reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy przed zajściem w ciąże

D

Deleted member 181275

Gość
Witam! Chciałam się poradzić mam, w ciąży i starających się o witaminy przed ciążą, co moge brać, co kupić, tak doraźnie żeby brać przed staraniem się o maluszka :) Podobno można kwas foliowy. Dodam, że dopiero zaczęłam w tym cyklu i czekam na efekty :) Czy któraś mi coś doradzi?
 
reklama
Ja od początku starań brałam kwas foliowy :) I tylko tyle. Słyszałam też o oleju z wisiołka że pomaga przy staraniach ale to nie stosowałam :)
 
Ja od początku starań brałam kwas foliowy :) I tylko tyle. Słyszałam też o oleju z wisiołka że pomaga przy staraniach ale to nie stosowałam :)
Dziękuje za odpowiedź! Chyba zaopatrze się w kwas foliowy. :) A to też słyszałam! Już bym chciała najchętniej testować :( Może się uda /udało w tym cyklu bo do miesiączki daleko, a już mam piersi nabrzmiałe :( ;o
 
Chciałam jeszcze zapytać, wiem, że pytanie dość intymne, alw co ile dni najlepiej się starać? Jak na razie to staramy się co 2-3 dni. Myślałam też nad testem owulacyjnym. Żeby wykonać. Byłam u ginekologa w zeszłym miesiącu i nie ma przeciwwskazań do starania :) Tsh wynosik ok 2. Wiem, że najlepiej jakby było poniżej 2 ale nie jest krytycznie.
 
Ja również zazywalam tylko kwas foliowy :) co do tego co ile dni i kiedy to tez stosowalismy metode, ze co dwa dni itd i tak sie spinalismy, ze nic z tego nie wychodzilo. Zaskoczylo w cyklu, który spisalam na straty, bo bylam chora, znalazlam sie na oddziale itp i do zbliżenia doszlo raptem dwa razy nie patrzac na to czy to dni plodne czy nie. Duzo siedzi tez w glowie, sama się przekonalam o tym :)
Rozumiem. My na spokojnie, staramy się co 2-3 dni, czasami przerwa trwa dłużej wiadomo praca obowiązki. Także na siłe nie chcemy zbliżeń wszystko na spokojnie :)
 
Przed zajściem w ciążę zaczęłam bardzo zdrowo się odżywiać. Nie brałam żadnych witamin. Starałam się w sposób naturalny uzupełniać kwas foliowy. Miałam książkowe wyniki. Dopiero po potwierdzeniu ciąży zaczęłam dodatkowo zażywać kwas foliowy. Pozdrawiam i życzę owocnych starań.
 
Zainwestuj w testy owulacyjne, bo owulacja może się przesunąć, też brałam kwas foliowy z którym nic mi nie wychodziło; babeczka w aptece polecala mi femibion planowanie ciąży. W drugim cyklu zaszlam.
Dziękuje wam bardzo za rady i pomoc! :) Planowałam wcześniej teścik taki kupić i zobaczyć jak to wygląda, bo nigdy nie korzystałam z takiego [emoji23] Jedynie testy ciążowe i myślałam, że te owulacyjne to strata czasu. Zapytam w aptece o ten femibion :)
 
Ja w szczęśliwym cyklu miałam w 9 dc owu, dwa dni po @. Zawsze jak tylko jajniki odczuwalam zaczęłam robić.;) powodzenia!
Nie dziękuj!:)
No prosze jaka niespodzianka haha :) Różnie z tą owulacją. Ja w zeszłym miesiącu właśnie będąc u lekarza dowiedziałam się, że też właśnie chwile po miesiączce miałam owulacje, w granicach tygodnia odstępu jakoś tak :) Nie dziękuje, żeby nie zapeszyć! Hihi :) Zobaczymy czy uda się :)
 
Ja brałam kwas foliowy ale nie udawało się nam przez 7 miesięcy i zaczęłam brać olej z wiesiołka i w następnym miesiącu okazało się że jestem w ciąży więc myślę że pomaga :)
 
reklama
Przed zajściem w ciążę zaczęłam bardzo zdrowo się odżywiać. Nie brałam żadnych witamin. Starałam się w sposób naturalny uzupełniać kwas foliowy. Miałam książkowe wyniki. Dopiero po potwierdzeniu ciąży zaczęłam dodatkowo zażywać kwas foliowy. Pozdrawiam i życzę owocnych starań.
Ja unikam jak na razie alkoholu i wszystkiego co szkodzi, zero chemii. Nigdy jakoś specjalnie za alkoholem nie przepadałam, więc z tym nie ma problemu :) Jem akurat to co lubie, ale nie do przesady, dbam o siebie :) Również pozdrawiam!
 
Do góry