reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
chciałaby trochę odświeżyć ten temat
Od wejścia ustawy minęło już kilka miesięcy, dlatego prosze by osoby, które już urodziły a chodziły prywatnie do ginekologa wypowiedziały się, czy mialy problemy z uzyskaniem becikowego
Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie:-)
 
reklama
Mam pytanie do zorientowanych .
Jak naliczany jest zasilek na macierzynskim, jesli pracuje w dwoch miejscach i w obu mam umowe o prace? Zarobki sa sumowane, czy wyciagana jest srednia, a moze jeszcze inaczej?
bede wdzieczna za odpowiedz
 
Athena83 mam takie pytanie bo widze, że jestes zorientowana w zasiłkach itd.
(oczywiście innych zorientowanych również prosze o odp)
nie do końca rozumiem jak to jest z wychowawczym... ja jestem na zwolnieniu lekarskim, po porodzie raczej na pewno bede miała przedłużoną umowę o pracę. Wychowawczy z moich oblicze zacznę w styczniu 2011
1. Będzie brany pod uwagę dochód naszej rodziny z 2010 czy 2009?

2.Jeśli 2010 to czy moje aktualne zarobki (na zwolnieniu, potem na macierzyńskim) bedą/nie będą wliczane do tych 504zł/osobe/mies?

3. Kto wypłaca zas. wychowawczy?

4. kwestia mojego męża i jego zarobków... w ubiegłym roku podobnie jak i narazie w tym pracuje przeważnie "na czarno" (kilkakrotnie z tego powodu zmieniał pracę ale niestety ma pecha do pracodawców, poza tym woli pracować na czarno niż legalnie za 1000zł). W US sie nie rozlicza bo na dobra sprawę nie ma z czego, więc w takim razie czy i jakie zaświadczenia męża o zarobkach bede musiała przedstawiać by otrzymać zasiłek wychowawczy

Mam nadzieję, że w miarę jasno to wszystko opisałam
Bede wdzięczna za odp
 
Jestem pewna że dla kobiet które rodzą pierwsze dziecko to 20 tygodni, a w sytuacji gdy kolejna ciąża to chyba dłużej....

Tu nie chodzi o to które dziecko tylko czy jest to ciąża pojedyncza czy mnoga. Więc na jedno dziecko jest 20 tyg a na więcej 31 tyg. Pozdrawiam ciepło
 
Athena83 mam takie pytanie bo widze, że jestes zorientowana w zasiłkach itd.
(oczywiście innych zorientowanych również prosze o odp)
nie do końca rozumiem jak to jest z wychowawczym... ja jestem na zwolnieniu lekarskim, po porodzie raczej na pewno bede miała przedłużoną umowę o pracę. Wychowawczy z moich oblicze zacznę w styczniu 2011
1. Będzie brany pod uwagę dochód naszej rodziny z 2010 czy 2009?

2.Jeśli 2010 to czy moje aktualne zarobki (na zwolnieniu, potem na macierzyńskim) bedą/nie będą wliczane do tych 504zł/osobe/mies?

3. Kto wypłaca zas. wychowawczy?

4. kwestia mojego męża i jego zarobków... w ubiegłym roku podobnie jak i narazie w tym pracuje przeważnie "na czarno" (kilkakrotnie z tego powodu zmieniał pracę ale niestety ma pecha do pracodawców, poza tym woli pracować na czarno niż legalnie za 1000zł). W US sie nie rozlicza bo na dobra sprawę nie ma z czego, więc w takim razie czy i jakie zaświadczenia męża o zarobkach bede musiała przedstawiać by otrzymać zasiłek wychowawczy

Mam nadzieję, że w miarę jasno to wszystko opisałam
Bede wdzięczna za odp
1. z 2009 roku ale jak pójdziesz wcześniej na macierzyńskim załatwiać rodzinne i "becikowe" ten dodatek do rodzinnego co się dostaje tez od zarobków to do wychowawczego tego zaświadczenia właściwie już nie będziesz potrzebować bo będą mieć :tak:
3.ośrodek pomocy rodzinie
4. Mąż musi złożyć pit w tym roku jak nie miał zarobków to pit z zarobkiem zerowym wszędzie wpisuje 0zł :tak:jak nie złoży to potem ciut dłużej trwa wydanie zaświadczenia że nie miał zarobków to zaświadczenie też będziesz potrzebować do rodzinnego i becikowego do rodzinnego :tak:
 
Witam!Może znacie sie jak obliczyć wysokość l4.
Od kwietnia 2008 r jestem na urlopie wychowawczym płatnym 400+48 zł.
Obecnie jestem w drugiej ciąży i za miesiać wracam do pracy na kilka dni i przechodzę na l4..Powiedzcie mi jak w takim wypadku oblicza się wysokość zwolnienia?
Dodam że uzgodniłam to z lekarzem i szefem ponieważ prace mam ciężką a na moje miejsce przyjdzie dziewczyna na staż.
 
w czasie ciąży wysokosc kwoty chorobowego podczas L4 to 100% wynagrodzenia. W innym przypadku (grypa etc) płatne jest tylko 80%
 
Teoretycznie tak ale w pierwszej ciaży miałam płacone ok 300-350 zł miesięcznie bo to się liczy na podstawie 12 ostatnich miesiecy.
 
reklama
Do góry