reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Ale tak szybko? 13 dc dopiero mam... Głupia już jestem, dzisiaj zmierzyłam Tak dla własnej wiadomości zwykłym termometrem, to strasznie zakłamany jest, bo owulacyjny pokazywał właśnie 36.91, a zwykły 37.1, a moje cykle są takie do dupy, raz 30 dni, raz 32...
 
reklama
To może po prostu zaczyna ci się okres płodny, musisz obserwować się przez kolejne dni. Szczyt śluzu będzie w ostatnim dniu tego śluzu jak białko i dopiero po nim owu (o ile ja dobrze rozumiem, nie jestem specjalistką) taki okres płodny u mnie trwa ok 5 dni i dopiero w tym 5 dniu mam pozytywne testy owu
 
Hej, hej ☺️ powiedzcie proszę, rano miałam taki wodnisty śluz, a teraz mam taki mega przezroczysty i ciągnie się jak biało jajka, co to może oznaczać, wczoraj robiłam test owu wyszedł negatywny, temperatura wczoraj 36.68, a dzisiaj rano była już 36,91, mogę to jakoś interpretować już?
Jaka jest twoja temperatura podstawowa? Mierzysz cały cykl? Gdzie dokonujesz pomiarów i czy dokonujesz ich prawidłowo? Nie było żadnych zdarzeń mogących zaburzyć temperaturę? Z takich skąpych danych jakie podałaś nie za wiele można wywnioskować?

Może się owulacja zbliżać a to przedwczesny skok, może temperatura zaburzona. Możesz mieć krótki pik, albo słaby i owulacja już była.
 
Nie umiem ogarnąć tego wszystkiego, mierze temperaturę codziennie o 6 rano, zanim wstanę z łóżka, ona nie jest codziennie taka sama, różni się minimalnymi stopniami, może to ja po prostu nie umiem tego robić 🤷‍♀️ nie miałam śluzu do dnia dzisiejszego, a jak był to taki nijaki, dopiero dzisiaj miałam rzadki rano i później był już taki ciągnący... Ja jestem chyba za głupia na to wszystko
 
Nie umiem ogarnąć tego wszystkiego, mierze temperaturę codziennie o 6 rano, zanim wstanę z łóżka, ona nie jest codziennie taka sama, różni się minimalnymi stopniami, może to ja po prostu nie umiem tego robić 🤷‍♀️ nie miałam śluzu do dnia dzisiejszego, a jak był to taki nijaki, dopiero dzisiaj miałam rzadki rano i później był już taki ciągnący... Ja jestem chyba za głupia na to wszystko
Ale temperatura nie będzie codziennie w punkt taka sama. Zęby na wykresie są normalne. Jeżeli mierzysz codziennie o tej samej godzinie, a pomiarów dokonujesz w pochwie, ustach lub odbycie (kontakt ze śluzówka) to pomiary są wiarygodne. Niektóre kobiety miewają "przedwczesny" skok. Jeżeli dziś dopiero śluz płodny to raczej owu dopiero będzie. Nie było żadnych zdarzeń? Mniej snu, leki itp ?
 
Szczepiłam się na covid we wtorek, ale w sumie to żadnych objawów nie miałam, dopiero dzisiaj po południu węzły mi się powiększyły, a tak to standardowy sen, widziałam 2 dni temu po wypiciu alkoholu i jednak sen miałam do 8 nie budziłam się na mierzenie to było ponad 37, może jednak ta szczepionka mi coś zepsuła, ale takie mam wrażenie, że to chyba dopiero płodne się zaczynają, zobaczę jak będzie jutro
 
Szczepiłam się na covid we wtorek, ale w sumie to żadnych objawów nie miałam, dopiero dzisiaj po południu węzły mi się powiększyły, a tak to standardowy sen, widziałam 2 dni temu po wypiciu alkoholu i jednak sen miałam do 8 nie budziłam się na mierzenie to było ponad 37, może jednak ta szczepionka mi coś zepsuła, ale takie mam wrażenie, że to chyba dopiero płodne się zaczynają, zobaczę jak będzie jutro
Szczepionka i alkohol jak najbardziej mogą zaburzyć. Więc bez stresu mierz dalej. A skoro śluz zrobił się płodny to możecie już zacząć współżyć.
 
reklama
Słuchajcie, a co może oznaczać, jeżeli wczoraj zrobiłam test owu i był pozytywny, teraz rano zrobiłam znowu i dzisiejszy ma nawet ciemniejsza testową niż kontrolna, zmierzyłam temperaturę i teoretycznie jakiegoś super wzrostu nie było, czy to może oznaczać, że nie było owulacji, a może jeszcze będzie? Ten bardziej różowy jest z dzisiaj.
 

Załączniki

  • IMG_20210613_093647.jpg
    IMG_20210613_093647.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 63
Do góry