reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop/zasilek wychowawczy a umowa na czas określony

reklama
Bardzoo dziękuje również za ostatnia odpowiedz.
chciałabym jeszcze spytać, bo z tego co pamiętam przy składaniu pierwszy raz wniosku do zasiłku rodzinnego było potrzebne zaświadczenie od kiedy do kiedy mam umowe na urlop wychowawczy, czy teraz do nowego wniosku bedzie równiez mi potrzebne takie zaświadczenie?
 
Witam. Słyszałam odmienne zdania wiec proszę Panią o odpowiedz. Otóż umowę o prace miałam na czas określony przedłużona do dnia porodu. Następnie otrzymywałam zasiłek macierzyński. Czy w takim wypadku skoro jestem teraz osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku to czy przysługuje mi zasiłek wychowawczy? Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziekuję.
 
Nie ma zasiłków wychowawczych.

Jest dodatek do zasiłku rodzinnnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. Pani nie jest na urlopie (gdyż nalezy się on jedynie pracownikom, czyli osobom zatrudnionym w oparciu o umowe o pracę), więc nie ma Pani prawa do dodatku.
 
Bardzoo dziękuje również za ostatnia odpowiedz.
chciałabym jeszcze spytać, bo z tego co pamiętam przy składaniu pierwszy raz wniosku do zasiłku rodzinnego było potrzebne zaświadczenie od kiedy do kiedy mam umowe na urlop wychowawczy, czy teraz do nowego wniosku bedzie równiez mi potrzebne takie zaświadczenie?

Tak.
 
witam,:-)
mam takie pytanie odnośnie "dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego".
Otóż w roku 2011 urodzę dziecko i wykorzystam 20 tygodni przysługującego mi urlopu macieżyńskiego plus 2 tygodnie dodatkowego urlopu oraz zaległy urlop wypoczynkowy z 2010 oraz 2011 roku.
Około października 2011 teoretycznie mogłabym iść na urlop wychowawczy ponieważ umowę o pracę mam do końca 2012 roku.
Czy będzie należał mi się : dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego? i ile on wynosi? kiedy muszę go załatwiać i gdzie? jakie dokumenty będą mi potrzebne? na jaki czas urlopu wychowawczego w przypadku mojej umowy będę mogła sobie pozwolić?
dziękuję za odpowiedź.:tak:
 
Około października 2011 teoretycznie mogłabym iść na urlop wychowawczy ponieważ umowę o pracę mam do końca 2012 roku.
Mogłaby Pani iść na taki urlop do końca 2012 roku.
Czy będzie należał mi się : dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego?
Nie wiem, bo nie znam Pani dochodów. By móc pobierać dodatek nalezy być uprawnionym do zasiłku rodzinnego, a uprawnione są rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł/m-c netto.
i ile on wynosi?
400 zł/m-c
kiedy muszę go załatwiać i gdzie?
Najpier nalezy wnioskować o zasiłek rodzinny
jakie dokumenty będą mi potrzebne?
Poza tymi, które potrzebne są do uzyskania zasiłku rodzinnego należy mieć zaświadczenie od pracodawcy o tym w jakim okresie przebywa Pani na urlopie.
 
dziekuje za odpowiedz,pomogła mi dużo,ale nasunęły mi się też nowe pytania w związku z moja sytuacją.

Napisała pani : By móc pobierać dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego nalezy być uprawnionym do zasiłku rodzinnego, a uprawnione są rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł/m-c netto.

z jakiego okresu będą brane nasze dochody?
głównie zależy mi na moim dochodzie jak go policzyć-jaki okres?
ja pracowałam w firmie półtora roku, po tym zaszłam w ciąże,czyli od lipca 2010 do czasu porodu do marca 2011 r jestem i będę na zwolnieniu chorobowym,a później będę korzystać z urlopu macierzyńskiego oraz wypoczynkowego , które skończą mi sie około października /listopada 2011 roku.
Także jestem trochę zdezorientowana i nie wiem który okres dochodowy policzyć ,by dowiedzieć się,czy nalezy mi się zasiłek i dodatek rodzinny.
Dziekuje z góry za odpowiedź.
 
witam
pisze ponownie gdyz nie wiem od kiedy liczyc sie bedzie zasiłek i dodatek rodzinny? jeśli połowę 2010 i 2011 jestem na zwolnieniu chorobowym w ciąży a potem na 20 tygodniowym maciezyńskim...?
od października 2011 byłabym na wychowawczym i nie wiem z jakiego okresu liczy sie dochód i czy to jest tylko mój czy też i męża?
Bardzo prosze o odpowiedź.
 
reklama
Witam
mam taki problem
wlasnie sie dowiedizalam ze jestem w ciazy, kilka dni temu podpisalam umowe o prace na zatepstwo do konca sierpnia 2010 (kolejna w tej firmie), zastanawiam sie kiedy powiedziec o tym mojej przelozonej, boje sie ze dostane odrazu wypowiedzenie a w moim przypadku to 3 dni, czytalam ze 'zatajenie" ze jest sie w ciazy jest niezgodne z prawem
nie wiem jak to wszystko rozwiazac...
prosze o jakas pomoc mile slowo, cokolwiek
 
Do góry