reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny

MMMMMMMMM, mniam, jaki pyszny watek :-) :-) Straszna mam chec na taka salatke z tunczyka. Tutaj widzialam cos podobnego: tunczyk (z puszki) z kaparami, cebulka i sosie majonezowym-wysmienite, polecam.
 
reklama
to ja WaM napisze moje ulubione salatki
moze ktoras sie skusi:-D

1.brokulowa
-brokuly podzielic na dzwonki,spazyc lub zagotowac
-ser feta pokroic w kostke,dodac do zimnych brokul
-majonez mieszamy z jugurtem naturalnym i czosnkiem--polac tym salatke
-latki migdalów prazymy na patelni
-zimnymi platkami migdalow i nasionami slonecznika sypiemy wierzch salatki

2.krabowa
-1op.makaronu bialy sojowy-gotujemy 5 min
-1puszka kukurydzy
-2 op.paleczek krabowych mrozonych lub swieze z oleju
wszystko kroimy,doprawiamy do smaku i mieszamy z majonezem

lub wersja bez kukurydzy z duzą iloscia kopru suszonego

3.grecka
-1puszka kukurydzy
-1 ser feta
-1 ogorek swiezy
-2-3 pomidory
-1puszka oliwek
-2 cebule kolorow-1 papryka zolta,1 czerwona,1 zielona
wszystko kroimy i polewamy sosem przygotowanym z lyzki stolowej oliwy z oliwek wymieszanym z 1/3 szklanki sosu do salatek

smacznego:-):-):-)
 
Dorotka-ta grecka to w moim guscie, mniam, mniam :-) Zreszta szczerze powiedziawszy ostatnio to wszystko jest w moim guscie :-) taki juz ze mnie odkurzacz, choc wlasciwie to nie ja jestem tym glodomorem tylko moja niunia ;-)
 
jakim sosikiem Esia? śmietaną?
Tak, no i tym co w międzyczasie wyciekło z kurczaka :tak:

Dzagud to bardzo się cieszę! :-) Wiesz, pełna modyfikacja przepisu w zależności od upodobań jest wręcz wskazana - jakbym miała wyliczone co do łyżeczki, no to szans na zrobienie nie ma :-D

Szopka mam nadzieję, że kurczak nie rozczarował ;-)

Głooodna jestem - a jak czytam Wasze przepisy to jeszcze bardziej :-D I wszystko bym zjadła...
 
Sorga, dziś był obiad z polędwiczek wieprzowych. Pyyyycha. :-D Zrobiłam do tego młode ziemniaczki i suróweczkę "nowalijkową" z ogóra, rzodkiewki, sałaty, cykorii i cebulki z oliwą. Tak się objadłam, że ledwo oddycham.:zawstydzona/y:
 
Esia dzieki za potwierdzenie :D
Dzagud cieszę się , że samkowało :) my tez jeszcze dziś skonczyliśmy poledwiczki z młodymi ziemniaczkami, wieczorem przyjada gołąbki od teściowej to na jutro, także na tego kurczaczka będę musiała do poniedziałku poczekac:zawstydzona/y:
 
Ale pyszności w tym wątku,dodam coś od siebie:

KURCZAK W SOSIE CURRY
Udka lub skrzydełka z kurczaka zamarynować w oleju,papryce słodkiej,czosnku granulowanym,soli i curry (odczekać pół godzinki )-otoczyć w mące i obsmarzyć z obu stron.Cebulkę pokroić w cząstki (mogą być duże i tak się rozgotuje) i zeszklić na tłuszczu po kurczaku.Wszystko przełożyć do garnka zalać wodą i dusić ok 40 min na wolnym ogniu.Doprawić do smaku kucharkiem,świeżo wyciśniętym czosnkiem,curry i łyżeczką koncentratu pomidorowego.Sos powinien się zagęścić od mąki w panierce jeśli nie to zagęścić wodą z mąką.


SAŁATKA GRECKA
pomidory-w kostkę
ogórki-w kostkę
sałata najlepiej lodowa-porwać
papryka czerwona-w kostkę
cebula-w kostkę
oliwki -w całości
ser feta-w kostkę
wszystko wrzucić do miski i zalać sosem winegret:
oliwa z oliwek,czosnek przeciśnięty przez praskę,sól ,ocet,bazylia i oregano.

CHŁODNIK
ogórki-w półplastry
rzodkiewka-w półplastry
szczypiorek -posiekać
koperek-posiekać
śmietana
kefir
barszczyk instant w torebce
Barszczyk rozrobić w gorącej wodzie( mniejsza ilość wody niż na opakowaniu,bo to głównie dla koloru) i ostudzić wymieszać ze śmietaną i kefirem zalać posiekane warzywa,doprawić solą,pieprzem i octem.Chłodnik powinien być gęsty od warzyw

SMACZNEGO!!!
 
Esia zapomniałam ci powiedzieć że twój kurczaczek ala Uratować kogośtam od śmierci głodowej już wypróbowany i palce lizać :-) A zdradzisz kto jest taki twórczy i wymyśla nazwy dla twoich potraw?

Ja dziś mam propozycję na odświeżajacą owocową sałatkę na upalne dni:

Sałatka owocowa


Owoce jakie kto ma w lodówce, ja najczęściej robię z:
obrana pomarańcza w dużą kostkę
banan w duże półplasterki
jabłko w dużą kostkę
kawałek żółtego melona w dużą kostkę
Pokrojone owoce skropić sokiem z cytryny, polać sosem zrobionym z jogurtu naturalnego Zott lub greckiego wymieszanego z miodem do smaku. W wersji bogatszej można na wierzch dorzucić uprażone płatki migdałowe albo pestki słonecznika czy dyni.
:-p
 
Szopka no to cieszę się bardzo :-)
"Uratować..." jest autorstwa mojej Przyjaciółki a "Paciaja" mojego :-D Powstała na bazie jakiegoś złożonego przepisu na zupę pomidorową z lepionymi z mięska kuleczkami - po prostu MUSIAŁAM przerobić a nazwa narzucała się sama :-D

Głooodna jestem... Z powodu upału nie poszłam po żarcie i teraz już nie mam... Czekam na Małża i bierzemy wieeelką pizzę.
Ale taką sałatkę to bym wsunęła, mniam...
 
reklama
paluchy czosnkowe


ciasto;
30dkg maki
1/3 paczki drozdzy+troszke cukru aby drozdze wyrosly
szczypta soli
1 lyzka oleju
woda
ser zolty i mozzarella

zagniesc ciasto ze skladnikow,poczekac az wyrosnie
blaszke posmarowac maslem i rozgniesc ciasto jak na pizze
nalozyc starty ser
piec okolo 10 min w temp 180stopni

maslo czosnkowe
maslo zmieszacz wycisnietym czosnkiem

upieczone ciasto pokroic w kawalki i posmarowac maslem
 
Do góry