reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

A ja przelozylam USG bioderek na przyszla srode,

dla Sary dużo zdrówka

ale muszę powiedzieć, że jestem zaskoczona, że u Was można przekładać usg bioderek
my już z Piotrusiem po, ale u nas z tym jest koszmar :wściekła/y: jak zapisywałam Piotrusia w sierpniu to wizyta w ramach NFZ mozliwa była dopiero w grudniu :wściekła/y: a odpłatnie najwcześniej była na 12 września - to wszystko jest chore!!

ponieważ u Piotrka wyszły drobne luzy w stawach biodrowych (do skorygowania dodatkową pieluchą tetrową) mamy się zgłosić na kolejną wizytę w listopadzie. i znów muszę odpłatnie wrrrr
 
reklama
Leyna, my idziemy prywatnie (50zl wizyta) - dlatego moglam przelozyc, bo terminy na NFZ sa bardzoooooooooooooooo odlegle, dlatego doszlam do wniosku, ze 50 zl nas nie zbawi, a wizyta odbedzie sie o czasie. Ja Sarze zakladam na noc profilaktycznie tetre na pampersa.
 
te najtańsze kosztuja ok.120.ale sa i po 250 i po 300 tez.kupujesz tak jak program szczepien .zobacz w ksiązeczce powinnas miec napisane.jak znajd e to dam znac.:)
 
u mnie szczepionka kosztowała równą stówkę i była to INFANRIX + Hib, ale to oznacza dwa kłócia bo drugie to przeciw żółtaczce i jak raz się ją weźmie to dwie kolejne muszą być takie same, więc też trzeba płacić
 
u mnie jest tak
WZWB+infarix+HiB=85zł
3/4miesac infarix+HiB+polio=120
5miesiac infarix+HiB+polio=120
16/18 miesiecy infarix+HiB+polio=120
zawsze po 3 wkłucia:-(
 
byłysmy dzisiaj z ewcią u lekarza. mała wazy juz 5100.mały smok z niej. poza tym załapałam sie na darmowy program szczepien przeciw pneumokokom i HIB.fajnie bo to zawsze kilka stów w kieszeni.a no i najprawdopodobniej nie ma skazy tylko jakąś bakterie w przewodzie pokarmowym,musimy zbadać kał i zobaczymy ci dalej.
 
u mnie jest tak
WZWB+infarix+HiB=85zł
3/4miesac infarix+HiB+polio=120
5miesiac infarix+HiB+polio=120
16/18 miesiecy infarix+HiB+polio=120
zawsze po 3 wkłucia:-(

Mada

na szczepienie po 6 tygodniu żeby było mniej wkłuć poproś o szczepionkę Infanrix IPV+Hib
będą wtedy tylko 2 wkłucia (to drugie to wzw typu B)

ta szczepionka jest troszkę droższa niż zwykły Infanrix, bo kosztuje około 120 zł, ale zawsze to jedno wkłucie mniej
mi pediatra przychodniowy chciała zapisać zwykły Infanrix, ale po konsultacji ze znajomym lekarzem pediatrą wybrałam ten drugi

Piotruś wczoraj był szczepiony - boziu jak on płakał :-(

a waży 4850 g i robi się pulpecik :-)
 
reklama
Leyna, Aga, ale rosna te Wasze dzieciaczki! Super, gratulacje!Aga, dawaj znac jak tam Ewcia i jej wyniki badan...
 
Do góry