reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
test robiony był z samego rana więc chyba miał prawo zrobić się żółty, bo zdjęcia dopiero umieściłam?(minęło 11h od testowania) Wcześniej nie wpadłam na pomysł robienia zdjec odrazu po wykonaniu. Nie będę wchodziła w dalsza dyskusje, ponieważ nie na tym opiera się mój post. Uważałam że jeżeli nie jest ktoś pewny testu to wrzuca po prostu zdjęcie i dostaje odpowiedź ( nie chamska) .. No cóż chyba jednak się pomyliłam na tym forum. Pozdrawiam i życzę miłego wieczora.
W pierwszeym poście (który edytowałaś) napisałaś, że test robiłaś 3 dni temu a nie 5h a finalnie twierdzisz, że jednak 11h 😂
 
reklama
@Justyna21
Po 1 to nie rozumiem tutaj jadu jaki od dziewczyn bije. Nie wiedza i Gosi i może w małym stopniu Twoja powinna być przykładem na stopień wiedzy kobiet na temat testowania itp spraw w naszym kraju. Głowa do góry.
Ile masz do okresu? Ile ci się spóźnia? Jeśli jesteś jeszcze przed okresem to zrób w dniu spodziewanej miesiączki czulszy test. Jeśli Ci się spóźnia to najlepiej z 7 dni po spodziewanej miesiączce idź na badanie krwi które nazywa się Beta HCG a następnie powtórz to badanie żeby zobaczyć czy jest przyrost w przypadku dodatniego wyniku.
Powodzenia i głowa do góry 🙂
 
@Justyna21
Po 1 to nie rozumiem tutaj jadu jaki od dziewczyn bije. Nie wiedza i Gosi i może w małym stopniu Twoja powinna być przykładem na stopień wiedzy kobiet na temat testowania itp spraw w naszym kraju. Głowa do góry.
Ile masz do okresu? Ile ci się spóźnia? Jeśli jesteś jeszcze przed okresem to zrób w dniu spodziewanej miesiączki czulszy test. Jeśli Ci się spóźnia to najlepiej z 7 dni po spodziewanej miesiączce idź na badanie krwi które nazywa się Beta HCG a następnie powtórz to badanie żeby zobaczyć czy jest przyrost w przypadku dodatniego wyniku.
Powodzenia i głowa do góry 🙂
Jeśli robisz test, to albo na nim widać kreskę, albo nie widać. Nie ma tutaj wątpliwości. Serio. Ja w ogóle nie rozumiem po co wrzucać takie testy, skoro aparat, ekran etc. i tak fałszuje kolor. Mnie ciążę test 10 wyłapał przy becie 13.5. kreska była jasna, ale nie było wątpliwości. A trochę testów się narobiłam.

Betę można zrobić nawet przed okresem. Nie bardzo rozumiem czekania 7 dni. Nawet jeśli cokolwiek się wydarzy, to wiadomo że była np.ciąża biochemiczna.
 
Jeśli robisz test, to albo na nim widać kreskę, albo nie widać. Nie ma tutaj wątpliwości. Serio. Ja w ogóle nie rozumiem po co wrzucać takie testy, skoro aparat, ekran etc. i tak fałszuje kolor. Mnie ciążę test 10 wyłapał przy becie 13.5. kreska była jasna, ale nie było wątpliwości. A trochę testów się narobiłam.

Betę można zrobić nawet przed okresem. Nie bardzo rozumiem czekania 7 dni. Nawet jeśli cokolwiek się wydarzy, to wiadomo że była np.ciąża biochemiczna.
nie zrozumiałyście mnie, rano zrobiłam test i była druga kreska lekko różowa nie robiłam żadnych zdjęć (8;00), wieczorem jagby trochę pociemniała więc dlatego zrobiłam zdjęcie (o 20:00) miał prawo już zabarwić się na żółto i różne reakcje chemiczne mogły wyjść, świadoma tego jestem. Ale moje pytanie czy na pewno to świadczy o ciąży.. Testowałam się naprawdę wieloma i wiem że nie które fałszują jednak ten pink pierwszy raz w życiu wyszedł mi pozytywnie. Tylko tyle chciałam się dowiedzieć. Podjadę dopiero w poniedziałek na krew i wszystko będzie jasne. Lecz chyba każda kobieta pierwsze co sięga po test ciążowy nie leci chyba odrazu na badanie BHCG..
 
nie zrozumiałyście mnie, rano zrobiłam test i była druga kreska lekko różowa nie robiłam żadnych zdjęć (8;00), wieczorem jagby trochę pociemniała więc dlatego zrobiłam zdjęcie (o 20:00) miał prawo już zabarwić się na żółto i różne reakcje chemiczne mogły wyjść, świadoma tego jestem. Ale moje pytanie czy na pewno to świadczy o ciąży.. Testowałam się naprawdę wieloma i wiem że nie które fałszują jednak ten pink pierwszy raz w życiu wyszedł mi pozytywnie. Tylko tyle chciałam się dowiedzieć. Podjadę dopiero w poniedziałek na krew i wszystko będzie jasne. Lecz chyba każda kobieta pierwsze co sięga po test ciążowy nie leci chyba odrazu na badanie BHCG..
To ja Cię pomyliłam z autorką wątku, za co przepraszam.
I nie masz racji, nie miał prawa wybarwić się na żółto nawet po kilku h leżenia. Okienko powinno być białe. Nawet jeśli dałaś odpowiednią ilość kropli to test po prostu mógł być wadliwy i sam z siebie się wybarwił co z automatu kwalifikuje go do wyrzucenia i nie sugerowania się wynikiem.
Skoro masz w planie zrobić jutro betę to bardzo dobrze, to jest najlepsze rozwiązanie. Pewniejszej odpowiedzi mieć nie będziesz 😉 trzymam kciuki.

A i co do tych sięgających pierwsze po test to niestety nie masz racji bo ja w obecnej ciąży nie zrobiłam ani jednego 😛 w pierwszej robiłam testy, dopatrywałam się kresek, spoglądałam na nie po czasie, radziłam się dziewczyn na forum. Ciąża owszem była, ale utrzymała się tylko do 10tc.

W czerwcu w dniu spodziewanej miesiączki poszłam na betę, oznaczyłam ją po 48h i tak sobie trwamy do tej pory a to już 34tc 😂 i jestem najszczęśliwsza na świecie, że tak postąpiłam bo na milion % na jednym teście by się u mnie nie skończyło 😛
 
Jeśli robisz test, to albo na nim widać kreskę, albo nie widać. Nie ma tutaj wątpliwości. Serio. Ja w ogóle nie rozumiem po co wrzucać takie testy, skoro aparat, ekran etc. i tak fałszuje kolor. Mnie ciążę test 10 wyłapał przy becie 13.5. kreska była jasna, ale nie było wątpliwości. A trochę testów się narobiłam.

Betę można zrobić nawet przed okresem. Nie bardzo rozumiem czekania 7 dni. Nawet jeśli cokolwiek się wydarzy, to wiadomo że była np.ciąża biochemiczna.
A tu się nie zgodzę bo nie jestem pierworódką byłam na kilku forach i widziałam, że dziewczyny miały kreseczki ledwo widoczne i, lub takie które mało kto widział a ciąża z tego wyszła.. Poza tym testy ciążowe często mogą się mylić, dlatego zalecane jest badanie z krwi które jest bardziej wiarygodne to po pierwsze.

Po drugie beta hcg 7 dni od dnia spodziewanej miesiączki daje nam lepszy wynik żywej ciąży i daje poprostu furtkę do usg. Poza tym daje też większy komfort psychiczny bi tj napisałaś dziewczyny robią betę przed okresem potem dochodzi do krwawienia i się załamują. Poco to? Lepiej się wstrzymać 🤷‍♀️ i mieć pewność co do żywej ciąży i większej wartości.. Ale to tylko moje zdanie i nie dla każdego musi być zrozumiałe.

By the way. W dalszym ciągu uważam, że dziewczynom można było doradzić kolejny test za kilka dni zamiast odpisywać z góry prześmiewczo. Miłego 😘
 
@Justyna21 raczej nie fałszują. Trzymam kciuki!

@MiśZielinka a co Ci zdjęcie testu po kilku dniach czy godzinach da? Wyłapanie biochemicznej ciąży przy np. niepowodzeniach jest ważne.

Dlaczego wylewa się hejt? Bo dorosłe kobiety ignorują instrukcje i szukają kresek po dniach czy godzinach ;)
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry