reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecia umowa

czarna76

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2009
Postów
2 887
Moje pytania :
1.Czy trzecia umowa z tego samego zakładu pracy na czas określony jest traktowana jak na czas nieokreślony ? Czy mozna mieć kilka umów na czas określony?
2. Pracodawca przedłuża kończącą się umowę o pracę na czas określony , gdy pracownica ma skończone 12 tyg. ciąży w momencie gdy umowa się kończy . Liczy się tygodnie ciązy od ostatniej miesiączki ?
Z góry dziękuję
 
reklama
1.Czy trzecia umowa z tego samego zakładu pracy na czas określony jest traktowana jak na czas nieokreślony ? Czy mozna mieć kilka umów na czas określony?
Co do zasady - tak. Sprawę jednak skomplikowała tzw. ustawa antykryzysowa. Wiele zalezy zatem od tego czy umowy te były zawierane przed 1 stycznia 2012, czy po.

2. Pracodawca przedłuża kończącą się umowę o pracę na czas określony , gdy pracownica ma skończone 12 tyg. ciąży w momencie gdy umowa się kończy . Liczy się tygodnie ciązy od ostatniej miesiączki ?
Tak, ale tylko gdy umowa na czas określony jest zawarta na okres dłuższy niż 1 mieisąc.
 
u mnie są następujące umowy :
na okres próbny od 01.09.2010 do 30.11.2010
kolejna na czas określony od 01.12.2010 do 30.11.2012
czy jeśli dostanę umowę np na rok , będzie ona miała skutki prawne umowy na czas nieokreślony ?

jeśli tak byłoby , to czy wtedy mogę pójść w dowolnym momencie na L4 i wykorzystać urlop macierzyński i wypoczynkowy , nawet wtedy gdy przekroczy to datę końca umowy ?

Liczy się tygodnie ciązy od ostatniej miesiączki ?
u mnie 12tygodni skończy się 28.11 , a koniec umowy 30.11

proszę o odpowiedz ...
 
Ostatnia edycja:
u mnie są następujące umowy :
na okres próbny od 01.09.2010 do 30.11.2010
kolejna na czas określony od 01.12.2010 do 30.11.2012
czy jeśli dostanę umowę np na rok , będzie ona miała skutki prawne umowy na czas nieokreślony ?
Nie. Z uwagi własnie na pakiet antykryzysowy.


Liczy się tygodnie ciązy od ostatniej miesiączki ?
u mnie 12tygodni skończy się 28.11 , a koniec umowy 30.11
Tak, od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
Zatem Pani umowa ulegnie przedłużeniu do dnia porodu (jesli nie będzie nowej umowy). W dniu porodu stanie się pani bezrobotna. Będzie Pani przysługiwąła zasiłek macierzyński.
 
Do góry