reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
Daję tu małe info o tych szczepionkach, bo zastanawia mnie dlaczego szczepi się tą HIBERIX po 6 tyg życia dziecka skoro pisze że "Szczepionka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 2 miesięcy w celu uodpornienia przeciwko (Hib). ????? :baffled: :baffled: a 6 tyg to przecież nie 2 msc ?:baffled:

Hiberix - szczepionka przeciw Haemophilus B®

Jak działa lek?
Jest to szczepionka przeciwko zakażeniom Haemophilus influenzae typu b (Hib). Bakterie te są jedną z głównych przyczyn zakażeń u małych dzieci, takich jak: posocznice, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie płuc, zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie nagłośni.

Kiedy lek ma zastosowanie?
Szczepionka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 2 miesięcy w celu uodpornienia przeciwko (Hib).


Jakie są zasady przyjmowania leku?
* Dawkę i okoliczności podania szczepionki ustala lekarz. Zwykle schemat szczepienia obejmuje podanie trzech dawek szczepionki w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia. Pierwsza dawka może być podana w 2 miesiącu życia. Dla zapewnienia długotrwałej ochrony przed zakażeniem, zaleca się podanie przypominającej dawki szczepionki w 2 roku życia.
* Szczepionkę podaje się domięśniowo.
* Dawkowanie tylko przez wykwalifikowany personel medycznyLek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
* Szczepionki nie należy podawać w okresie ostrej choroby przebiegającej z gorączką.

Jakie mogą być niepożądane skutki?
* Działania niepożądane występują bardzo rzadko i ustępują samoistnie.
* Najczęściej występuje zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia.
Stosowanie leku może również wywołać:
* Ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.
* Gorączka, utrata apetytu, niepokój ruchowy.
* Wymioty biegunka, nietypowy płacz

O czym należy poinformować lekarza?
O tym, że twoje dziecko jest uczulone na któryś ze składników preparatu lub wcześniej wystąpiły już objawy nadwrażliwości po wcześniejszych szczepieniach szczepionkami przeciwko Hib.

oraz

Infanrix DTPa®

Jak działa lek?
Jest to skojarzona szczepionka przeciwko trzem chorobom: błonicy, tężcowi i krztuścowi – tak zwana DTPa.

Kiedy lek ma zastosowanie?
* Szczepionka jest przeznaczona do uodparniania podstawowego przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi dzieci od 2 miesiąca życia.
* Ponadto stosuje się ją jako dawkę przypominającą szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi.

Jakie są zasady przyjmowania leku?
* Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medycznyDawkowanie tylko przez wykwalifikowany personel medyczny
* Schemat dawkowania i liczba dawek szczepionek DTP ustalona jest przez tzw. kalendarz szczepień.
* Szczepienie podstawowe powinno składać się z trzech dawek w pierwszych 6 miesiącach życia, po których powinny nastąpić szczepienia przypominające w 2 i 6 roku życia.
* Sczepionka Infanrix przeznaczona jest do głębokiego podania domięśniowego.
* Szczepionki nie można podawać dzieciom podczas infekcji przebiegającej z gorączką.

Jakie mogą być niepożądane skutki?
* Działanie uboczne występują rzadko i ustępują samoistnie.
* Ból, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia.
* Gorączka.

Stosowanie leku może również wywołać:
Nadmierny płacz dziecka, biegunka, wymioty, pogorszenie apetytu dziecka.

O czym należy poinformować lekarza?
* O tym, że stwierdzono u Twojego dziecka nadwrażliwość na któryś ze składników preparatu lub stwierdzono objawy nadwrażliwości po wcześniejszym zastosowaniu szczepionki Infanrix, innej szczepionki przeciwbłoniczej, przeciwtężcowej lub tzw. szczepionki DTPw.
* Jeśli w ciągu 48 godzin po podaniu wcześniejszej dawki szczepionki wystąpiły niżej podane objawy, powinnaś zgłosić to lekarzowi: gorączka wyższa niż 40,5 stopnia, zapaść lub stan podobny do do wstrząsu, nieustanny, nie dający się uciszyć głośny płacz trwający dłużej niż 3 godziny, drgawki przebiegające z gorączką lub bez w ciągu trzech dni po szczepieniu.​
 
