reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale , lekarze, położne w KATOWICACH

Dzięki wielkie za odpowiedz Aneta1977, bo ja dopiero wizyte u ordynatora mam za tydzień a obawy pojawiły się przez tą właśnie skracającą się szyjke, a jestem dopiero na początku 8 miesiąca. Troche zdenerwowania i zapomniałam na kontroli o to zapytać. Na wizyty chodze od 20 tyg więc o przyjęcie mnie do kliniki się nie martwie, tylko w przypadku gdybym miała rodzić wcześniej czego sama nie planowałam.
 
reklama
Dziewczyny, a czy jest gdzieś w Katowicach jakaś bezpłatna szkoła rodzenia? Szukałam, szukałam i nic nie znalazłam, a czas nagli i chciałabym już gdzieś zacząć chodzić. Znalazłam tylko takie prywatne (m.in. na ul.Wojewódzkiej, ale tam koszt takiego"kursu" to ok. 400 zł.). Gdzie Wy chodziłyście i czy w ogóle chodziłyście?
Dziś znalazłam bezpłatną szkołę rodzenia na osiedlu Witosa :) Najbliższe zajęcia ruszają od 3 marca, 5 spotkań.
 
Hej,
Termin mam na koniec maja i tak jak Ty będę miec cc (chodzę do lekarza współpracującego ze szpitalem). Napisz mi jakie miałaś znieczulenie i wogóle jak to wszystko wyglądało, ile leżałaś po. Ja miałam cc kilka lat temu w znieczuleniu ogólnym i po leżałam 9 dni, ale wiem, że teraz to wszystko wygląda całkiem inaczej.
Pozdrawiam
Jeśli chodzisz do lekarza współpracującego i będzie cc to nie masz się co martwić że nie będzie miejsc,spokojnie:)Miałam znieczulenie podpajęczynówkowe,do kręgosłupa.Wszystko trwało może z 45 min.Zabieg bez żadnych komplikacji,na drugi dzień rano już chodziłam ale 24h trzeba jednak poleżeć:(Z lekami przeciwbólowymi nie ma problemu,dajesz tylko znać pielęgniarkom.CC miałam w czwartek rano a w niedzielę byłam z małym w domu.Nie dlatego że nas 'wygonili' ale mały był zdrowy a ja też czułam się ok.
Pozdrawiam:)
 
Dzięki wielkie za odpowiedz Aneta1977, bo ja dopiero wizyte u ordynatora mam za tydzień a obawy pojawiły się przez tą właśnie skracającą się szyjke, a jestem dopiero na początku 8 miesiąca. Troche zdenerwowania i zapomniałam na kontroli o to zapytać. Na wizyty chodze od 20 tyg więc o przyjęcie mnie do kliniki się nie martwie, tylko w przypadku gdybym miała rodzić wcześniej czego sama nie planowałam.
Ja kilka razy się pytałam - jeszcze zanim wiedziałam na 100 procent, że będę mieć cesarkę - czy będą miejsca. Zdarzał się komplet, ale nikt nie mówił o braku miejsc. Jakby co, to mają łóżka piętro niżej ;)
 
A ja nie chodziłam na szkołę rodzenia, ani przy pierwszej ciąży ani przy drugiej.
Rodziłam na Łubinowej, polecam połążną Kaśkę....przy niej to wyrobiłam się od momentu przyjęcia do urodzenia córeczki w 2,5 godziny (a ktg przy przyjęciu do szpitala nie pokazywało żadnych skurczy, akcja mi się cofnęła)

Pozdrawiam wszystkie rodzące na dniach, da się przeżyć chociaż cały czas w myslach zdrowaśki odmawiałam..... :)) zarówno przy pierwszym porodzie jak i drugim.
 
Witam,
Mam pytanie do pacjentek Kliniki na Łubinowej.

Chodziłam państwowo do poradni ginekologicznej na Giszowcu. Jak powiedzialam że chce starać sie o dziecko to pan ginekolog kazal mi łykać witaminy, nie zleciła żadnych badań. Od tego czasu minęło 8 mies. i nic dlatego szukam jakiegoś dobrego ginekologa, ktory zajmie się mną jak należy. Chcialabym żeby był to od razu ginekolog położnik pracujący w Szpitalu gdzie mam nadzieję rodzić - sklaniamn się do Szpitala na łubinowej.

