reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

czesc kobietki
powiedzcie jak trzeba zalatwic tu w niemczech chrzciny w koscilele?? ja bym chciala tak miedzy bozym narodzeniem a sylwestrem termin. ale nie mam pojecia jak to tu wyglada. A trzeba cos placic ze chrzest??

Moja mala wstala na nogi dzis w lozeczku a ma 6 miesiecy :-)
 
reklama
Martawaf ja zalatwialam chrzciny w Polskim Kosciele.Wystarczy isc 2 tygodnie przed planowanym terminem.Tutaj w Dusseldorfie chrzcza kiedy chca tego rodzice.Za chrzest nie ma oplaty ale mozesz dac po chrzcie ofire na Kosciol.Oczywiscie z papierow potrzebny jest akt urodzenia.
Gratuklacje dla corci, silna dziewczynka
 
Marta my chrzcilismy w niemieckim kosciele rzymsko-katolickim, bo byl w poblizu, do polskiego musielibysmy jechac prawie godzine, wiec nam sie nie chcialo:tak:;-) Chrzest zamowilismy jakies trzy miesiace przed terminem, ksiadz nawet przyszedl do nas do domu, opowiedzial co i jak zapisal sobie date, dal odpowiednie ulotki i kazal chrzestnym przyniesc zaswiadczenie o biezmowaniu. Poniewaz chrzestna jest Polka, nie musiala nic przynosic, uwierzyl nam na slowo:tak::-) Za chrzest sie nie placi, bo przeciez oplata na kosciol zawiera sie w podatku, ktory nam comiesiecznie odprowadzaja:tak:

U nas dzisiaj ladna pogoda:tak: i po poludniu idziemy w gosci. Erik sobie teraz ucina drzemke, taki sie zrobil przekorny, ze czasami wymiekam:szok::baffled:
 
Witam Aga2, dopiero teraz udalo mi sie wreszcie usiasc przed komputerem, wczoraj bylam z malym na szczepieniu, caly dzien wymagal od nas przytulania, noc tez mielismy krötkä. Ja tez mieszkam na Othmarschen a dokladnia Behringstrasse, niedaleko UCI Kino. Möj maz jest polakiem. Juz myslalam ,ze nie uda i sie tutaj zadnej mamy poznac. My tez chrzcimy malego w niemieckim kosciele, w tym malutkim Bei der Reitbahn.
 
O:szok:dopiero zauwazylam ze zjadlo mi posta.Ups powyzszy link to jest stronka na ktorej wgrywasz zdjecie z kompa potem klikasz 2 link i wklejasz tutaj.Jak chcesz to zdjecie mozesz zmniejszyc np. w Paint to taki program i potem zalaczyc go w wiadomosci jako zalacznik.Powodzenia
 
reklama
Czesc Dziewczyny,
co do wklejania zdjec Madziahh to poszukaj sobie na naszym "Niemieckim" forum - Krecik kiedys dla mnie taki opis ze wstawianiem napisala (patrz strona 43)- wszystko jasne jak slonce:-)

Martawaf - my naszych chlopcow chrzcilismy w naszej parafii (a wiec niemieckiej), idziesz najlepiej do ksiedza, mowisz kiedy chrzest chcialabys miec, nasz ksiadz umowil sie z nami w domu na rozmowe, powiedzial co trzeba kupic (swieca, szatka), wypelnil dokumenty, od chrzestnych nie wymagal nic (zadnych zaswiadczen!), potem spotkalismy sie juz w Kosciele, wszystko proste i bez komplikacji - termin byl tylko dla nas, wiec odbylo sie bez mszy

pada dzisiaj i zimno:crazy: brrrrrrrrr.....

a wczoraj skonczylismy pokoj dla dzieci - jak zrobie zdjecia, to sie Wam pochwale:-D

trzymajcie sie cieplo
 
Do góry