reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop macierzyński a działałność gospodarcza/

kod 05 10 0 0 to jest kod standardowy czyli bez zadnych znizek, po 2 latach bycia na 05 70 0 0 przejdzie pani juz na normalny czyli ten 05 10 0 0, czy jest to istotne aby nie uległ zmianie.. hmm nie wiem.. ja miałam omylkowo 1.06 wpisany w deklaracji 051000 i potem korekte mi pani z zusu robila na ten moj

jaka wpłate musze dokonac? jaką chce moze byc skladka od 30% do 250% przecietnego wynagrodzenia

jesli chodzi o to ile dostane zasilku to nie pytalam, ale jesli zaplace za lipiec skladke od 250% przecietnego wynagrodzenia to cos okolo 5700..

ile za sierpień.. to zalezy kiedy urodze.. a planuje jeszcze isc na zwolnienie lekarskie w tym wypadku nie platne bo nie minie 90 dni od wznowienia chrobowego.. chodzi o to zebym nie musiala zabulic znow tak duzo..

u mnie w zusie udalo mi sie jednego dosc dobre pociagnac za jezyk i wydobylam jakies informacje.. potem troszke jeszcze doczytalam.. tutaj tez troszke mi Pani E. Słotwińska-Rosłanowska pomogła.. pozbierałam do kupy informacje i tak narazie to wygląda
 
reklama
dziękuję bardzo:) Potwierdziła Pani moją wiedzę, a co do tych 30 dni to miałam straszny dylemat, ale dzięki Pani już nie mam. Też za lipiec deklaruję 250% a w sierpniu się zobaczy. Dziękuję jeszcze raz-jutro idę do zusu jak coś mi ciekawego powiedzą to dam znać! Dobrej nocki:happy2:
 
Moje drogie Pani (chyba Panów nie ma, mylę się?),
zgodnie z przyjętymi zasadami tochę odpuszczam zaglądanie do wątków już "odhaczonych" czyli takich, w których udzieliłam już odpowiedzi. Jak macie zatem jakieś nowe pytania to proszę o nowy wątek.
Pozdrawiam
 
kod 05 10 0 0 to jest kod standardowy czyli bez zadnych znizek, po 2 latach bycia na 05 70 0 0 przejdzie pani juz na normalny czyli ten 05 10 0 0, czy jest to istotne aby nie uległ zmianie.. hmm nie wiem.. ja miałam omylkowo 1.06 wpisany w deklaracji 051000 i potem korekte mi pani z zusu robila na ten moj

jaka wpłate musze dokonac? jaką chce moze byc skladka od 30% do 250% przecietnego wynagrodzenia

jesli chodzi o to ile dostane zasilku to nie pytalam, ale jesli zaplace za lipiec skladke od 250% przecietnego wynagrodzenia to cos okolo 5700..

ile za sierpień.. to zalezy kiedy urodze.. a planuje jeszcze isc na zwolnienie lekarskie w tym wypadku nie platne bo nie minie 90 dni od wznowienia chrobowego.. chodzi o to zebym nie musiala zabulic znow tak duzo..

u mnie w zusie udalo mi sie jednego dosc dobre pociagnac za jezyk i wydobylam jakies informacje.. potem troszke jeszcze doczytalam.. tutaj tez troszke mi Pani E. Słotwińska-Rosłanowska pomogła.. pozbierałam do kupy informacje i tak narazie to wygląda




Jestem ciekawa jak Wam wyjdzie te zwiekszone skladki.

Sama prowadze dzialalnosc i tez napalilam sie na zwiekszenie skladek lecz moja ksiegowa mi to odradzila - wiekszosc jej Klientow po podwyzszeniu skladek miala kontrole niby wszystko ok ale i tak jak ktos cos chce znalesc to znajdzie - wiec ja wole miec glowe spokojna

ale jak dostaniecie ta kase bez problemu to dajcie znac na forum bo ciekawosc mnie zzera :)
 
Witam serdecznie wszystkich

Moja znajoma jest w ciąży i otworzyła działalność gospodarczą zgłosiła się do ZUS dostała druk DRA (ale jeszcze nie wypełniła), w poniedziałek 16 sierpnia ma mieć nadany nr. regon. Proszę o podanie kwot na miesiąc sierpień .

Moje pytania :

1. Co musi dalej zrobić by otrzymać wysoki zasiłek ?
2. Jakie są aktualne stawki na ubezpieczenia (proszę o napisanie, jeżeli to możliwe takich stawek na obecną chwilę, by można było wpisać je w druk DRA)
3 Jakie są podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytarno rętowe i chorobowo wypadkowe?
4. Jak też jest obecna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne?
5. Co musi zrobić lub jak ma to w pisać w druk DRA by dostawała macierzyński przez 22 tyg a nie przez 20 tyg.
6. CZY JEST MOŻLIWOŚĆ BY KTOŚ MÓGŁ MI PRZESŁAĆ WYPEŁNIONY DRUK DRA TAKI JAKI POWINIEN BYĆ, BY OTRZYMAĆ WYSOKI MACIERZYŃSKI .
MÓJ E-MAIL TO: sel74@tlen.pl

SPRAWA JEST PILNA BO ZNAJOMA MA PORÓD ZAPLANOWANY NA 31 SIERPIEŃ. PROSZĘ O POMOC .

Pozdrawiam
Mariusz
 
Witam serdecznie wszystkich. Jestem tu nowa i mam pytanie. Od lipca 2007 prowadzę działalnośc gospodarczą. Od sierpnia 2010 płacę wysoki ZUS. Od października 2010 do kwietnia-maja 2011 zamierzam zawiesić działalność. Moje pytanie brzmi: jeżeli "odwiesłabym" dg w kwietniu 2011, zapłaciła powiedzmy w maju i czerwcu 250% i urodziła dziecko w lipcu to czy przysługuje mi wysoki zasiłek macierzyński?
 
reklama
Do góry