reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i zalecenia pediatry

szopka przykro mi bardzo:-( ale wszystko będzie dobrze. pomyśl, że jak teraz to przetrwacie, to później będzie ok. wiem, że łatwo się mówi komuś, kto nie jest w tej sytuacji (mnie próbowali wszyscy w szpitalu pocieszać, aż dotarło do mnie, że mamy dzieciaczków na intensywnej mają o wiele gorzej)maluszkowi potrzebna jest silna mama, więc myśl pozytytwnie, to wszystko, co was czeka ma być dla dobra maluszka
 
reklama
szopka przykro mi bardzo:-( ale wszystko będzie dobrze. pomyśl, że jak teraz to przetrwacie, to później będzie ok. wiem, że łatwo się mówi komuś, kto nie jest w tej sytuacji (mnie próbowali wszyscy w szpitalu pocieszać, aż dotarło do mnie, że mamy dzieciaczków na intensywnej mają o wiele gorzej)maluszkowi potrzebna jest silna mama, więc myśl pozytytwnie, to wszystko, co was czeka ma być dla dobra maluszka

slicznie to Kachasek ujela...podpisuje sie pod jej slowami!
Wszstko bedzie dobrze - napewno... u takich maluszkow wiele rzeczy mozna doprowadzic do perfekcji jeszcze - powodzenia:tak:
 
Szopka przykro mi bardzo...
Na szczęście bardzo szybko wykryliście problem - dzięki temu Misio spędzi o wiele mniej czasu w tym aparacie.
 
Szopka

no to mamy ten sam problem. Tyle że nasza pediatra zdecydowała o szerokim pieluchowaniu. Ale może dlatego że ta panewka nie jest aż tak płaska. Modlę się żeby po sześciu tygodniach okazało się że już po sprawie. Jak nie to pewnie też skończymy w jednym z tych dziwnych urządzeń :-( Zastanawiam się czy nie iść kontrolnie do jakiegoś ortopedy :nerd:

Życzę Ci co by na kontroli ortopeda pogratulował końca problemu. A 6 tygodni minie jak z bicza trzasnął :tak:
 
Dzięki dziewczyny, dziś jest lepiej, nie ma co płakać tylko wyleczyć wadę jak najszybciej i cieszyć się że to jest wada dająca się skorygować.
Dziś lub jutro ortopeda ustawi Misiowi rozwórkę, mam nadzieję że nie będzie mu bardzo przeszkadzać.

Efilo - nie wiedziałam że twoja Zosieńka też ma problem z bioderkami, wiesz jaką ma wadę wg. Graffa? Bo nasza ortopeda nie musiała robić usg - wada jest chyba dość spora bo wykryła ją w badaniu palpacyjnym, wiem tylko że nie jest to zwichnięcie i pewnie dlatego zdecydowała że lepiej od razu wystartować z rozwórką. Usg zrobimy po 6 tygodniach noszenia rozwórki.
My też się zastanawialiśmy nad pójściem do drugiego ortopedy, ale siostra mi odradziła by na razie nie robić sobie zamętu w głowie, bo jeśli ten drugi da trochę inne zalecenia np. inny aparat do noszenia to pytanie kogo słuchać?Do innego lekarza pójdziemy gdyby efekty po 6 tygodniach był marne.
Na forum gazety jest spory wątek o dysplazji i lista polecanych ortopedów:
Gazeta.pl : Forum : Dysplazja staw�w biodrowych
Trzymam kciuki za nasze dzieciątka, oby jak najprędzej miały zdrowe bioderka.
 
Szopka
napisz coś więcej. Co to ten Graff? Ja jestem kompletnie nieobeznana w temacie. Mam tylko zdjecia z usg. Na szczęście nie wygląda to tak jak w podręcznikach. :-( Są tam jakieś osie z oznaczeniami liczbowymi ale nic mi to nie mówi.
 
Szopka, trzymam kciki za Czarusia! Na pewno wszystko będzie dobrze!
Ja mam wizytę u ortopedy dopiero 9 sierpnia i tak sobie myślałam że to za późno, ale Madzia była badana i przez położną w domu, i już dwa razy przez pediatrę i dziś w nocy w szpitalu przez chirurga, i każdy z nich oglądał bioderka, więc myślę że gdyby zauważyli jakąś nieprawidłowość to by powiedzieli, nie? Może to nie specjaliści w tej akurat dziedzinie, ale chyba jakiś problem potrafią wykryć? Weronika np. miała zalecone podwójne pieluchowanie już przez położną środowiskową, ale wszystko skończyło się dobrze.
 
reklama
Efilo skala Graffa określa stopień dysplazji. Tu jest opis tej skali:
Gazeta.pl : Forum : Dysplazja staw�w biodrowych


Dzagud
niestety ale nie każdy pediatra, a nawet ortopeda nie zawsze jest w stanie wykryć wadę w takim palpacyjnym badaniu, chyba że jest naprawdę rzucająca się w oczy. Powiem ci że u nas w szpitalu Misia też badali kilka razy przy mnie i żaden pediatra nie zwrócił uwagi że coś jest nie w porządku, dali nam tylko standardowe zalecenie kontroli w 6-8 tygodniu, i gdyby nie nasza wizyta w 7 dobie u pediatry który dokładnie Misia zbadał, to pewnie do dziś o niczym byśmy nie wiedzieli i co gorsze nie podjęli żadnych kroków naprawczych a tu każdy dzień ma znaczenie bo jest taka zasada że leczenie trwa min. tak długo w jakim wieku dziecka zostało rozpoczęte, a im mniejsza dzidzia tym łatwiej znosi.
No niestety system zapisów na wizytę u ortopedy, sprawia że dość późno się wykrywa i dłużej leczy. Gdybyś chciała wcześniej zrobić usg prywatnie to mogę dać ci namiar na naszą ortopedę - wydaje się że jest dobrym ortopedą, podobno egzaminuje pediatrów z badania bioderek.
 
Do góry