reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy a praca

Witam mam pytanko mam umowę na czas określony do marca 2012 roku. Rozumiem że po skończeniu urlopu macierzyńskiego mogę napisać o urlop wychowawczy ale tylko do daty końca umowy tak?
Tak. Urlop przysługuje Pani do czasu do kiedy jest pani pracownikiem.

I jeszcze jedno pytanko czy po napisaniu wniosku o urlop wychowawczy ( najprawdopodobniej bedzie to płatny urlop)
Urlop wychowawczy jest zawsze urlopem BEZPŁATNYM.

mam możliwość powrotu do swojej firmy na 1/2 etatu i czy pracodawca wówczas ma prawo mnie zwolnić bądź nie przedłużyć mi umowy.
Co ma Pani na myśli pisząc o powrocie do pracy? Przerwanie urlopu czy pracę będąc jednoczesnie na urlopie?
 
reklama
Witam
mam pytanie
od kwietnia tego roku będę przebywala na urlopie wychowawczym. Chcę jednak starać się o drugie dziecko. Chcialabym wtedy zakończyć urlop wychowawczy. Czy muszę wracać do pracy czy mogę od razu przedstawić L4?
Czy w momencie przechodzenia z urlopu wychowawczego na l4 pracodawca ma prawo mnie zwolnić? Jestem na umowie na czas nieokreślony
 
Do góry