reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termometr

Drogie mamy polecam sklep kacikswiata.pl w Krakowie
maja tam bardzo dobra jakosc moje trzecie dziecko jeszcze chodzi w tych ubrankach.
Ceny super
Ja polecam i to bardzo .
;-)
 
reklama
Czy ktos coś wie na temat tego wózka?!
Mam X-landera xt, ale szukam coś lekkiego co mozna wrzucic w bagaznik na szybkie zakupy albo zabrac do samolotu.
 
polecam Strona główna --> świetne wzory dla dzieciaczków: Tiny Zoo i Fem Myror polecam:-D aranżacja..jpgbarnrum..jpg
 
Powyższy artykuł świadczy tylko o tym,że przed zakupem warto pównac dane modele fotelików i sprawdzic które miejsce zajmują w teście bezpieczeństwa.
 
witam,
stoję przed wyborem wózka dla dziecka, zalezy mi żeby był to wózek lekki, na piankowych kołach, jak się uda to w przystępnej cenie, myślałam o Graco Cleo albo spacerówkach, które można ustawić przodem do widoku mamy albo przodem do kierunku jazdy, z przekładaną rączką itp. Czy możecie polecić mi jakies konkretne modele?
 
Czy ktoś miał równie niemiłe doświadczenia z wózkami Dippo jak ja?
Ja jestem po przejściach z z wózkiem Dippo Cruiser - znajomi kiedyś kupili, spisywał się u nich dobrze, więc też taki kupiłem ale ja ich osobiście nie polecam: z wózka WYPADAŁY KOŁA i to nawet gdy próbowałem wozić dziecko po mieszkaniu, o chodnikach nie wspominając, bolce które miały blokować karb osi wózka "odbijały" i koła wypadały z osi wózka !!! po prostu porażka, dość słaba jakość i nie polecam. Zażądałem zwrotu pieniędzy no i czekam na ich decyzję, poza tym zgłosiłem wózek do uokik jako produkt niebezpieczny.

Czy ktoś miał równie niemiłe doświadczenia z wózkami Dippo
Adeek
 
a gdzie można kupic takie buciki??
u mnie w mieście sprzedają właśnie ciuszki firmy early days,ale ich nie polecam.
kupiłam kiedys córeczce pajacyki z tej firmy i po 3 praniach zrobiły sie jak szmata :/
 
reklama
Polecam Państwu książki Oficyny Wydawniczej Impuls:

Domowe narodziny

Fanaberia szaleńców czy powrót do normalności?

Autor: Ewa Janiuk, Emilia Lichtenberg-Kokoszka (red.)

Książka „Domowe narodziny. Fanaberia szaleńców czy powrót do normalności?” pod red. Ewy Janiuk i Emilii Lichtenberg-Kokoszka powstała ponieważ uznałyśmy, że skoro wbrew nakazom i zakazom, pomimo negatywnego stosunku lekarzy i części położnych porody domowe mają miejsce, to pora, by ta prawda ujrzała światło dzienne.
Na stronie tytułowej niniejszej publikacji widnieją nasze nazwiska, można jednak powiedzieć, że książkę tę napisało jednak samo życie. Jest ona zbiorem wspólnych przemyśleń i refleksji wielu ludzi – rodziców, którzy gotowi są podjąć pełną odpowiedzialność za siebie, swoje zdrowie, a także powołane przez siebie nowe życie. Poród domowy to nie kilka, kilkanaście godzin, podczas których dziecko wyłania się z ciała kobiety. To proces, który trwa tygodniami, miesiącami, latami, sięgając czasem aż do poprzednich pokoleń. To prawda, że prezentowane tu wypowiedzi rodziców nie są w pełni reprezentatywne, w domu dowiem rodzą tylko wyjątkowi, wysoce uświadomieni i dokształceni rodzice. Posiadający ogromną wiedzę na temat psychicznych i fizycznych, społecznych i duchowych elementów porodu. To, co chcą nam przekazać, to ich wiedza i doświadczenie – doświadczenie, które podarowało im życie. Posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Ja, naukowiec, nie mam wątpliwości, że warto.
Nie jest to książka naukowa czy tym bardziej poradnik. To próba przybliżenia tematu, który budzi mnóstwo emocji – niestety najczęściej negatywnych.
(…) W szkole nauczono mnie, jak wychwytywać patologię, jak należy ją leczyć. Z pewnością nie nauczono mnie fizjologii porodu i tego, jak ją chronić. Tego nauczyli mnie właśnie moi domowi rodzice.
Ewa Janiuk, Emilia Lichtenberg-Kokoszka



