reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tyreglobulina

Ania95

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2020
Postów
568
Witam dziewczyny. Zrobiłam szczegółowe badanie na tarczyce gdyz jeszcze gdy byłam w ciąży miałam wysoką i nie wiem co mam o tym sądzić. Badanie usg tarczycy prawidłowe i reszta w normie ale tyreglobuline mam wysoka co o tym myśleć. Czy to może być Hashimoto ? Są tu jakieś dziewczyny które mają wiedzę i chorują na tarczyce i mi pomogą.
 

Załączniki

  • 15946187842016661715105771517752.jpg
    15946187842016661715105771517752.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 112
  • 15946188045837550636065024191165.jpg
    15946188045837550636065024191165.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 77
reklama
Rozwiązanie
Nie, ja mam Hashimoto, a tylko jedne podwyższone... I pozostałe wyniki przed ciążą miałam w normie. Rozumiem, że miałaś TSH podwyższone? Idź do endokrynologa. U mnie w opisie usg nic nie było, na obrazie babka powiedziała, że widać, że choruję...
Gdy zaszłam w ciążę i robiłam wyniki miałam tsh 3,49 i dostałam euthyrox na zbicie. Niestety poronilam, i skończyłam go przyjmować. Teraz zrobiłam szczegółowe badania by dowiedzieć się czy mam problem z tarczyca. Chyba wynik tsh jest dobry ale ta reszta mnie trochę zaniepokoiła a chcemy się znowu starać
Po pierwsze kto w teraz wypisuje takie wyniki ręcznie, bardzo łatwo o błąd. Po drugie dziwna ta norma dla anty-tg, zazwyczaj oscyluje ok 100 w zależności od aparatu nawet do 115. Ja bym powtórzyła w innym laborze ale sam podwyższony wynik może występować też w innych chorobach tarczycy np Gravesa-Basedowa w Hashimoto raczej miałabyś też podwyższone anty-TPO
 
Po pierwsze kto w teraz wypisuje takie wyniki ręcznie, bardzo łatwo o błąd. Po drugie dziwna ta norma dla anty-tg, zazwyczaj oscyluje ok 100 w zależności od aparatu nawet do 115. Ja bym powtórzyła w innym laborze ale sam podwyższony wynik może występować też w innych chorobach tarczycy np Gravesa-Basedowa w Hashimoto raczej miałabyś też podwyższone anty-TPO
Nie, ja mam Hashimoto, a tylko jedne podwyższone... I pozostałe wyniki przed ciążą miałam w normie. Rozumiem, że miałaś TSH podwyższone? Idź do endokrynologa. U mnie w opisie usg nic nie było, na obrazie babka powiedziała, że widać, że choruję...
 
Nie, ja mam Hashimoto, a tylko jedne podwyższone... I pozostałe wyniki przed ciążą miałam w normie. Rozumiem, że miałaś TSH podwyższone? Idź do endokrynologa. U mnie w opisie usg nic nie było, na obrazie babka powiedziała, że widać, że choruję...
Gdy zaszłam w ciążę i robiłam wyniki miałam tsh 3,49 i dostałam euthyrox na zbicie. Niestety poronilam, i skończyłam go przyjmować. Teraz zrobiłam szczegółowe badania by dowiedzieć się czy mam problem z tarczyca. Chyba wynik tsh jest dobry ale ta reszta mnie trochę zaniepokoiła a chcemy się znowu starać
 
Rozwiązanie
Do góry