reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost styczniowych maluszków

My dzisiaj po szczepieniu 6200- 4 miesiace i 18 dni. Maly zniosl ladnie 2 wklucia- standardowe i pneumomoki. Jestem z niego dumna :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rondzia Ty pisalas chyba,ze Twoj maly na 3 centylu. Przeciez to chyba z 10 centyl. Inne sa siatki dla dzieci karmionych sztucznie i inne siatki dla dzieci karmionych piersią

to mój mały nawet przy urodzeniu w siatce się nie mieści, wg tej siatki mój mały na 110 centylu jest..siatka WHO bierze pod uwagę zróżnicowanie rasowe i uśrednia siatki:nerd:, dlatego na polskich siatkach są troche większe dzieci...
a w to, że dzieci karmione sztucznie są wieksze po prostu ciężko mi uwierzyc, nie znam większego dziecka (chodzi o wiek i wagę) niż mój, a karmię tylko piersią....(tydzień podaję kaszkę na noc) nawet sugerowano mi (w anglii) żebym wodę zamiast jednego karmienia podawała, żeby zredukowac wagę Filipka ( wcale nie wygląda grubo) tylko na sarsze dziecko niż w rzeczywistości jest....

i tak na prawdę nie jest istotne na którym centylu jest dzidzia tylko, żeby strasznie po tych centylach nie skakała... np. z 50 na 7 albo na 97...:tak: i utrzymywała się mniej więcej w tym samym przedziale....:nerd:
 
A my dziś 4 miesiące i 3 tygodnie - waga 7kg. a wzrost tak na oko, bo Pani doktor przy szczepieniu nie raczyła zmierzyć...66cm.
 
attachment.php

Olafek z siostrzyczką




Majusia 7,5 kg :-)))
attachment.php
 

Załączniki

  • DSCN5923.jpg
    DSCN5923.jpg
    29,2 KB · Wyświetleń: 66
  • DSCN5927.jpg
    DSCN5927.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 101
Rondzia Ty pisalas chyba,ze Twoj maly na 3 centylu. Przeciez to chyba z 10 centyl. Inne sa siatki dla dzieci karmionych sztucznie i inne siatki dla dzieci karmionych piersią

Pani doktor moja ulubiona tak mnie poinformowala. I rzeczywiscie nawet siatki umieszczone w ksiazeczce nie maja podzialu na karmienie sztuczne i piersiowe...
Widze ze Bartus ma ta sama wage w mniej wiecej tym samym czasie. W czwartek szczepienie zobaczymy co przybral... A swoja droga mam juz dosc dojenia na kleik...
 
reklama
Zosia 4 miesiące waga na wadze domowej po odjęciu wagi mamy 7300g +-100g, wzrost 70 cm ; czyli z 10 centyla przy urodzeniu wskoczyła na 75 jeśli chodzi o wagę
 
Do góry