reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

Zgadza się, dziecko samo musi wybrać sobie mleko. U nas do tej pory podaję mleko firmy Nestle. Zaczynaliśmy od Humany ale przeszliśmy na NAN HA. Później zywykłe NAN a teraz Junior.
A efekt zielonych kupek może być taki, że do mleka dodawane jest żelazo i to może być przyczyną, że kupki są zielone. Dopóki nic się nie dzieje, nie ma kolek, bólów brzuch i innych perypetii nie ma co się przejmować.
 
reklama
A ja mam pytanie, dotyczące karmienia rocznego malucha.
Znajoma karmi jeszcze piersią a teraz chciałaby wprowadzić swojemu rocznemu maluchowi mleko, tylko nie bardzo wie jakie?
Takie zwykłe, krowie z folii czy kartonika to chyba odpada?
Jej dziecko chętnie je kaszki, serki i inne mleczne wyroby, ale innego mleka, oprócz cyca, nie pije.
Jakie mleko można by było wprowadzić, szczególnie na noc, bo jej maluch często się w nocy budzi i domaga się karmienia.
Poradźcie coś, bardzo proszę!
 
na mojej starszej corce podzialalo wiec tu moze tez... Emi budzila sie w nocy - ale raczej z przyzwyczajenia. Zamiast cyca zaczelam jej podawac herbatke. tez sie budzila. No to podalam jej zamiast herbatki: wode. Pierwszej nocy wypila cala dawke, drugiej tylko 40 ml. a trzecia noc przespala cala. Budzi sie rzadko, ale nigdy po to by cos wypic czy zjesc.
 
Właśnie dzisiaj byliśmy u lekarki. Powiedziała że to jest alergia na mleko krowie (dostala wysypki na buźce, ma kolki - cały czas stęka i często płacze,płaczkała przy piciu mleczka),zapisała nam Nutramigen, gdzie białko jest całkowicie shydrolizowane na aminokwasy. Podobno teraz ma być lepiej, zobaczymy. Pozdrawiam wszystkie mamy i dziekuje za odpowiedź.
 
Ja moją Małą dokarmiam i daję jej mleko Nan 1.Jest przez nią dobrze tolerowany,a kupki są normalne
 
Ja karmię Julię Bebilonem, po Bebiko i Nan miała wysypkę na buźce i kolki, od czasu jak używamy Bebilonu, kłopoty się skończyły.
 
Ja tez mam do was pytanie, moja córa 4 sierpnia skończy 5 miesięcy i od 2 tygodni daje jej bebilon2 z kleikiem ryżowym ponieważ po samym bebilonie bardzo ulewa ale widze ze kleiku tez nie toleruje jak myslicie jakie mleko byloby najlepsze moze bebiko omneo 2 podobno jest na takie dolegliwosci????
 
Oliwcia,
ja karmię małą cały czas piersią i bardzo ulewa. Podobno może tak być do 6 mc życia.
Podaję jej jednak co wieczór ampułeczkę Lakcidu i kilka łyżeczek (tak ok. 5 łyżeczek)
Bebilon AR przeciwko ulewaniu. To jest mleko od 2 miesiąca. I pomaga.

Może jak karmisz tylko mlekiem to spróbuj to?

pozdrawiam
 
reklama
yellow pisze:
A ja mam pytanie, dotyczące karmienia rocznego malucha.
Znajoma karmi jeszcze piersią a teraz chciałaby wprowadzić swojemu rocznemu maluchowi mleko, tylko nie bardzo wie jakie?
Takie zwykłe, krowie z folii czy kartonika to chyba odpada?
Jej dziecko chętnie je kaszki, serki i inne mleczne wyroby, ale innego mleka, oprócz cyca, nie pije.
Jakie mleko można by było wprowadzić, szczególnie na noc, bo jej maluch często się w nocy budzi i domaga się karmienia.
Poradźcie coś, bardzo proszę!
ja swojego od 6 miesiaca juz niekarmię w nocy na ostatnie karmienie dostaje mleko z kaszka ryzową musi być tresciwe i wtedy maluszek przesypia cała noc a ma juz roczek a mleko to trzeba dopasować do dziecka ja swojemu aktualnie podaje bebilon 2
 
Do góry