Mycha a Ty tą szczepionkę sama kupiłaś czy lekarz Ci taką zaproponował??? Bo ja kupiłam Infanrix IPV HIB po konsultacji z pediatrą, nawet nie wiedziałam, że te Infanrixy są różne, a ulotki ze szczepionki przyznam szczerze nie czytałam. Ale powiem Ci, że kurde faktycznie,w moim kalendarzu szczepień pierwsze szczepienie jest w 2 mies.życia:eek: Tylko, że moja była w sumie szczepiona w 7 tyg. to już prawie 2 miesiąc;-)
 
A czy ktoś szczepił szczepionką Pentaxim?? Bo ja tak ale wszyscy tu piszą o Infanrix więc nie wiem czy ta moja to jakaś gorsza jest??
 
Margolis, mi pediatra podała obie nazwy szczepionek, no i niby powiedziała, że Infanrix jest lepszy, chociaż nie wiem w jakim sensie "lepszy".No w każdym razie ja kupiłam małej Infanrix chociaż Pentaxim był trochę tańszy;-) .Ale czym ty sie przejmujesz szczepionka to szczepionka najważniejsze, że skojarzona.;-)
 
Renee dostalam po prostu od pediatry recpeptę.

TYciu tyle to ja wiem ale poczytaj dokładnie. Pisze że Szczepionka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 2 miesięcy w celu uodpornienia przeciwko (Hib). ;-)
 
ciekawe z tą szczepionką, napisz co ci lekarz powiedział jak już u niego będziesz.
A co do tych miesiace to jeżeli pisze że coś jest od np. od 4 miesiaca życia czy od 6 to znaczy ze dopiero od ukończenia 4 lub 6 miesiaca zycia. Pomyślcie sama, przeciez jak siedziecko rodzi to nie mówimy ze ma 1 miesiac tylko że ma ileś tam dni, jak skończy miesiac to nie mówimy ze ma 2 tylko włąśnie dopiero 1. Wiec jakby nawet pisało ze od 2 miesiaca życia to by znaczyło że dopiero jak dziecko skończy 2 miesiące czyli jak zacznie 3. Tak więc Tyciu jak skończy miesiac to ma 1 miesiac :-) ale namotałam :-D
 
reklama
Cleo dokładnie - dobrze to opisałaś :-) a ja zapomniałam zapytać lekarki wtedy o to, no cóż skleroza nie boli a z drugiej strony to chyba nie miałam do tego głowy patrząc na to moje strasznie płaczące po szczepieniu dziecko :sick:

A słyszałyście o szczepieniu doustnym?? popatrzcie co znalazłam

cyt.

Zdrowie
Około 6 tygodni po pierwszym noworodkowym szczepieniu, czekają Waszego malca trzy kolejne ważne szczepionki. Jest to czas na powtórzenie szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typy B oraz pierwsze z serii szczepień zabezpieczających przed czterema groźnymi chorobami - błonicą, tężcem, kokluszem (szczepienie DTP podskórne) oraz polio, zwaną tez Heinego-Medina, które to szczepienie dziecko dostaje doustnie. Jeżeli karmisz piersią, przed wykonaniem tego szczepienia nie powinnaś jeść nic surowego (warzywa, owoce), ani pić żadnych soków. Dobrze tez, abyś wcześniej obficie nakarmiła dziecko, bo po zażyciu szczepionki na polio, nie będzie mogło jeść przez godzinę. Przed każdym szczepieniem konieczne są oględziny lekarskie. Ponieważ szczepi się tylko zdrowe niemowlęta, szczepienia nie powinny powodować żadnych skutków ubocznych. Zdarza się jednak, ze po szczepieniu maluch bywa rozdrażniony i marudny, ma podwyższoną temperaturę, a miejsce po szczepionce jest zaczerwienione lub lekko spuchnięte. W takim wypadku dobrze jest posmarować rączkę kremem lub oliwką i położyć okład z 3% sody.
 
Do góry