reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Karoo, Dominique, Mada - gratuluje dorodnych, zdrowiutkich dziewuszek!
My mamy USG bioderek 20 wrzesnia. Narazie zakladam malej profilaktycznie tetre na pampersa na noc.
Ewa, lepiej pokaz ten pepuszek jeszcze raz pediatrze, bo 15 dni minelo, wiec powinien juz odpasc albo chociaz byc idealnie wysuszony.
 
reklama
sandra1982 pisze:
Ewa, lepiej pokaz ten pepuszek jeszcze raz pediatrze, bo 15 dni minelo, wiec powinien juz odpasc albo chociaz byc idealnie wysuszony.

.... i odpadł dziś... no i wygląda całkiem nieźle... ufff a tak już sie bałam ;D ;D
 
gratuluję "grubaśnych" ;) dziewuszek :) super, ze tak ładnie przybieraja na wadze - znaczy cyce dobrze się sprawują :p

mój Pietruszka dziś był ważony i ma tylko 4200, czyli po miesiącu od wagi urodzeniowej przybrał 830 g. w normie :)
 
Leyna pisze:
gratuluję "grubaśnych" ;) dziewuszek :) super, ze tak ładnie przybieraja na wadze - znaczy cyce dobrze się sprawują :p

mój Pietruszka dziś był ważony i ma tylko 4200, czyli po miesiącu od wagi urodzeniowej przybrał 830 g. w normie :)

A ja dziś byłam u lekarza specjalisty.Mój pediatra wysłał mnie do poradni Patologi Noworodka wg/zalecenia ze szpitala.Wszystkie dzieci poniżej wagi urodzeniowej 2500 czy też wcześniaki kompleksowo tam wysyłają.Robią USG głowy itp...I zważyła Oliwkę,dziś ważyła 4080,i lekarka z uśmiechem stwierdziła że 1,5kg w miesiąc to trochę za dużo :p :p i mam ograniczyć cyca trochę ??? ...zapodać smoczka,czy też wodę jeśli trzeba...i cycka nie częściej niż co 2h. No w sumie to ja częściej nie daję...
I bądź tu mądry i pisz wiersze... ::)
 
Frutisku, ty sie pania pediatra tak nie przejmuj... Mojej kumpeli maluch tez przybieral po poltora kilograma w miesiac i pani doktor az zapytala, czy on tylko na cycku jest. Jak sie dowiedziala, ze tak to stwierdzila, ze gdyby byl na sztucznym pokarmie to przybralby za duzo, ale jesli tylko na cycu to jest ok!!
 
;D dzisiaj bylysmy u lekarza ;D
Zuzu wazy juz 5100 kg. Moj maly grubasek
Natomiast po rozmowie z pediatra i za jej rada przesuwamy nasze szczepienia o miesiac.....
Pierwsze mialysmy miec w przyszlym tygodniu ..nastepne musialo bybyc juz za granica ...wiec pni doktor powiedziala , ze malej napewno sie nic nie stanie jak bedzie szczepiona miesiac pozniej , a zeby zaczela tamtejsza serie ;) wiec narazie niebedziemy sie kluc ;D
 
Hej! Własnie wróciłysmy od lakarza z wizyty kontrolnej..jak to dobrze miec obok bloku przychodnie wziełam Hanke na rekę i poleciałam nie musiałam bujac sie z wózkiem..Mała wazy juz 4100:-) wszystko w porzo rozwija sie jak ta lala..pogadałam z babką o szczepieniach..i chyba zdecyduje sie na te płatne czy ktos cos wie na ten temat moze?? pozdrawiam
 
Jaaga, jeszcze raz gratuluje dorodnej corenki :)A ja przelozylam USG bioderek na przyszla srode, bo Sara ma katarek, cala noc praktycznie nie spala (ja tez), marudna jest itd., wiec nie chce jej ciagnac do miasta (pakowac do fotelika, potem do samochodu itd. ) i w dodatku ta pogoda - zimno i leje.
 
reklama
mi znajoma pediatra poleciła szczepionkę 5-składnikową INFANRIX IPV + Hib

normalna szczepionka jest przeciw krztuścowi, tężcowi i błonicy - kłuje się dziecko 2 razy - zawiera zawiesinę całych bakterii krztuśca

szczepionka płatna - jedno ukłucie - zawiera tylko wybrane fragmenty krztuśca
dodatkowo ma w sobie szczepy polio oraz Haemophilus influenzae typu B (to coś powiązane z krztuścem, jak dla mnie brzmi jak jakieś zapalenie płuc ;)
 
Do góry