reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca

ElaWiktoria

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2016
Postów
31
Kochane bylam dzis odebrac wyniki jestem w 8 tyg ciazy mam taka tsh 4.3 za duzo?
received_1735990126722477.jpeg


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • received_1735990126722477.jpeg
    received_1735990126722477.jpeg
    44,4 KB · Wyświetleń: 1 425
reklama
Rozwiązanie
Mi na poczatku ciazy tez tsh znacznie wzroslo. Endokrynolog zrobil usg tarczycy (wyszlo dobrze) i stwierdził, ze czasami tak jest i kazal powtórzyć badanie. Nastepny wynik byl juz dobry.
Radze nie lekceważyć problemu bo podwyższone tsh jest niebezpieczne dla dziecka!
Ponad 2 razy za wysoka. Powinno tsh byc na poziomie 1-1.5.

Koniecznie do endokrynologa i to na cito

Do tego k9niecznie zbadaj ft4, ft3 i przeciwciala bo samo tsh to za malo informacji jak cie leczyc.
 
Musisz iść jak najszybciej do endokrynologa jest to wynik dużo za wysoki do 2,5 kobiety w ciąży powinny mieć - w poniedziałek byłam u endokrynologa
 
Również radzę odwiedzić endokrynologa. Podczas ciąży TSH wzrosło mi aż do 6. Po dokładniejszych badaniach wyszło, że mam niedoczynność tarczycy i choruję na Hashimoto. Przez całą ciążę musialam brać leki, a teraz po ciąży tarczyca chyba wraca do normy.
 
reklama
Mi na poczatku ciazy tez tsh znacznie wzroslo. Endokrynolog zrobil usg tarczycy (wyszlo dobrze) i stwierdził, ze czasami tak jest i kazal powtórzyć badanie. Nastepny wynik byl juz dobry.
Radze nie lekceważyć problemu bo podwyższone tsh jest niebezpieczne dla dziecka!
 
Rozwiązanie
Do góry