reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Agata, dzięki za tekst do tatusia :-) jak mnie jeszcze raz wkurzy to mu dam do przeczytania. najciekawsze to to, że z dzisiejszej rozmowy wynika, ze on te pretensje to przez sen wyrazal, bo dzis nie pamieta ;-)

Aniołki, dobrze, że decyzja już podjęta, choć trudna. Trzymam kciuki!

Karolcia, super :-)

Asiu, ile można zwlekać, najwyższa pora na symptomy porodu ;-)
Nie wiem, czy w końcu zdecydowaliście się na Roana, ale mi się fajnie ten wózek sprawuje. Mój na początku też go nie chciał, bo twierdził, że koła ze szprychami są obciachowe, ale jak teraz pcha go po trawie piachu czy innym nie-wzorowym terenie to współczuje tym co się skusili na małe kółeczka. A torba też mi się wydawała niepraktyczna, ale teraz w używaniu jest całkiem ok.

Nie pamietam kto pytal ale:
- glukoza 75g oznacza poprabie krwi na czczo, po godzinie i po dwóch. Żeby nie zaburzać wyników i dla własnego bezpieczeństwa czas miedzy pobraniami nalezy spedzic pod gabinetem. Ja glukoze dopiero kolo 28-29 tc robilam
- na fajny stanik do karmienia natrafilam ostatnio w Tchibo (40zł), u mnie lepiej sie uklada niz na przyklad te z H&M
- krem na rozstępy stosowałam Ziajki i Babydream Rossmanna, nie wiem czy zadziałały czy fuksa miałam, rozstepow w sumie nie przybylo, poza 2 czy 4 na samym koncu tak mocno po bokach
- laktator Medela Mini Electric głośno pracuje, ale mleko ściąga. Wielki plus laktatora elektrycznego ściągasz i czytasz neta itp., przy ręcznym mi to nie wychodziło, bo jak zaczynałam czytać to ręka przestawała pompować (widać niezbyt [podzielna moja uwaga jest ;-)) Ale jeśli chodzi o wydajność to bym powiedziała, że ręczny Aventa działa u mnie lepiej niż ta Medela elektryczna
- ja mialam lozysko na przedniej scianie i u mnie z ruchami byla totalna masakra, czyli ledwo co czulam, dopiero jak byl wiekszy to czulam ale bardziej rozpychanie niz ruchy. No i ominely mnie te wszystkie wystajace z brzucha kolana piety tylki itp. :-(
buziaki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lilijanna tutaj nie pozwalają dzieciom na spanie w innej pozycji niż na plecach ze względu na syndrom śmierci łóżeczkowej. Strasznie na to naciskają. Mówią, że aby nie było płaskiej główki należy dziecku tę główkę jedynie przekręcać i kłaść na brzuszek jak nie śpi.

Aniolki dobrze, że podjęliście decyzję, która faktycznie łatwa nie była. Trzymamy mocno zaciśnięte kciuki za powodzenie operacji!!!

Karolcia oczywiście, że dobrze!!! Ja bym sobie na Twoim miejscu odpuściła już dalsze sprawdzanie bety. Umów się do lekarza i ciesz ciążą i zdrowo rozwijającym się maluszkiem :tak:

GosiaLew podobno po badaniu można trochę plamić. Ja ostatnio przez 2 dni miałam brązowawy śluz po tym jak gin mnie zbadał. Jak inna lekarka mnie badała to nic takiego się nie wydarzyło. Pewnie zależy od tego jak delikatny jest lekarz przy badaniu.

Ola** chyba generalnie przy tej większej dawce glukozy bada się więcej niż jeden raz. Mnie pierwsze badanie nie wyszło najlepiej, więc musiałam powtórzyć ze zwiększoną dawką glukozy i wtedy pobierano mi krew na czczo, potem po 1, 2 i 3 godzinach. W Twoim przypadku najwyraźniej pobiorą Ci krew pewnie przed wypiciem glukozy a potem po 1 i 2 godz.

She i jak tam? Żadne objawy nie wróciły? ;-) Ja od wczoraj czuję jakieś obciążenie w dole jak chodzę i lekki ból przy tym. Wydaje mi się też, że brzuszek mi trochę opadł. Zobaczę co lekarz powie w czwartek. G mnie namawia aby wzięła urlop i odpoczęła trochę w domu, ale mnie szkoda wykorzystywać te kilka dni co mi zostało na to aby w domu siedzieć bezczynnie. Wolałabym zachować urlop na czas jak Alan będzie z nami. Chociaż 1 dzień to chyba muszę wykorzystać bo zdaje się, że tylko tydzień mogę sobie zachować na wykorzystanie po tym jak wykorzystam 12 tyg urlopu zdrowotnego.
Muszę się też dowiedzieć gdzie mogę zrobić badania „vital numbers”, czyli sprawdzenie wagi, obwodu w talii (to to akurat trochę bez sensu teraz w moim przypadku), glukoza, ciśnienie i cholesterol. Jak zrobię te badania to w przyszłym roku ubezpieczenie będzie mnie kosztowało ok. $600 mniej. Kiedyś nam płacono jak takie badanie zrobiliśmy, ale teraz ubezpieczenie się scwaniło, podnieśli nam koszt ubezpieczenia i powiedzieli że dzięki tym badaniom dostajemy zniżkę. W sumie to nawet ze zniżką wychodzi drożej niż to było wcześniej. Do tej pory zawsze robiłam te badania w pracy, ale tym razem zorganizowano je akurat na 1 i 2 września, więc jest duża szansa że się nie załapię a czas mam tylko do 9 września, więc lepiej zrobię to teraz.
 
