reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy czy zasiłek dla bezrobotnych?

seforka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2012
Postów
170
Miasto
Kraków
Witam,

Od lipca do 27.12.2012 przebywałam na urlopie macierzyńskim. Na początku grudnia czyli pod koniec urlopu macierzyńskiego zostało zlikwidowane moje stanowisko pracy. Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym(do poczatku lutego). Wiem, że po powrocie z urlopu wypoczynkowego będę miała przedstawione wypowiedzenie i odprawę. W takim przypadku zastanawiam się nad 10 tygodniowym urlopem wychowawczym aby jeszcze pobyć z dzieckiem w domu i poszukać kolejnej pracy.
Moje pytanie czy przed wychowawczym muszę wykorzystać cały urlop wypoczynkowy? I czy za 2013r. należy mi się juz kolejne 26 dni urlopu czy tylko procentowo za przepracowany okres(w tym przypadku przebywanie na urlopie wypoczynkowym).
Czy urlop wychowawczy może jakoś wpłynać na obniżenie lub wogóle utracę możliwość odebrania odprawy?
Czy jak moje stanowisko zostało zlikwidowane to powinnam dostać 3 miesieczne wynagrodzenie(taki okres wypowiedzenia mam w umowie) czy dodatkowo jeszcze za likwidację stanowiska?
A może lepiej będzię nie korzystać z wychowawczego tylko zarejestrować się w UP jako bezrobotna? Czy okres bezrobocia wlicza się do lat pracy? Jaki musi być wpisany powód rozwiązania umowy na wypowiedzeniu abym mogła się zarejestrować w UP.
 
reklama
Od lipca do 27.12.2012 przebywałam na urlopie macierzyńskim. Na początku grudnia czyli pod koniec urlopu macierzyńskiego zostało zlikwidowane moje stanowisko pracy. Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym(do poczatku lutego). Wiem, że po powrocie z urlopu wypoczynkowego będę miała przedstawione wypowiedzenie i odprawę. W takim przypadku zastanawiam się nad 10 tygodniowym urlopem wychowawczym aby jeszcze pobyć z dzieckiem w domu i poszukać kolejnej pracy.
Moje pytanie czy przed wychowawczym muszę wykorzystać cały urlop wypoczynkowy?
Nie.
I czy za 2013r. należy mi się juz kolejne 26 dni urlopu czy tylko procentowo za przepracowany okres(w tym przypadku przebywanie na urlopie wypoczynkowym).
Pełny wymiar.
Czy urlop wychowawczy może jakoś wpłynać na obniżenie lub wogóle utracę możliwość odebrania odprawy?
Nie.
Czy jak moje stanowisko zostało zlikwidowane to powinnam dostać 3 miesieczne wynagrodzenie(taki okres wypowiedzenia mam w umowie) czy dodatkowo jeszcze za likwidację stanowiska?
Nie ma dodatkowej odprawy. Czy to będzie odprawa trzymiesięczna - tego nie wiem, bo nie znam Pani stażu rpacy u tego pracodawcy.
A może lepiej będzię nie korzystać z wychowawczego tylko zarejestrować się w UP jako bezrobotna?
To Pani decyzja,bo bezrobotny to osoba bez pracy ale poszukująca zatrudnienia. Zatem trzeba sie liczyć z faktem, że UP przedstawi Pani ofertę pracy.
 
Do góry