reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W ciazy znaczy PIEKNA...

Anula no mi tez nielatwo sie pogodzic ze tyle przytylam bendzie juz 10 kg,a ciekawe ile jeszcze wyjdzie w przyszlym tygodniu bo mam wizyte na 5 maja.a ja to lubie taki styl do chodzenia ,jeszcze sukieneczki i luz .ja to spodni rurek nie nosze bo niemam odpowiednich nog do nich:-)
 
reklama
mnie dzisiaj szwagier powitał słowami "cześć grubasie", po czym zaczął wypychać policzki powietrzem, aby pokazać jak utyłam na twarzy :cool2:, no ale siostra mnie pocieszyła, że nogi nie przytyły mi tak jak jej i ogólnie to wcale nie przytyłam dużo..a i że mi piersi urosły, co akurat też jest na plus.. no ale ona przytyła 26kg! generalnie to się nie przejmuję i jak dzisiaj założyłam sukienkę, to naprawdę dobrze się poczułam.. mało tego - atrakcyjnie!:-)
zgadzam się z Tobą corin - czarny nie wyszczupla:) przynajmniej nie teraz..
 
hehe, ja też mam dużo czarnych i ogólnieciemnych.. ale dlatego, że zawsze lubiłam ten kolor.. teraz mama mnie ciągle goni, że powinnam ubierać jasne rzeczy i być radosna i wogóle..:) jakby mały miał widzieć, co mam na sobie
 
Zazdroszcze Wam dziewczyny dobrego samopoczucia! Ja sie sobie ani troche nie podobam, ani jeden centymetr mojego ciala mi sie nie podoba:-( Nigdy sie nie odchudzalam, bo tez gruba nie bylam, raczej normalna, przed ciaza wazylam 59kg przy wzroscie 165cm. Trzy tygodnie temu bylam 9kg na plusie i naprawde ciezko mi sie z tym pogodzic, chociaz wiem ze to nie jest jakos bardzo duzo, boje sie ze juz mi te kg zostana a ja zawsze lubilam jesz wiec nie wyobrazam soebie przejsc na diete... A zeby bylo smiesznie, wszystkie inne ciezarowki wydaja mi sie piekne, fajnie ubrane i zgrabne. a jak patrze w lustro to widze jakiegos wieloryba, heh;-)
 
Zazdroszcze Wam dziewczyny dobrego samopoczucia! Ja sie sobie ani troche nie podobam, ani jeden centymetr mojego ciala mi sie nie podoba:-( Nigdy sie nie odchudzalam, bo tez gruba nie bylam, raczej normalna, przed ciaza wazylam 59kg przy wzroscie 165cm. Trzy tygodnie temu bylam 9kg na plusie i naprawde ciezko mi sie z tym pogodzic, chociaz wiem ze to nie jest jakos bardzo duzo, boje sie ze juz mi te kg zostana a ja zawsze lubilam jesz wiec nie wyobrazam soebie przejsc na diete... A zeby bylo smiesznie, wszystkie inne ciezarowki wydaja mi sie piekne, fajnie ubrane i zgrabne. a jak patrze w lustro to widze jakiegos wieloryba, heh;-)

Mi mówili że nie będę miała czasu jeść przy dziecku więc i kilogramy same spadną ;-)
Policz ile może dziecko ważyć - około 3-4kg niech będzie, wody płodowe - niech będzie około 1-2kg - chociaż jestem laikiem... Potem woda, ale tego mniej już będzie, chociaż... No i od razu po porodzie powinno Ci zniknąć około 5kg... Nawet jeśli przytyjesz te 13kg do końca ciąży to już nie jest tak dużo po odjęciu kilogramów po porodzie, prawda? ;-)
 
reklama
ja znalazłam coś takiego:

Orientacyjnie wygląda to tak: pod koniec dziewiątego miesiąca ciąży dziecko waży ok. 3 -4 kg, płyn owodniowy 1 kg, łożysko 0,6 kg, macica 1 kg, dodatkowa porcja płynów i krwi do 3,5 kg, powiększone piersi do 1 kg, a tkanka tłuszczowa ok. 3 kg (tu może być więcej).

nawet nieźle to wygląda, bo wynika z tego, że 8kg jak nic powinno spaść, no a resztę trzeba zrzucić, co nie jest tragiczne o ile nie przytyje się 25kg:)
 
Do góry