Czesc dziewczynki.

Tak mnie zmulilo,ze sobie pospalam tyci...Pogoda paskudna;caly dzien ciemno i leje...
Nie wiem czy wam pisalam,ale wczoraj wlamali sie nam do auta...Przednia szyba od strony pasazera wybita i zniknela nawigacja ze schowka(za ponad 300 Euro-wrr....).Teraz jest nauczka na przyszlosc,ze i tu tak jak w Polsce kradna i trzeba wszystko ze soba brac.
Nowa szyba kosztuje 200 Euro no i pieniazki trzeba bylo skubnac z naszych na urlop:-(

Aneczko tu tez mi nie kazali klasc malej na boki.Lezala zawsze na pleckach...Pozniej kupilismy jej taka ''poduszke'' i kladlismy ja w nia na dniu na bok bo dostawala lekko plaskawa glowke...Poduszka pomogla a teraz to Julencja spi juz sama na boku a w dzien buszuje na brzuszku.

Pozdrawiam wszystkie.Milego wieczorku
 
Matko, kiedy wreszcie ja tu będę mogla bywać pelnoprawnie, a nie tylko podczytywać:zawstydzona/y:

Bardzo serdecznie wszystkie pozdrawiam, czytam i czytam i wiem, że generalnie jest dobrze. Gratuluję Karolcia, kibicuje ci bardzo. Jak wam wszystkim zresztą. :-) 13x13, czarna76, GosiaLew , Motyl 12 , Mysza84 , ola10 , agnieszka0240 Pati, She, Koti, Liljana, Slodziutkae, Aniolki, Ola**, Just 79, Jeszcze raz pozdrawiam, tak mnie jakoś wzielo i chcialam się przywitać.

U mnie bez zmian. Jadę na wakacje i staram się żyć normalnie.
 
Ostatnia edycja:
Ja tylko buziaczki dla was. Niby sie ograniam ale i tak czasu brak. Dzisiaj Pola generalnie wisiałaby na cycyku. Choc bardzo mnie to cieszy to i męczy:) Ale nic najważniejsze ze nie. Po wielkich bojach udało nam sie dzisiaj pobrac mocz . Wyniki już odebrlaiśmy i sa dobre. Uff...
Pozdrawiam was wszystkie gorąco
 
Hey kochane....

Ja się szybciorem melduję....

Jak to się mówi... Jak nie urok, to s...... U mnie dzisiaj to drugie :confused2::confused2::confused2::confused2:
Wrrrr.... :angry::angry::angry::angry:

Odezwę się jutro :tak::tak:
 
witam po przerwie:-) Miałam nocki w pracy i nie miałam już siły pisać. Mnie coś biegunki męczą od wczoraj, zajadam się póki co jagodami. Tak jak Pati, miałam dziś sen, że mój dzidziuś umarł:-( Na szczęście, to tylko zły sen. Byłam dziś na usg i dzidzia rozwija się dobrze, ma 12cm, waży 150 gr, termin wychodzi dalej 29.01 z usg no i najważniejsze: Mamy Chłopca!!! Bardzo się cieszymy:-)
Ja chyba przeczuwałam, bo ubranka w większości kupiłam w kolorze niebieskim:-D
kasikz, Pola śliczna, nie mogę się napatrzeć:-)
Aniołki, myślę, że to dobra decyzja z operacją. Trzymam mocno kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło:tak:
Karolcia, ciesz, się, że beta urosła i musisz trochę wyluzować. Mnie jak napadały lub napadają smutki to staram się nie czytać nic o ciąży, nawet na bb nie wchodzę i oglądam sobie jakiś film. Teraz z pasją oglądam Chirurgów, pomaga:tak:
She, chyba Emi chce rzeczywiście poczekać do 21.08:tak:
PS. co do bóli, to ja mam takie bóle po obu bokach co jakiś czas, coś jak kolki. Pytałam się gin by się upewnić i są to bóle spowodowane rozciąganiem macicy. Ja glukozę będę robić ok 21-22tc, bo wtedy będę w pl.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja tylko na moment, bo nie wiem ile wysiedzę na tych szpilkach, które czuję w podbrzuszu...

Just tak będzie Roan Marita. W pon zamówiliśmy. Będzie do 2tyg. A fotelik już mamy w aucie. Czuję, że będę zadowolona...

Aneczka ja co prawda od sierpnia siedzę w domu, ale ciągle pracuję. Jutro jadę do biura. Więc też tempa pod tym względem nie zwalniam. Ale że czuję się dobrze, to nie widzę powodu by się położyć plackiem... Brzuszek opadł mówisz? To może jednak urodzisz przede mną? Zapraszam :-)

Agniesia udanego urlopu :-)

Kasikz bardzo się cieszę, że wyniki Poli są ok. Napiszesz jak się pobiera siusiu takiego Maleństwa do tego woreczka?

Lill oślepłam, czy zdjęć nadal nie ma??

Jeżynka no nie wiem jednak czy doczeka. Właśnie wróciły bóle sprzed południa... Jakbym szpilki miała w tyłku i podbrzuszu...
 

Załączniki

  • news104.jpg
    news104.jpg
    41,4 KB · Wyświetleń: 18
  • Zdjęcie092.jpg
    Zdjęcie092.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 17
reklama
Do góry