reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

ja się już zapisałam. Przed chwilą :). Szkoła jest prywatna ( ale z polecenia ginekolog, którą prowadzi kobieta ze szpitala). 50zł spotkanie, 7 spotkań. Od lutego początek
 
reklama
A czy któraś z Was nie będzie korzystać ze szkoły rodzenia?
Przyznam szczerze, że pierwszą córkę rodziłam "bez szkoły" i teraz jakoś tak nie czuję potrzeby. Czy tylko ja tak mam? Czy prawie wszystkie ciężarne kobitki biorą udział w szkole rodzenia ?
Czy szkoła rodzenia przy szpitalu , w którym planujemy rodzic gwarantuje nam jakieś ułatwienia ? Może jednak warto się zapisać ?
 
Nie wiem czy tak jest we wszystkich szpitalach,ale wiem, że w niektórych jesli chodzisz do ich szkoły rodzenia to poznajesz położne, pokazują sale szpitalne-omawiają co gdzie dokładnie jest, jakie zwyczaje są w tym konkretnym szpitalu i to chyba są te tzw.ułatwienia.słyszałam też że w niektórych szpitalach "przychylniej " później patrzą na rodzącą, która chodziłą do ich szkoły rodzenia, ale tak naprawdę myślę, że jak sie trafi na dobry szpital i miły personel to nie ma to znaczenia czy skończyło się ich czy inną czy w ogóle się nie było w szkole rodzenia.
 
W niektórych szpitalach wymagają ukończenia szpitalnej szkoły rodzenia do porodu rodzinnego albo do porodu w wodzie. Najlepiej dowiedzieć sie o to w swoim wybranym szpitalu.
 
Wczoraj dzwoniłam do przyszpitalnej SR i babka zbiera zapisy na czerwiec, normalnie ogłupieli...wychodzi na to, że z chwilą informacji, że jesteś w ciąży najlepiej już myśleć o szkole. Wkurzyłam się, ale nic pójdę do prywatnej u nas kosztuje 450 zł, ale wolałam przy szpitalu, zawsze to by mnie znali na porodówce, a tak...:-(
 
Aligator Ja we wrześniu zapisywałam się na styczeń do SR w żeromskim, też trzeba trochę czekać, ale tak jak ty chciałam żeby mnie znali na porodówce :-);-)
 
to i ja się dołączam do mam nie korzystających ze szkoły rodzenia, w pierwszej ciąży tez nie chodziłam co prawda miałam cc, ale na to wyszło dopiero pod koniec ciąży
 
reklama
Laurka22 i katia_, dzięki za odpowiedź. Już myślałam, że tylko ja jedyna nie będę uczęszczać :-)
Pierwsze dziecko rodziłam w Anglii więc w temacie porodów i zwyczajów w Polsce jestem zupełnie zielona. Pomyślałam więc, że może w Polsce taki zwyczaj i nawet obowiązek jest. :szok:
 
Do góry