reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

wampirka może to te badanie które było w innym wątku opisane na przezierność karkową itp. to też tak można nazwać tylko nieinwazyjne wykrywa niektóre wady rozwojowe i jest robione właśnie koło 12-13 tygodnia ciąży
 
reklama
mysle to samo co aneczka2425. Pewnie chodzi o badania nieinwazyjne, na amniopunkcje i tak bys musiala wyrazic zgode a ona niesie za soba pewne ryzyko poronienia, w takim wypadku ja bym sie nie dala
 
Podpisuję sie pod dziewczynami ;) Na badania inwazyjne tez bym nie wyraziła zgody - za duże ryzyko, że zagrozi ciąży, a jeśli by cos było nie tak z dzieckiem ja i tak nigdy bym nie usunęła ciąży - a mówiąc dosłownie nie pozbawiłabym dziecka życia.
 
a co to ta przezierność karkowa?mam nadzieje ze badanie nie boli!!!wiecie co ja nienawidze badan i łażenia po lekarzach a jak jeszcze czegoś nie rozumiem do końca to juz wogóle najchetniej bym uciekła z gabinetu:):):)
 
Przeziernosc karku bada sie podczas usg, po prostu gin mierzy grubosc faldu karkowego i patrzy czy ma prawidlowe wymiary, mozna w ten sposob wykryc miedzyinnymi zespol Downa:tak:
 
wampirka będziesz miała po prostu usg tylko dłuższe i bardziej dokładne, a żeby te wszystkie rzeczy posprawdzać to musi ono być dokładnie w takim wieku dziecka który u ciebie wypada właśnie miedzy 2 a 10 lutego
u nas to jest standardowe podstawowe badanie, ja mam już umówione na 05.02
 
reklama
Do góry