reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa na czas okreslony

Beata93

Beatka
Dołączył(a)
11 Marzec 2013
Postów
112
Witam mam bardzo ważne pytanie ponieważ zaszłam w ciąze i bylam zatrudniona na umowe o prace na czas okreslony. Moje umowy miały wygląd tygodniowy czyli podpisywane byly przez pracownikow co poniedzialek jako kolejna umowa, po oznajmieniu iż jestem w ciązy (wtedy 4 tydzień ciąży) był to środek tygodnia do piątku miałam płacone 80% dniówki a od poniedziałku moje zwolnienie zostało skierowane do zusu i zus płaci i następne zwolnienia mam wysyłać do zusu z czego będę dostawać 200 zł , rozmawiając z pośrednikiem firmy dowiedziałam się że to jest tak jakbym już nie pracowała , a więc czy pracodawca ma prawo tak postąpić czy powinnien przedłużc umowę do czasu porodu?:eek:
 
reklama
mam bardzo ważne pytanie ponieważ zaszłam w ciąze i bylam zatrudniona na umowe o prace na czas okreslony. Moje umowy miały wygląd tygodniowy czyli podpisywane byly przez pracownikow co poniedzialek jako kolejna umowa, po oznajmieniu iż jestem w ciązy (wtedy 4 tydzień ciąży) był to środek tygodnia do piątku miałam płacone 80% dniówki a od poniedziałku moje zwolnienie zostało skierowane do zusu i zus płaci i następne zwolnienia mam wysyłać do zusu z czego będę dostawać 200 zł
,
Nie wszystko niestety rozumiem w Pani wypowiedzi.

rozmawiając z pośrednikiem firmy dowiedziałam się że to jest tak jakbym już nie pracowała , a więc czy pracodawca ma prawo tak postąpić czy powinnien przedłużc umowę do czasu porodu?
Do czasu porodu z mocy przedłużane są umowy, które trwały powyżej 1 mieisąca i które zakończyły się po upływie 3 m-ca ciąży. U Pani ta sytuacja nie zachodzi.
 
Do góry