reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy

Najpierw trzeba poczekać aż beta spadnie do zera.
Potem niech przyjdzie okres a potem ewentualnie dopiero zajmować się testami owulacyjnym. Ale ja bym sobie dała spokój bo mnie po poronieniu cykl się lekko wydłużył wiec napewno nie jest to tak samo jak przed poronieniem.
Nie ma się co spieszyć.
 
reklama
Zależy jak zaawansowana ciąża była. Ale u autorki pytania te wartości były malutkie. Pod koniec maja było niecałe 700 a 7 maja 150. Więc moim zdaniem strasznie wolno to spada. Więc te 6 tygodni to może spadać z pułapu kilku tysięcy a nie kilku setek.
Betę zrobiłam 18 maja bo wiedziałam że byłam w ciąży poroniłam 1czerwca a 7 czerwca było już ok 150 czyli wolno spada poziom HCG u mnie?
 
Spada normalnie, nie denerwuj się.
Po pierwsze skontroluj bete bo powinno się to robić do momentu aż będzie poniżej 5.
To ważne dla zdrowia Twojego organizmu.
Powinnaś dać sobie pierwszy cykl na doprowadzenie organizmu do stanu wyjściowego, ale to lekarz o tym decyduje, a nie my.
Ja po pierwszym poronieniu miałam zalecenie czekać do 1 miesiączki ze staraniami, a po drugim dostałam zielone światło już po kontroli 3 tygodnie po poronieniu i od razu się staraliśmy.
Natomiast to, że ktoś tak miał albo tak robił to nie znaczy, że Ty masz tak robić.
Wszystkie zalecenia od lekarza są dostosowane indywidualnie do pacjenta i to lekarza masz słuchać
Betę zrobiłam 18 maja bo wiedziałam że byłam w ciąży poroniłam 1czerwca a 7 czerwca było już ok 150 czyli wolno spada poziom HCG u mnie?
 
Spada normalnie, nie denerwuj się.
Po pierwsze skontroluj bete bo powinno się to robić do momentu aż będzie poniżej 5.
To ważne dla zdrowia Twojego organizmu.
Powinnaś dać sobie pierwszy cykl na doprowadzenie organizmu do stanu wyjściowego, ale to lekarz o tym decyduje, a nie my.
Ja po pierwszym poronieniu miałam zalecenie czekać do 1 miesiączki ze staraniami, a po drugim dostałam zielone światło już po kontroli 3 tygodnie po poronieniu i od razu się staraliśmy.
Natomiast to, że ktoś tak miał albo tak robił to nie znaczy, że Ty masz tak robić.
Wszystkie zalecenia od lekarza są dostosowane indywidualnie do pacjenta i to lekarza masz słuchać
Moja gin nic nie mówiła aby czekać do 1 miesiączki powiedziała,że możemy juz zacząć sie starać o becie też nic nie wspomniała przepisała mi tylko owulomed max
 
To myślę, że warto skonsultować się z innym lekarzem żeby potwierdzić metody tego pierwszego.
Ja bym tak zrobiła bo lubię mieć pewność, że wszystko jest ok, ale to moja fanaberia.
Tak czy inaczej bete skontroluj bo to kosztuje kilkadziesiąt złotych, a będziesz mieć pewność, że już jest wszystko dobrze
Moja gin nic nie mówiła aby czekać do 1 miesiączki powiedziała,że możemy juz zacząć sie starać o becie też nic nie wspomniała przepisała mi tylko owulomed max
 
Do góry