą zastawkę :*


Gratuluję również Udanych chrztów! My już zapomnieliśmy kiedy to było :-)

Em-Ka hehe no proszę jakie kimaty mała lubi :-) My z mężem też obracamy się w tych klimatach.. ah ta młodość... glany, skóra.. (nawet latem :-D ) Styl metalowca zdecydowanie nam przeszedł ale dalej lubujemy się w tego rodzaju muzyce, chociaż uwielbiam też punk (Inamama w kwesti pidżamy, itp byśmy się dogadały :-D )


Bandyta oj ja zapomniałam już jak książki wyglądają... przy moich łobuzach nie ma szans a bardzo PRAGNĘ gre o tron przeczytać...




No i jak zwykle moje dwa obowiązki wzywają.....
 
No własnie taka ze mnie baba :p Zakochałam sie tak w mojej córci ze macierzynstwo pochłonelo mnie całkowicie:)))) Ale musze Wam powiedzieć, ze prze cały czas mi czegos brakowało, byłam jakby ,,samotna" moze nie do konca trafne okreslenie, ale cos w tę strone:))):p wiec wczoraj postanowilam ze napiszę, bo tak to sie ciagle cykałam czy jeszcze wogole powinnam sie udzielac po takim czasie:))

Moja mała własnie spi sobie słodko:)) Ogólnie jest baaaaaaaardzo grzeczna:)) wszyscy sie nią zachwycaja;)) ja jem juz praktycznie wszystko. Wystrzegam sie smażonego. W ciagu tych trzech miesięcy kolka zdarzyła nam sie tylko 1 raz i OGROMNY podziw i wspolczucia dla tych które sie zmagały z tą przypadłoscia codziennie. Mi serce pękało.

W świeta miałysmy chrzciny:) wszystko sie super udało . FOtki wstawie może jak dostane pozwolenie na zamknieta galerie;)

W piątek mój maluch będzie odbywał swóją pierwszą podróz SAMOLOTEM:)):p Lecimy na mały urlopik do UK :)) czy któras z Was juz latala z takim maluchem jak to u Was wzgladalo?? ja sie cykam:D

Pustiszi : moze mały ma jakis gwałtowny skok?? Moja mala tez dzis w nocy jakos spac nie chciala... moze taka noc:D
Em-ka : napisze to jeszcze na innym watku : ale polecam bardzo bardzo mocno szczeniaczka uczniaczka z fp . Jest to zabawka tez dla wiekszego dziecka, bo min do nauki angielskiego, ale melodie sa tak wspaniale i przyjemne:)) Moja mala go uwielbia!:)
 
Akuku - kurcze niech już synka puszczą te duszności biedactwo :(

Nie wiem dzisiaj dam mu wodę chociaż on bardzo duzo wody pije a w nocy 2x po 160ml mleka... ja nie wiem jak to patrzeć na te skoki bo czytając te tabelki skokowe to wychodzi jakby co tydzień coś miał teraz naprawde na chama próbuje go uspokoić zeby zasnął odpoczął bo on już 3 śliniak wymieniony plucia machania na potęgę...
 
reklama
Tina ja lecialam z Vikim jak mial 2 miesiace a z Akexem jak mial 4 miesiace i spoko tylko na czas ladowania daj cyca czy butlf bo uszka moga bolec.

Pustiszi hmm moze on jest typem dziecka co mu zal czasu na sen hehe. A tak serio to moze byc ze cukier z mleka go tak pobudza. U mnie tak bylo i tez wiecznie w ruchu byli a o spaniu moglam zapomniec... i to jak np. Dalam butle na noc coby lepiej spal

Dobra ja ide sie zmjsic na jakies cwiczenia... diete juz zaczelam...
Ja mowilam ze mam 20 kg nadwagi???co prawda z taka waga zaszlam w ciaze mniej wiecej ale pewnie wiecej bylo... no ale k.u.r.w.a. gruba swinia jestem !!! Nie moze tak byc !!!

Do wrzesnia czyt. Moich urodzin chociaz polowe musze zgubic... 4 miesjace 20 kg nie zgubie ale 10 chociaz !!

Bede do was zagladac ale pewnie mniej czasu bede miala bo sobie inne jedzenie robie plus cwiczenia pozadki w domu figurki na tort itd... ale mhsze to igarnac chocby nie wiem co ...
20 kg ???? Toc to 80 kostek masla.... 80 kostek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry