reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usunięcie kamienia nazębnego

@Kas2ia Ja też panikuję na każdej wizycie. Dentysta (mimo że nigdy krzywdy mi żaden nie zrobił) sprawia, że mnie aż paraliżuje. Mam obecnie bardzo miłą dentystkę, która to rozumie i prosi by jakby coś się działo, to dawać znać - a ona będzie kombinować by zrobić to inaczej i bym tak się nie bała. No ale cóż. Trzeba podejść zadaniowo i pokonywać słabość. Ja sobie tłumaczę, że dla mojego dobra trzeba to zrobić. A po zabiegu przez 2 dni mogę tylko językiem "jeździć" po zębach, bo są takie fajniutkie i gładkie ;-)
Właśnie ja też panikuję, robię się cała mokra a byłam ostatnio tylko na przeglądzie. :/
Teraz mnie przeraża usuwanie tego kamienia. Obawa przed bólem i krwią...
Nie wiem w jaki sposób sobie z tym poradzić. Wiem, że muszę to zrobić dla swojego dobra, a także dla dobra mojego maleństwa. Ale ciężko mi pokonać stres przed wizytą. 😟
 
reklama
@Kas2ia Łączę się z Tobą w bólu strachu... Nie jesteś jedyna... Ale trzeba koniecznie! Taki kamień może być później przyczyną dużych problemów z zębami. U mnie za bardzo krew się nie pojawia, ale to na pewno zależy od stanu dziąseł i jak dentysta zabieg wykona. Dasz radę!!!
 
Właśnie ja też panikuję, robię się cała mokra a byłam ostatnio tylko na przeglądzie. :/
Teraz mnie przeraża usuwanie tego kamienia. Obawa przed bólem i krwią...
Nie wiem w jaki sposób sobie z tym poradzić. Wiem, że muszę to zrobić dla swojego dobra, a także dla dobra mojego maleństwa. Ale ciężko mi pokonać stres przed wizytą. 😟
Jak tylko coś będzie nie tak to odrazu poproś o jakieś znieczulenie. Nawet zwykła lidokaina może pomóc :)
 
U mnie właśnie lidokainą dziąsła dentystka na grubo smaruje. I moim zdaniem to pomaga
Z tego co mi mówiła dentystka to żadnego znieczulenia nie ma. Jest to dyskomfort, ale nie boli. Więc podejrzewam, że po tym co powiedziała nic nie zastosuje w tym przypadku. Mam nadzieję, ze nie będzie mnie jakoś niemożliwie boleć, ale gdyby tak było to na pewno ją poinformuję. Chociażby ze względu na ciążę, nie chcę odczuwać mocnego bólu.
 
To nie jest mocny ból, ale nieprzyjemny. Także postaraj się podejść zadaniowo. Strachu się nie pozbędziesz, ale można spróbować go nieco oswoić.
 
Skaling jest zalecany. Złogi poddziaslowe powinny być usuwane, a zapalenie dziąseł leczone. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem
Zdecydowanie skaling jest zalecany, bo jest to profilaktyka. Natomiast kategorycznie zabroniony w I trymestrze a następnie należałoby skonsultować to z dr ginekologiem. Skaling, piaskowanie zazwyczaj wykonuje się raz w roku, chyba, że mówimy o pacjencie protetyczno - implantologicznym (ewentualnie predyspozycje do szybszego odkładania się niezależnie co spożywa 😁) , więc istnieje spora szansa "wstrzelic" się pomiędzy ;)
Dobrą praktyką byloby przed ciaza (dla planujących) sprawdzić stan swojego uzębienia, by później nie było nieprzyjemnych niespodzianek "w ciąży posypały mi się zęby" Otóż to jest nieprawda 🤷‍♀️
Kasia, dziwi mnie to, że Twój stomatolog nie wykonuje (na prośbę pacjenta,bo to nie jest praktyka) znieczulenia 😱😳
 
reklama
Zdecydowanie skaling jest zalecany, bo jest to profilaktyka. Natomiast kategorycznie zabroniony w I trymestrze a następnie należałoby skonsultować to z dr ginekologiem. Skaling, piaskowanie zazwyczaj wykonuje się raz w roku, chyba, że mówimy o pacjencie protetyczno - implantologicznym (ewentualnie predyspozycje do szybszego odkładania się niezależnie co spożywa 😁) , więc istnieje spora szansa "wstrzelic" się pomiędzy ;)
Dobrą praktyką byloby przed ciaza (dla planujących) sprawdzić stan swojego uzębienia, by później nie było nieprzyjemnych niespodzianek "w ciąży posypały mi się zęby" Otóż to jest nieprawda 🤷‍♀️
Kasia, dziwi mnie to, że Twój stomatolog nie wykonuje (na prośbę pacjenta,bo to nie jest praktyka) znieczulenia 😱😳
A dlaczego jest kategorycznie zabroniony w 1wszym trymestrze?
 
Do góry