reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony podczas ciąży

Dołączył(a)
30 Kwiecień 2017
Postów
1
Hej Dziewczyny,

Być może poruszałyście tutaj ten temat, ale pilnie potrzebuję Waszej pomocy.
Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony do końca września. Dodam, że jest to umowa na najniższą krajową. Resztę pieniędzy dostaję na podstawie umowy zlecenia. Termin porodu mam ustalony na 15 grudnia.
Chciałabym się dogadać z moim pracodawcą, żeby dał mi umowę na czas nieokreślony na całą sumę. Słyszałam, że jest taka opcja, gdyby zatrudnili mnie w innej spółce, niż teraz.
Wiecie coś na ten temat? A może znacie inne metody, żebym nie została z najniższą krajową, a potem zasiłkiem macieżyńskim z ZUS?
Wierzę, że któraś z Was była w podobnej sytuacji i mi pomoże! :)
 
reklama
Zmiana umowy na czas nieokreślony spowoduje, że wyliczą Ci średnią z 12miesięcy. A w zasadzie zmiana podstawy wymiaru składek - bo to czy umowa jest na czas określony czy nieokreślony nie ma tu żadnego znaczenia. Umowa na czas określony musi zostać przedłużona do dnia porodu.

Nie wiem ile spółek ma Twój pracodawca i co według Ciebie oznacza zatrudnienie w innej spółce.
 
Do góry