reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel

Hej nie, tylko pobolewał mnie brzuch, jestem po przeżyciach dlatego poszłam do lekarza, bo test wyszedł pozytywny, doktor ostatnio na wizycie powiedział że torbiel jak jest ciąża jest normalna, powinna zniknąć do 12 tygodnia. Ja się wystraszyłam że na usg nie widział pęcherzyka a tylko torbiel.
 
reklama
Hej byłam dzisiaj u lekarza 4t4d pecherzyk ciążowy w jamie macicy a w prawym jajniku torbiel 3cm trochę się martwię. Miała któraś z Was torbiel we wczesnej ciąży?
 
Juz doczytałam widzę że też masz takiej wielkości jak jak. A czy już trochę się wchłania czy rośnie? Trochę się zmartwilam tym doktor nie kazała leżeć ani nic nie dała żadnych leków mówiła że ona nie wpływa na ciaze
 
Tak ja również, bo mam za sobą 2 ciążę i nigdy nie było wspomniane o torbieli, zresztą nigdy nie miałam, a przynajmniej nic mi nie wiadomo o tym. Także też się bałam i na ostatniej wizycie pytałam czy ona nadal jest, a ginekolog na to że tak, musi być, ale się wchlonie. Nie mówił nic czy się powiększyła, ale dłużej ją szukał, na zdjęciach usg też widzę jakby pomału się wchłaniała, bo na wcześniejszym usg mam czarną plamę a później ta plama jest mniej widoczna. Powiem tak: też panikowałam jak poszłam i lekarz powiedział jest torbiel a pęcherzyka nie widać, betę miałam 2407. Później w domu gogle czytam i panika że powinno być widać, itp, zestresowana nie śpię, dzwonię do Pana doktora, że to ciąża pozamaciczna, doktor pyta dlaczego tak uważam :mówię że wysoka beta a pęcherzyka brak, a on że ryzyko ciąży pozamacicznej jest zawsze, ale po co zakładać z góry, że to nie matematyka, mogło do zapłodnienia dojść później, ciąża jest młodsza itp, że mam się uspokoić i przyjść do niego a 5 dni, że wtedy powinno być już widać. I było widać pęcherzyk z zarodkiem. A noc niejedna nieprzespana... Także teraz spokojnie. Myśle że moja torbiel i Twoja się wchlonie. Spokojnie czekajmy. Ja muszę wyluzować bo zwariuje 🙄😁😁
 
Tak ja również, bo mam za sobą 2 ciążę i nigdy nie było wspomniane o torbieli, zresztą nigdy nie miałam, a przynajmniej nic mi nie wiadomo o tym. Także też się bałam i na ostatniej wizycie pytałam czy ona nadal jest, a ginekolog na to że tak, musi być, ale się wchlonie. Nie mówił nic czy się powiększyła, ale dłużej ją szukał, na zdjęciach usg też widzę jakby pomału się wchłaniała, bo na wcześniejszym usg mam czarną plamę a później ta plama jest mniej widoczna. Powiem tak: też panikowałam jak poszłam i lekarz powiedział jest torbiel a pęcherzyka nie widać, betę miałam 2407. Później w domu gogle czytam i panika że powinno być widać, itp, zestresowana nie śpię, dzwonię do Pana doktora, że to ciąża pozamaciczna, doktor pyta dlaczego tak uważam :mówię że wysoka beta a pęcherzyka brak, a on że ryzyko ciąży pozamacicznej jest zawsze, ale po co zakładać z góry, że to nie matematyka, mogło do zapłodnienia dojść później, ciąża jest młodsza itp, że mam się uspokoić i przyjść do niego a 5 dni, że wtedy powinno być już widać. I było widać pęcherzyk z zarodkiem. A noc niejedna nieprzespana... Także teraz spokojnie. Myśle że moja torbiel i Twoja się wchlonie. Spokojnie czekajmy. Ja muszę wyluzować bo zwariuje 🙄😁😁
właśnie czytałam że jak łożysko przejmie funkcję to torbiel powinna się wchłonąć jakoś w 2 trymestrze. Daj znać po Twojej wizycie. Trzymam mocno kciuki najważniejsze że dzidziusiowi ona nie zagraża😘😘😘 ja mam jeszcze płyn w Zatoce Douglasa niby lekarka mówiła że może ta torbiel się saczyc i stąd ten płyn... Zobaczymy do swojej super doktor idę dopiero za 2tyg. Tylko spokój nas uratuję!!! Trzymam za nas kciuki musi być dobrze 😘😘😘 dawaj znać jak coś;) bo Ty chyba masz szybciej wizyte
 
właśnie czytałam że jak łożysko przejmie funkcję to torbiel powinna się wchłonąć jakoś w 2 trymestrze. Daj znać po Twojej wizycie. Trzymam mocno kciuki najważniejsze że dzidziusiowi ona nie zagraża😘😘😘 ja mam jeszcze płyn w Zatoce Douglasa niby lekarka mówiła że może ta torbiel się saczyc i stąd ten płyn... Zobaczymy do swojej super doktor idę dopiero za 2tyg. Tylko spokój nas uratuję!!! Trzymam za nas kciuki musi być dobrze 😘😘😘 dawaj znać jak coś;) bo Ty chyba masz szybciej wizyte
Dokładnie tak jak piszesz dlatego grzecznie czekajmy hihi, byłam dziś na wizycie, jest dobrze, Crl w 9t4d wynosi 2.79cm, serce bije ok. Nie pytałam o torbiel, czekam do 2 trymestru 😀 następna wizyta 12 kwietnia, potem 22 prenatalne oby było wszystko dobrze. Daj znać po Twojej wizycie, trzymam kciuki 🙂🙂
 
Cudownie ze dzidziulek pięknie rośnie😘 a skoro lekarz sam nie wspomniał o torbieli to znaczy że nie ma się czym martwić! Ja mam wizytę w środę zobaczymy. Pozdrawiam Cię serdecznie🙂
 
Cześć Dziewczyny u mnie Torbiel 10cm na lewym jajniku , w tej chwili jestem w 17tyg ciąży ale niestety torbiel sie nie zmniejsza , dostalam skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia laparoskopowo ☹bardzo się boję o dziecko aby nie było powikłań
 
reklama
Cześć Dziewczyny u mnie Torbiel 10cm na lewym jajniku , w tej chwili jestem w 17tyg ciąży ale niestety torbiel sie nie zmniejsza , dostalam skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia laparoskopowo ☹bardzo się boję o dziecko aby nie było powikłań
Skoro lekarz cie skierowal, to nie panikuj. 😊 wiedza co robia. Ja mialam ok 9cm torbiel, poronilam, ale lekarz mowil, ze ciąży nie zagrażała. Teraz lecze torbiel, bo nie chce isc na zabieg.
 
Do góry