reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

Ale nie wolno o tym zapomnieć ze jeśli nawet test owu pokaże pozytyw to nie oznacza ze owu w danym cyklu była. Chyba ze ktoś ma potwierdzone monitoringiem. Test owu pokazuje tylko pik LH a nie ze pęcherzyk pękł i uwolnił komórkę zdolna do zapłodnienia.

Właśnie. Tutaj chodzi tylko o poziom lh.

Musialam jednak wytłumaczyć panią wyżej, że testy nie są „od kilku dni pozytywne”, bo nagminnie panie nie czytają instrukcji obsługi tych testów, a później myślą, ze cos jest nie tak, bo przecież na pewno nie mają owulacji przez kilka dni.
 
reklama
Dziewczyny, test owulacyjny jest pozytywny tylko w momencie, gdy kreska jest tak samo intensywna jak kreska kontrolna, a żeby mieć pewność, że na pewno będziecie mieć owulację to kreska testowa musi być ciemniejsza od kontrolnej! To, że macie dwie kreski na teście owulacyjnym nie oznacza, że jest pozytywny!!! Pamiętajcie również, że pozytywny test oznacza, że owulacji nie macie teraz, ale za jakieś 24-36 godzin!
Nie krzycz, to po pierwsze. Po drugie, ja miałam takie testy, które robiło się do momentu pokazania dwóch kresek, nie dłużej, więc Twoje wywody o ciemności kresek dotyczą jakiegoś konkretnego modelu, a nie wszystkich testów owulacyjnych i nie wprowadzaj w błąd.
 
Właśnie. Tutaj chodzi tylko o poziom lh.

Musialam jednak wytłumaczyć panią wyżej, że testy nie są „od kilku dni pozytywne”, bo nagminnie panie nie czytają instrukcji obsługi tych testów, a później myślą, ze cos jest nie tak, bo przecież na pewno nie mają owulacji przez kilka dni.
Tak to się zgadza. Tu się z Tobą zgodzę.
 
Ale nie wolno o tym zapomnieć ze jeśli nawet test owu pokaże pozytyw to nie oznacza ze owu w danym cyklu była. Chyba ze ktoś ma potwierdzone monitoringiem. Test owu pokazuje tylko pik LH a nie ze pęcherzyk pękł i uwolnił komórkę zdolna do zapłodnienia.
Ja wiem, ja wiem... Ale mam nadzieję i nie biorę pod uwagę tej gorszej wersji
 
Nie krzycz, to po pierwsze. Po drugie, ja miałam takie testy, które robiło się do momentu pokazania dwóch kresek, nie dłużej, więc Twoje wywody o ciemności kresek dotyczą jakiegoś konkretnego modelu, a nie wszystkich testów owulacyjnych i nie wprowadzaj w błąd.

To, że Twoje testy takie były nie oznacza, że wszystkie takie są. Najczęściej spotykane testy to testy, na których kreska powinna być ciemniejsza lub taka sama jak kontrolna i te testy ze zdjęcia właśnie takie są.
 
Ja używałam testera Afrodyta. To taki mikroskop na którym ukazują się wzory podobne do paproci, jeżeli poziom LH jest wysoki. I jestem w 25 tygodniu ciąży :)
To gratulacje ja robiłam test owulacyjny dzisiaj i negatywny , a po jakim czasie można zrobić test ciążowy żeby był wiarygodny 9.10 zrobiłam test owulacyjny wyszedł pozytywny to stosunek w ten sam dzień i na drugi dzień . Nie wiem czy w ogóle się się uda ale chciałabym
 
reklama
Dziewczyny nigdy nie miałam plamien jasnorozwych ani brązowych w środku cyklu. Zaczęłam zażywać od 16dc dupka dzisiaj 3 dzień zażywania 18dc i od po południa plamienia w kolorze brązowym. Czy duphaston wywołuje plamienia w środku cyklu. Biorę 1x1 o 14.00 ponieważ rano biorę dużo leków.
 
Do góry