reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka ROTARIX

Dołączył(a)
1 Luty 2007
Postów
2
Jestem tu nowa i nie wiem czy był poruszany temat szczepionki przeciw rotawirusom ROTARIX.
Mój mały kończy dziś miesiąc i za dwa tygodnie chciałabym go zaszczepić.
Proszę napiszcie czy któraś z was szczepiła tą szczepionką swoje maleństwa. Jakie są opinie na ten temat. Dzięki.

ela
 
reklama
Witaj Ela!
Ja za dwa tygodnie ide z moją małą na sczepienia :drugi raz PREWENAR przeciw pneumokokom i pierwszy ROTAWIX przeciw rotawirusom. Rotawix jest doustna.Wiem że dobrze robie szczepiąc moja córke mimo że te szczepionki sa strasznie drogie Prewenar kosztuje 280 zł i podawana jest 4x w 2mż, 3/4mż, 5mż i ostatnia miedzy 16-18mż. Rotawix natomiast kosztuje 300zł i podawana jest 2x 3/4mż, 5mż i nie jestem pewna czy nie jeszcze miedzy16-18mż.Dużo czytałam na temat szczepień i choć ile ludzi tyle opini na ich temat to jednk wiekszśc przemawia za TAK.:tak:
 
witam serdecznie mam do sprzedania rotarix pełne szczepienie w dawki data waznosci wrzesien 2010 cena do uzgodnienia chcialem zaszczepic swoja coreczzke ale niestety miala infekcje ii sie nie udalo szkoda szczepienia moze znajdzie sie ktos chetny szczepionka nie odpakowana z jednej wyjeta tylko ulotka obie przechowywane w lodowce jak nalezy!!!zainteresowanych prosze o kontakt marian133@o2.pl lub tel 609682479 jestem z Łodzi
 
Rotarixem należy zaszczepić maxymalnie do końca 4 miesiąca. Dziecko pije szczepionkę. Nie miałyśmy żadnych skutków ubocznych. Jest pierońsko droga, ale biegunka rotawirusowa jest pierońsko niebezpieczna- właśnie w Opolu oddział dziecięcy jest zapełniony nowym szczepem wirusa, niektóre dzieci już 3 miesiąc leża w szpitalu. szczepienia są dwa- jak wcześniej wymieniono. Zamiawiałam szczepionkę na www.doz.pl, wyszło kilkadziesiąt złotych taniej, ale dokładnie nie pamiętam ile
 
Ja Julię szczepiłam na rotawirusy i z drugą córcią zamierzam uczynić tak samo... u nas są dwie dawki tej szczepionki, są one doustne i podawane co 6 tygodni. Jedna dawka kosztuje 300 zł.. nie zamawiałam jej, bo miał ją mój ośrodek zdrowia, do którego należy moja rodzina. Jestem zadowolona, bo nie było żadnych infekcji ani skutków ubocznych,,, a najważniejszy jest spokój że dziecka ten rotawirus nie dopadnie :tak:
 
Rotawirus dopadnie i szczepione i nieszczepione dziecko, tylko dziecko szczepione przejdzie go duzo łagodniej:tak:. I chocby dlatego warto szczepic :-). My jeszcze przed urodzeniem synka wiedzielismy, ze go na rota zaszczepimy :tak:.
Ja zamawiałam szczepionki w aptece po ok 350zł, dawka :wściekła/y::wściekła/y:
 
Witam wszystkich,
długo zastanawiałam się czy szczepić mojego synka dodatkowo przeciw rotawirusom i pneumokokom (jak pewnie każda z was), brałam pod uwagę wszystkie za i przeciw. Za - na pewno przemawia fakt skutecznej (mam nadzieję :confused:) ochrony... z drugiej strony - czy dziecko faszerować taka dawką wirusów, przecież to również stanowi zagrożenie, powikłania itp, a może wcale by nie zachorowało...
Zdecydowałam szczepić przeciw Rotawirusom (Rotarix 2x 340 zł :baffled:), z tego względu, że wśród bliskich znajomych przynajmniej kilkoro niemowląt wylądowało w szpitalu z tego powodu, a synek jednego ze znajomych trafił do szpitala z innego powodu i tam go poczęstowali Rotawirusem :no:!!!
 
reklama
Do góry