reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

Anisad to będzie mój pierwszy poród, ale jakoś przez myśl mi nie przeszło, żeby chodzić do szkoły rodzenia. Poza tym jeszcze nie wiem czy będę mogła rodzić naturalnie, ale o tym zadecyduje okulista.
 
reklama
a w moim szpitalu nie ma zapisow i zawsze jest msc :)
co do samego chodzenia do szkoly to chce chodzic zeby sie ruszac, bo wiem ze jak sie nie rusza to jest ciezszy porod a nie mam motywacji zeby samej cwiczyc.
 
Ja dość długo zajmowałam sie dziećmi jako opiekunka więc nie mam z tym problemu, mimo to zdecydowałam sie chodzić do szkoły rodzenia chociażby ze względu na zajęcia o porodzie, trening masażu czy ćwiczenia oddechowe. Na zajęciach z pielęgnacji maleństwa też dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Moim zdaniem takie zajęcia powinien odbyć każdy kto rodzi po raz pierwszy. Mam znajome położne i nasłuchałam się o pierworódkach, które nie chodziły do szkoły rodzenia, a potem były zdziwione na porodówce.
Zresztą moja znajoma uważała, że nie musi chodzić do szkoły rodzenia, bo ona już wszystko wie. Teraz efekt jest taki, że dwutygodniowe maleństwo noszą całymi dniami w pionie nie podtrzymując główki, a kąpią go w takiej ilości wody, że ledwo zakrywa mu pupę, bo mamusia jej powiedziała, że nie wolno zamoczyć pępka i dziwią sie ze mały drze się jak upiór. Przecież mu jest zimno:szok:
Wkurzyła mnie też myśląc, że uwierzę w jej bajeczki, że nie ma pokarmu. Twierdzi, że próbowała karmić ale poleciały zaledwie dwie kropelki mleka i tyle. Nie wspomniała tylko, że od początku nastawiała sie, że nie będzie karmić tylko odciągać pokarm i podawac w butelce. Ostatecznie zaczęli dawać mu sztuczne mleko i tyle było z kaarmienia piersią.
 
Mi się udalo zapisac do darmowej szkoły Aktywna Mama. Zajęcia zaczynamy w styczniu i mają trwać 9 tygodni 2 razy w tygodniu. Już się nie mogę doczekać. Będę miała jakieś zajęcie :)
 
My jeszcze mamy w ramach zajęć w SR dodatkowo 3x gratisowe zajęcia z gimnastyki.:-) Do wyboru jest pilates, joga, gimnastyka dla par z brzuszkiem. Niestety najbliższy wolny termin na gimnastykę dla par jest na 20.12.2010 więc trochę muszę poczekać.
Za to od 10.01.2011 zaczynamy zajęcia w SR przy szpitalu żeromskiego. Zajęcia będą się odbywały 2x w tyg. przez 6 tygodni, ćwiczenia i teoria. Też już się nie mogę doczekać.:tak:
 
Gdybym ja znalazła jakąś darmową szkołę, to myślę, że też bym się wybrała. Chociaż w moim mieście wiem, że żadnej nie ma i musiałabym kawałek dojechać, a z tym byłby problem, bo mamy z mężem tylko jedno auto, a on ma taką pracę, że bez samochodu ani rusz.
 
reklama
Do góry