Spis treści
Fragment książki


..........................................................................................................

Ciąża zagadnieniem biomedycznym i psychopedagogicznym

Autor: Emilia Lichtenberg-Kokoszka

Książka przedstawia całościowo prenatalny okres w życiu rodziny. Precyzyjnie pod względem pedagogicznym, medycznym, socjologicznym i psychologicznym opisuje rozwój poczętego dziecka, zmiany dotyczące ciężarnej oraz ojca poczętego dziecka. Sygnalizuje dylematy terminologiczne współczesnego rodzicielstwa oraz zadania edukacyjne związane z prokreacją. Jako element historyczny przybliżono przesądy i zwyczaje dotyczące ciąży wraz z próbą ich uzasadnienia. Książka zawiera gotowe prezentacje multimedialne ułatwiające prelegentom działalność dydaktyczną, a dla czytelników stanowiące kompendium wiedzy. Prezentacje opatrzone są bogatymi ilustracjami.
Publikacja zainteresuje rodziców, nauczycieli, lekarzy i położne, prelegentów szkół rodzenia, psychologów i psychologów, a także studentów pedagogiki, psychologii, biologii, AWF, wychowania zdrowotnego, Nauk o Rodzinie, akademii medycznych i podobnych.



Impuls Oficyna Wydawnicza – wydawnictwo naukowe, nowości wydawnicze, publikacje naukowe, księgarnia internetowa, pedagogika specjalna, księgarnia Kraków, ebook pedagogika





..................................................................................................

Optymalizacja porodu
Zagadnienie interdyscyplinarne

Emilia Lichtenberg-Kokoszka, Ewa Janiuk, ks. Jerzy Dzierżanowski (red. nauk.)

Różnorodność tematów podejmowanych w ramach omawianej problematyki potwierdza interdyscyplinarność zagadnienia oraz ukazuje, jak odmienne mogą być podejścia w przedstawianiu samego porodu. Prezentowane teksty to owoc własnych badań empirycznych autorów prac, krytycznego przeglądu literatury przedmiotu oraz własnych refleksji i przemyśleń dotyczących zarówno teorii, jak i praktyki położniczej. Zagadnienia związane z opieką okołoporodową, w tym szczególnie w okresie porodu jest dla położnych, lekarzy, psychologów, a przede wszystkim kobiet zagadnieniem ogromnie istotnym. Od strony poznawczej problematyka związana z optymalizacją porodu ma wyraźnie charakter interdyscyplinarny, a prezentowane artykuły, nawet jeśli tytuły są znane, prezentują spojrzenie na akt narodzin z innej, najczęściej interdyscyplinarnej perspektywy.
Autorami tych opracowań są zarówno osoby doświadczone związane z medycyną, jak i przedstawiciele innych dyscyplin naukowych, którzy z racji swoich zainteresowań czy aktualnie realizowanych zadań, podjęli się trudu spojrzenia na zagadnienia optymalizacji porodu z różnych perspektyw. Taki skład autorski gwarantuje, że w książce w odpowiednich proporcjach uwzględniona zostanie wiedza z różnych dziedzin, wątki teoretyczne i praktyczne oraz zagadnienia znane i nowe.
Książka jest przydatna dla położnych, lekarzy, psychologów i pedagogów, a także dla świadomych rodziców.



Spis treści
Recenzje
 
Do góry