reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

Trzy godziny dzis wisialam na telefonie i udalo mi się wszystko załatwić w moim mieście i wszystko na fundusz, tylko rehabilitacyja pół na pół, i neurolog jeden na Fundy a drugi prywatnie, ten na fundusz tylko po to żeby nie płacić za USG głowy żeby mieć skierowanie
Gratuluję, zrobiłaś kawał dobrej roboty. Bardzo mądrze, że masz takiego, który badania zrobi na fundusz, a ogarniać temat może inny. Jak będziesz u neurologa to niech ci papiery wystawi na grupę inwalidzka. Będziesz miała krótsze terminy wizyt. I od razu kartę na samochód zrób, będzie łatwiej parkować. Niby nic, a ułatwia życie. Papiery że strony internetowej wydrukuj. Załatwiłaś już ustawę za życiem? I 500+ ( wniosek wysyłałam przez bank)? Może i głupota, ale teraz każdy grosz potrzebny, a papiery pozwalają znaleźć szybsze terminy. Dla was to bezcenne. I załatw wwr (wczesne wspomaganie rozwoju), będzie więcej rehabilitacji. Może uda ci się też OKRO ogarnąć, to dostaniesz fizjoterapeutę do domu. Nie trzeba będzie tyle jeździć.
Jesteś super mamuśka [emoji7]
 
reklama
NewMom na pewno będzie wymagała więcej pracy i uwagi ale odwdzięczy się wam wielkimi postępami i miłością . Cieszę się że w domku idzie wam dobrze i że trochę pozytywniej patrzysz w przyszłość. Jak starszaki reagują na pojawienie się młodszej siostry?
 
Najbardziej mnie cieszy to że mąż od poniedziałku może wrócić do pracy i jestem spokojniejsza teraz jak jest sytuacja stabilniejsza i już wiemy wszystko co z mała i już jest w domu
 
Dodam że mała ładnie je z butelki, w szpitalu zdjęli jej sonde, je zwykle mleko z dodatkiem witaminowym Fantomalt, co sześc godzin ma lekerstwo propanolon na serce, kupki robi ładnie i sika, tlenu nie potrzebuje,tylko dwa razy inhalacje z soli fizjologicznej.
 
Ja wczoraj dowiedziałam się ze dziecko może urodzic sie z zespołem Downa. Wynik usg dobry a z krwi wyszlo hcg 108.20
Pappa 0.91
Ryzyko skorygowane 1:44
Zdecydowałam się na amniopunkcje choć panicznie sie boje. Caly czas chodzę i płacze. Czy ktoś ma podobny wynik?Mam nadzieje ze okaże się ze wszystko będzie dobrze.
 
Teraz tylko spokój. Zrobisz amnio i będziesz wiedzieć ja miałam 1:12. Amniopunkcję koniecznie trzeba zrobić ale postaraj się uspokoić. A usg wyszlo dobre? Biochemia czasami szaleje. Jeżeli cię stać to wykup sobie albo mikromacierze albo szybszy wynik na te trzy trisomie qf-pcr to wynik będzie w kilka dni.
 
reklama
Ja miałam ryzyko 1:745 z Pappa czy jakoś tak a jest ZD. To jest ruletka bo u nas mała nie dziedziczy tego po nas bo wyszedł ZD prosty.
 
Do góry