reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Na to nie mamy wpływu niestety, od okoliczności zależy czy poród będzie mógł być naturalny, czy może konieczna będzie cesarka. Jeśli naturalny to od dziecka zależy kiedy będzie chciało być już na świecie.. To może być nawet kilka tygodni wcześniej jak i tydzień/ dwa później (termin to tylko umowna sprawa). Do wyznaczenia sprawdzi się ginekologiczny kalkulator ciąży



Jeśli chodzi o skurcze, to może być ich wiele, nikt nie powie Ci ile skurczów będzie co 20 minut, ile skurczów będzie co 10 minut. Wszystko zalezy od kobiety oraz od danej sytuacji. Sa kobiety, które rodzaą 10 minut, są kobiety ktore rodzą 10 godzin. Oczywiście życzę Ci tutaj krótkiego porodu oraz najlepiej lekkiego.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja początkowo nie byłam pewna, czy to, co czuję to skurcze, ale jak przybrały na sile i stały się regularne, to nie miałam wątpliwości.
 
A na kiedy masz termin? Dziś rozmawiałam z koleżanką, ona dwa tygodnie przed porodem miała plamienia, podejrzewa że to mógł być czop. U mnie 5 dni do terminu a czopa ani słychu ani widu. Podczas pierwszego porodu odszedł ale miałam poród wywoływany i odszedł dopiero po cewniku Foleya.
Mogłabyś opowiedzieć o swoim wywoływanym porodzie? Od 3 dni leżę w szpitalu, czop odszedł mi również po cewniku Foleya, drugi dzień z rzędu dostaję oksytocynę i mam niewielkie skurcze ale jak tylko odłączają kroplówkę to nagle nie ma skurczów i już wariuje. Jestem 9 dni po terminie
 
W 4 ciąży nawet brzuch mi się nie obniżył. Jak był 1 dzień po terminie i zaczęłam czuć co jakiś czas jakby chwilowe napięcie miesiączkowe to uznałam że chyba już coś się dzieje. Do wieczora to napięcie było coraz częstsze więc pojechaliśmy. W szpitalu okazało się że rozwarcie minimalne ale podłączyli mnie do ktg i dali mocną dawkę oscytocyny to poszło migiem. Mocno ale szybko.
 
Do góry