Mam takie pytania, czy robią też tam badania, które powinno sie wykonać przed ciążą, czy są pomocni przy problemach z zajściem w ciąże, czy w czasie ciąży robią wszystkie badania czy gdzieś wysyłają i ogolnie jaki jest koszt badań i wizyt? Czy długo się czeka na wizytę?

Z opisów sklaniam sie ku dr Ślęczce.

Ponadto zastanawiam się nad Szpitalem na Raciborskiej albo SlAM na Ligocie.

Z opisów skłaniam sie ku dr Ślęczce.
Bardzo proszę o radę.
 
hej mamuśki
Jestem nową mieszkanką śląska, przyjechałam tutaj z wroclawia.
Właśnie zaczynam 20 tydzień ciąży.
Niestety coraz ciężej znoszę podróże do mojej pani dr Marty Góreckiej-Balcerek (polecam tym mamuśkom, które musza przeprowadzić się do Wrocławia - jest cudowna, miła i b. profesjonalna):tak:
Czy mogłybyście polecić mi dobrego ginekologa - położnika w katowicach. Słyszałam o Szpitalu na Raciborskiej i tam chciałabym rodzić. Najlepiej byłoby gdyby wlaśnie był to lekarz z tamtąd, ale najważniejsze aby miał dobrą opinię, bo dobro mojego Groszka jest dla mnie najważniejsze.
serdecznie pozdrawiam wszystkie oczekujące i już tulące mamuśki:-)


Hej,
a jaki jest numer do tego ginekologa. Bo na ul. Żelaznej znalazłam Klinike niepłodności Provita i tam go nie ma oraz Klinike 2000 która nie zajmuje się ginekologią.
dzieki za odpowiedz. pozdrawiam!
 
Witajcie ja osobiście chodziłam i dalej chodze do Dr Migacza jest to Dyrektor szpitala na raciborskiej nie moge złego słowa powiedzie miło sympatycznie nie drogo 70zł z usg itp można małego nagrac, przyjmuje na żelaznej w tzw klinice 2000 na 3p a co do porodu polecam położna Małgorzate Polak super kobieta jak mamusia nie mam przy sobie nr tel ale gdyby coś to prosze pisac gg 9538304 Znam dr Świtałe miał dyżur jak rodzilam tez miło sympatycznie tylko podobno drogo ;( no ale... pozdrawiam wzystkich

Hej,
a jaki jest numer do tego ginekologa. Bo na ul. Żelaznej znalazłam Klinike niepłodności Provita i tam go nie ma oraz Klinike 2000 która nie zajmuje się ginekologią.
dzieki za odpowiedz. pozdrawiam!
 
Witam,
napiszcie jeszcze czy dr Switała dalej przyjmuje w Superjednostce, czy duze kolejki, jaki namiar jest aktualny do niego i czy gabinet ma dobrze wyposażony i ile akutalnie kosztuje wizyta?
Z gory dzieki za odp.
 
reklama
Witam Was dziewczyny!
Ja mam termin na maj. Do grudnia chodziłam do LUX MED-u w Katowicach. Obecnie chodzę na Łubinową do dr Wieczorka. Szpital poleciła mi moja wcześniejsza lekarka. Musze przyznać, że jeśli chodzi o lekarza to nic a nic nie przesadziła. Jestem bardzo zadowolona.
Bardzo boję się porodu, bo pierwszy przeżyłam w ciężkich bólach w Bytomiu i za żadne skarby bym tam nie wróciła. Mam taki uraz do porodu, że przez 5 lat nie chcialam słyszeć o drugim dziecku. Teraz zastanawiam się nawet nad cesarką, bo mam taka blokadę psychiczną. Wiem, że jest możliwość cesarki na życzenie tylko nie wiem czy to teraz dodatkowo kosztuje i ile. Może macie takie info i jeszcze ile wynosi dopłata za pokój jednoosobowy.
Pozdrawiam wszystkie współtowarzyszki niedoli !
 
Do góry