reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szukam osób z mutacją MTHFR C 677T

Na pewno. 23 marca idę właśnie żeby wszystko mi rozpisal. Od stycznia biorę acard bo mam wysoki hematokryt i hematolog zaleciła brać. Od przyszłego miesiąca mam brać 150mg a od pozytywnego testu clexane. Niepokoi mnie ta homocysteina mam nadzieję że uda mi się ją zbić.

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
Na pewno sie uda ja na poczatku zastosowalam dawkę uderzeniowa i bardzo szybko ładnie zbilam jej poziom .... Kwas masz jeszcze mega duży przed staraniami lepiej zebys go obniżyła bo negatywnie wplywa na maluszka .
 
reklama
Na pewno sie uda ja na poczatku zastosowalam dawkę uderzeniowa i bardzo szybko ładnie zbilam jej poziom .... Kwas masz jeszcze mega duży przed staraniami lepiej zebys go obniżyła bo negatywnie wplywa na maluszka .
Dobija mnie to wszystko. Mieliśmy zacząć od kwietnia się starać ale chyba nie będzie szans przy takich wartościach kwasu i homocysteiny

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja bym poczekała ze staraniami przy takich wynikach
Za duże jest ryzyko że coś pójdzie nie tak. Nie skaze dziecka na życie z kalectwem przez swoją bezmyślność. Jak wyniki będą w porządku to zaczniemy. Ale nie ukrywam że ciężko mi z tym. W lipcu miałam termin także im bliżej tym ciężej na sercu

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lu_cy ja tez zbijalam homocysteine z 16 w 3 miesiace chyba do 5. Przy staraniach najlepiej miec 5-6. Ja bralam duze dawki metylowanego kwasu foliowego (w sumie 1,6) i bralam z aliness quatrefolic, brałam też super b complex z igennius najpierw 2xdz-ma duzee dawki wit.b tych co trzeba, a w ciąży jedną jak juz poziom jest ok -polecam te tabletki, bo udalo się wszystko szybciutko "naprawic". Tak jak pisze Oliwcia potrzeba dawki uderzeniowej, w femiobionie i innych suplementach dla ciężarnych tego nie znajdziesz.
Współczuję Ci straty i chociaż teraz jest ciężko to wiedz,że zaniedlugo Ci się uda i będziesz przeszczesliwa:) ja mam za sobą dwa poronienia. Teraz jestem w 28tc i wszystko idzie dobrze. Też biorę acard (od staran) i heparyne od testu.
Trzymam za Ciebie kciuki!!!
 
Oliwcia bardzo współczuję, że musicie tyle przejść... Oby tylko mała nie cierpiała. Myślę o Was i życzę dużooo zdrówka. Na pewno jesteś wyczerpana tym wszystkim.

Karolinao wysypka wygląda jak uczulenie... Ale jak sama mówisz, nie dajesz jej nic nowego. Ciekawe z czego to ma. Lekarze powinni chyba sprawdzić, a nie mówić,że samo przejdzie.

Ni_kusia a jak tam malutka? Co z laktacja?

Dzisiaj mieliśmy wizytee. Nikoś ma 1,4kg. Wszystko jest ok:biggrin2:
I jeszcze Wam się pochwalę, bo przyszedł mi dzisiaj kosz Mojżesza. Postawilam go obok atrapy kominka,którą mąż mi właśnie zrobił i jestem zachwycona:) Nie mogę doczekać się kiedy mały będzie tam spał:)
PART_1520866357980.jpeg
 

Załączniki

  • PART_1520866357980.jpeg
    PART_1520866357980.jpeg
    82,7 KB · Wyświetleń: 918
Lu_cy ja tez zbijalam homocysteine z 16 w 3 miesiace chyba do 5. Przy staraniach najlepiej miec 5-6. Ja bralam duze dawki metylowanego kwasu foliowego (w sumie 1,6) i bralam z aliness quatrefolic, brałam też super b complex z igennius najpierw 2xdz-ma duzee dawki wit.b tych co trzeba, a w ciąży jedną jak juz poziom jest ok -polecam te tabletki, bo udalo się wszystko szybciutko "naprawic". Tak jak pisze Oliwcia potrzeba dawki uderzeniowej, w femiobionie i innych suplementach dla ciężarnych tego nie znajdziesz.
Współczuję Ci straty i chociaż teraz jest ciężko to wiedz,że zaniedlugo Ci się uda i będziesz przeszczesliwa:) ja mam za sobą dwa poronienia. Teraz jestem w 28tc i wszystko idzie dobrze. Też biorę acard (od staran) i heparyne od testu.
Trzymam za Ciebie kciuki!!!
Zamówiłam te suplementy które poleciła mi oliwcia. Mam nadzieję że jutro dojdą i zaczynam. W środę ten genetyk to może coś się dowiem na temat tego kwasu przekroczonego czym to obniżyć. Najbardziej zła jestem na to że większość uważa że przesadzam. W zasadzie to tylko z Wami można normalnie porozmawiać na ten temat - ciesze się że tu trafiłam :-)

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zamówiłam te suplementy które poleciła mi oliwcia. Mam nadzieję że jutro dojdą i zaczynam. W środę ten genetyk to może coś się dowiem na temat tego kwasu przekroczonego czym to obniżyć. Najbardziej zła jestem na to że większość uważa że przesadzam. W zasadzie to tylko z Wami można normalnie porozmawiać na ten temat - ciesze się że tu trafiłam :-)

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
Przygotuj się psychicznie na to ze genetyk może cie zlec zimna woda moj pow ze clexan absolutnie mi nie potrzebny i w ogóle ..... Kwestia na jakiego trafisz ja Trzymalam się mojego ginekologa a nie tego co mówi genetyk ....
Jeśli chodzi o obnizenie kwasu to tym samym zestawem go obnizysz co homocysteine musisz po prostu pozbyć się z organizmu tego szkodliwego a dostarczac odpowiednia formę i na spokojnie się ułoży i spadnie ..
Daj znać jak bedziesz po genetyku ciekawa jestem co fi powie a no i dodam ze wizytę masz w moje urodziny :-) :):-) :) jak bedziesz chciała to mogę ci podać rozpiske jak ja się ssuplementowalam
 
reklama
Przygotuj się psychicznie na to ze genetyk może cie zlec zimna woda moj pow ze clexan absolutnie mi nie potrzebny i w ogóle ..... Kwestia na jakiego trafisz ja Trzymalam się mojego ginekologa a nie tego co mówi genetyk ....
Jeśli chodzi o obnizenie kwasu to tym samym zestawem go obnizysz co homocysteine musisz po prostu pozbyć się z organizmu tego szkodliwego a dostarczac odpowiednia formę i na spokojnie się ułoży i spadnie ..
Daj znać jak bedziesz po genetyku ciekawa jestem co fi powie a no i dodam ze wizytę masz w moje urodziny :-) :):-) :) jak bedziesz chciała to mogę ci podać rozpiske jak ja się ssuplementowalam
Ja jestem też pod opieką hematologa i babeczka powiedziała że przy mojej mutacji nie ma wskazań do clexane ale ona jest za tym żeby do końca 1 trymestru brać bo to nie ma wpływu na dzieciątko a może pomóc jakby był jakiś mikro zakrzep. Ginekolog też powiedział że clexane obowiązkowo także myślę ze zdania nie zmieni. Mam nadzieję że będzie Ok, chociaż po tych wynikach trochę przystopowalam już się tak nie napalam. Muszę poczekać aż się wszystko ustabilizuje żeby potem nie mieć podwójnego stresu

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry