reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

Jetkaa

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dokładnie, w przedszkolu zawsze dają listę co trzeba kupić. Najważniejsze na pewno to ciuchy na zmianę, butki chociaż jest ten covid i przedszkola troszkę innaczej działają. Więc lepiej poczekac co powie przedszkolanka...

reklama

NewMom

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Oczywiście rano są płacze ale potem jest lepiej i wychodzi zadowolony i dziś nawet chciał iść do przedszkola. Choć rano wczoraj płakał w samochodzie na całego i panie go wciągały do sali ale później już mu przeszło. Oczywiście już mamy katar i kaszel na dzień dobry po trzech dniach w przedszkolu i przez to kilka nocy zarwanych. Ja już jestem u kresu ciężko mi jest cokołolwiek zrobić bo albo mi brzuch twardnieje albo jestem słaba i mam zawroty głowy.Termin cesarki za dwa i pół tygodnia, na echo serca nic nowego się nie pokazalo.Boje się tego wszystkiego, czy moje zdrowe nie ucierpi teraz. Boję się cesarki bo dużo gorzej się czuje, jak moje dzieci zniosą rozłąkę, czy nie będę musiała zostać długo w szpitalu z dzieckiem bo nie wiadomo kiedy i czy będzie operacja bo wada serca jest operacyjna ale przez zespół Downa może się nie zakwalifikować, bo lekarka mówiła że wtedy są inne wymogi kwalifikacyjne.Wszystko jest wielka niewiadomą. Czuje się jakbym za dwa tygodnie miała umrzeć, jakby umarło moje stare dobre spokojne życie a nie wiem czy nowe nie bedzie gorsze i dużo trudniejsze.

arona

Rozwiązania
0
Nieustannie modle sie by wszystko ulozylo sie najlepiej dla ciebie, potrzebujesz ogromu sil i cierpliwosci , nawet nie umiem sobie wyobrazic jak sie musisz czuc.
Co do operacji, pozwola ci zostac z mala?
Jak starsza corka, spokojniejsza?

Jetkaa

Rozwiązania
0
Kochana rozumiem że się boisz. Bo to nie znane. Nie wiesz co będzie.. Taka sytuacja niepewna zawsze źle wpływa na samopoczucie i sprzyja nawet depresji... Ja rozdzieliłam się z synem na 14miesiecy. Myślałam że będzie źle.. Ale nadrobiłam rozłake tylko że w tedy nie było covida.. Więc mogłam być przy chorym synku.. A teraz z tego co wiem nie zabradzo można być z chorym dzieckiem.. Ja po cc wyszłam na żądanie. Jeździłam do małego bo był na OIOMie i za ten czas doszłam do siebie.. Później poszedł na oddział gdzie ja też mogłam być .. A Twoje zdrowie na bank ucierpi mówię o zdrowiu psychicznym.. Bo to jest ciężka sytuacja.. Zdrowe dzieci w domu. Chory syn w szpitalu.. Nie chce Cie dołować.. Nie o to mi chodzi ale chce Ci pomoc żebyś się w jakie sposób przygotowała na to.. Bo to będzie ciężka walka.. Ale dasz radę wierzę w to.. Ja dawniej też myślałam że jak można mieć tyle siły żeby walczyć.. Mój syn jak się urodził obdarzył mnie miłością która dała mi siłę to walki.. Dziś myślę że jak dałam radę reanimować syna czy spędzić 14miesiecy w prokocumiu.. Ale tak jak mówię on mi dał milosc a to mi dało sił.. Nie wiedziałam że chore dzieci mogą tak kochać...

A co do chorob dzieci w przedszkolu to naturalne. Długo dzieci były same bez rówieśników. I teraz jak się spotkały to było wiadome że będą zaraz chorzy. Mój straszak to samo. Już kicha..

Kochana jak będziesz potrzebowała rozmowy, albo pomocy pisz śmiało. Ja właśnie po śmierci synka robię szkole bo wiem ze moim przeznaczeniem będzie pomoc osoba takim jak bylam. W takich sytuacjach jak jesteś Ty 😘😘😘 życzę Ci dużo Sil. Trzymam mocno kciuki i wiem ze sobie poradzisz

NewMom

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Syn dopiero na początku października ma termin w poradni psychologiczno pedagogicznej na diagnozę logopedyczna, wcześniej terminów nie ma a bez tego w przedszkolu logopeda nie może z nim pracować.Przedszkole znosi dobrze choć rano gdy się obudzi jest płacz i po drodze też ale jak już wejdzie do sali to się bawi i wychodzi zadowolony.Mnie został tydzień do przyjęcia do szpitala i zaczynam łapać strasznego doła, jutro mam wizytę u lekarza prowadzącego i pewnie ktg.Na ostatniej wizycie w zeszłym tygodniu chciał mi zrobić KTG ale się wymigalam, czuje ruchy dziecka choć nie jest to rewelacja ale podobno przy ZD ruchy płodu są dużo słabsze.Nie wiem jak wytrzymam jutro na KTG, strasznie mi psychika siada, jeszcze lekarz powiedział no że to jest "taka ciąża", czyli jaka????Szkoda że lekarze niektórzy boją się nazywać rzeczy po imieniu, wyszłam strasznie wku**** z wizyty, lekarka do której jeżdżę do Krakowa ma przynajmniej podejście ale lekarz prowadzący kiepsko wypada.W zasadzie to tylko chodze do niego bo mam całe badania na NFZ i mam blisko. Ale mam doła nieziemskiego, boję się w jakim stanie dziecko się urodzi, jeszcze teraz jak starszak zaczął przeszkole i mnie potrzebuje, bo ja go odwożę i przywożę i on na to czeka zawsze. Czuje się starasznie że muszę ich zostawić na nie wiem jak długo, zależy od stanu dziecka.

arona

Rozwiązania
0
Obawiam sie, ze po 2-3 dniach cie wypisza, bo w wiekszosci szpitali odwiedzin nie ma.
Twoj strach jest calkowicie zrozumialy, bardzo dzielna jestes.... cale szczescie, ze syn dobrze znosi przedszkole.
Nieustannie wierze, ze jakos to wszystko sie pouklada najlepiej jak moze dla was.
Czekam na wiesci .

Rozwiązania
0
@NewMom - jak się dziś czujesz? Czy rozmawiałaś z synkiem na temat tego, co Was czeka po porodzie?

reklama

NewMom

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Szczerze to odwożenie syna do przedszkola jeszcze bardziej mnie dobija, wizytę w poradni ma dopiero za trzy tygodnie a bez diagnozy poradni logopeda w przedszkolu nie może z nim pracować.Bo w domu syn wogole nie chce ćwiczyć ani powtarzać. Cztery lata i mówi dużo ale po swojemu, ja łapie strasznego doła jak słyszę jak w przedszkolu dzieci młodzsze od niego pięknie mówią.Cc za tydzień i coraz bardziej chodzę nerwowa przez to wszystko, przez syna, choć juz nie płacze przed przedszkolem i przez to że za parę dni idę do szpitala i nie wiem co mnie tam czeka.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Anzulika11 Wada serca dziecka od urodzenia Potrzebuję porady 9
marta18691 Wada serca u małego dziecka Potrzebuję porady 8
E pocenie się dziecka a wada serca - mozna to powiązać? Forum pediatryczne 2
S Wada serca Zdrowe dziecko 8
K Macica jednorożna-ciąża,szanse i zagrożenia. Potrzebuję porady 41
M Wyrok śmierci - Anencephalia (wada letalna) Ciąża, poród, połóg 15
A Wskazania do cc przy dużej wadzie wzroku z “podziurawiona” siatkówka Ciąża, poród, połóg 12
M Antilop krzeselko tacka wada? Potrzebuję porady 3
G Letalna wada płodu Rzeszów 2
I Wada letalna mojej córeczki.... Ciąża, poród, połóg 1441
G Cholestaza ciążowa A problemy ze wzrokiem u dziecka Ciąża, poród, połóg 10
A Wada wzroku a poród Potrzebuję porady 8
M Wada serduszka a pierś Potrzebuję porady 3
wiktoria12tc Wada genetyczna .. Potrzebuję porady 2
Kinia1 Wada układu limfatycznego - proszę o pomoc dla 6 tygodniowej Jagódki Możesz pomóc...zobacz 4
Kinia1 Wada układu limfatycznego Dzieci kochane bardzo 0
R wada wzroku u dwulatka Roczniaki i dwulatki 3
Z Wada wymowy Zdrowe dziecko 5
P Wada- bezczaszkowiec Ciąża, poród, połóg 59
efika wada wzroku Archiwum wcześniaczków 9
nikita33 Wada wzroku u dwulatka?? Zdrowe dziecko 17
K Włączanie głosu bicia serca na usg Ciąża, poród, połóg 9
K Nieprawidłowa budowa serca. Potrzebuję porady 0
M Czy jest jeszcze nadzieja? Brak akcji serca... Ciąża, poród, połóg 27
B Kołatanie serca Potrzebuję porady 9
D Bicie serca płodu Potrzebuję porady 8
O USG a bicie serca dziecka Potrzebuję porady 8
Patrycja35 10tc palpitacje serca..mroczki przed oczami..osłabienie Potrzebuję porady 13
kasiula222 Ataki przyspieszenia pulsu serca Potrzebuję porady 13
Misty29 ognisko hiperechogenne serca płodu Przyszłe mamy 28
T Arytmia serca - sn czy cc? Potrzebuję porady 7
A Zbyt wolna akcja serca dzidziusia 21 tc Potrzebuję porady 22
K Ciąża a choroba serca porada Potrzebuję porady 3
Paula_Antosia Mamusie po operacji serca. Potrzebuję porady 0
Ayashi86 Przyspieszone bicie serca i niskie cisnienie w 3 miesiacu ciazy Potrzebuję porady 8
M skurcze serca w ciąży Potrzebuję porady 7
rurka oś serca płodu - zły kąt Potrzebuję porady 0
agapa Przeszczep serca-życie dla Bartusia Możesz pomóc...zobacz 31
agniesiaa81r dziecko z wadą serca Dzieci kochane bardzo 5
G Dodatkowa belka mięśniowa w komorze serca płodu-proszę o opinie Ciąża, poród, połóg 9
K bicie serca 107/m płodu dziecka w 9 tygodniu Ciąża, poród, połóg 10
bobomama24 Od serca do brzuszka maluszka, czyli przepisy mam Dzieci urodzone w lutym 2011 8
madzziiiaa89 Dziecko z wadą serca... Archiwum mam majowych'11 18
D Słabe bicie serca 8 tyg płodu 60/min- co oznacza? Ciąża, poród, połóg 10
E Zaburzenia rytmu serca płodu Ciąża, poród, połóg 11
S słyszalne bicie serca Ciąża, poród, połóg 8
T sprawdz wiek swojego serca! Zdrowa mama 55
K Ciąża a kołatanie serca, arytmia? Ciąża, poród, połóg 299
Madzia04071990 Zespół policystycznych jajników (PCOS) Staramy się 32
G Zespół Turnera Potrzebuję porady 19