reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i zalecenia pediatry

Szopka - poczytałam. Mała ma IIa, bez okreslenia czy plus czy minus. Jednak z opisu usg wnioskuje ze prawa plus a lewa minus. A u Ciebie?
 
reklama
Efilo mój szkrab ma ograniczone odwodzenie w prawym, a to się zwykle wiąże z dysplazją, ale nie znamy stopnia na razie bo jeszcze nie robiliśmy usg, tna razie tylko wiemy że to nie zwichnięcie.
Dziś byliśmy u ortopedy na założeniu rozwórki - strasznie to wygląda jak dla mnie (znów się popłakałam), ale dodatkowa pielucha w taki upał to też udręka, przez weekend zakładaliśmy i pupa była od razu w czerwonych krostkach, a jak twoja niunia znosi to pieluchowanie?
 
Na szczęście dobrze. A pielucha flanelowa więc gorąc musi mieć na pupie niezły. Pupeczka jak u niemowlęcia ;-) Nie ma śladów przegrzania - przynajmniej w skórnym aspekcie. Chociaż buzię ma w potówkach. Zastanawiam się czy to nie od tego.

A jak wygląda taka rozwórka? Trudno się to zakłada? To się zdejmuje przy przewijaniu? Ja najbardziej się tym martwię bo Krupcia strasznie płacze przy przewijaniu. Jakby doszedł jeszcze jeden element to chyba by w bezdech zapadała z tego płaczu :-(
 
Rozwórka wygląda tak:
Zak�ad Sprz�tu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego "KORFANT�W" Sp z o.o.
Na dziecku, zwłaszcza własnym gorzej. :-( Te paski krzyżuje się z tyłu i z przodu zapina, a nóżki są ugięte w kolankach i rozwarte jak u żaby. Dziś jest pierwszy dzień i ortopeda ostrzegła nas że będzie krzyk i noszenie na rękach, ale na razie usnął o dziwo. Mamy pozwolenie na zdejmowanie tylko do kąpieli no i jakoś sobie muszę radzić z przewijaniem w rozwórce - krzyk okropny, aż uszy bolą i zajmuje to dwa razy więcej czasu niż zwykle. Poza tym już widzę że pod kolankami skóra się zaczerwieniła i kombinuję z obszyciem plastikowej części i pasków przy szyi czymś miękkim, bo jakoś musimy to przetrwać.
 
Hura!!!!!!!!!! Rozwórka poszła w kąt, a Czaruś może znów swobodnie majtać nóżkami, leżeć w dowolnej pozycji i spać u tatusia na brzuszku no i mogę go wreszcie normalnie przytulać :-):-):-) Dziś byliśmy na wizycie u innego ortopedy, który zrobił usg z którego wyszło że nasz Czaruś ma pięknie ukształtowane, zdrowe stawy, oba Ia, a po tygodniu męczarni z rozwórką zniknął problem z odwodzeniem. Jesteśmy przeszczęśliwi i z tej okazji otworzyliśmy butelkę wina :rofl2:
 
Szopka super!!! Ale to znaczy, że problem ustąpił (pomimo tego, że rozwórka była planowana na dużo dłużej) czy że nigdy go nie było?
 
Esia, wnioskuje że diagnoza była błędna. :baffled:
Szopka - cudownie że tak to się skończyło. :tak: My chyba też się wybierzemy do ortopedy żeby potwierdzić tą dysplazję. Bo boję się że po sześciu tygodniach okaże się że pieluszkowanie to bylo za mało i po półtora miesiąca męczarni trzeba będzie zakładać kolejne ustrojstwo.
 
Szopka to SUPER !! Niech Czaruś się cieszy swobodą nóżek :tak::tak:

Efilo sądząc po tym co było u Szopki skonsultowałabym to u innego lekarza.
 
reklama
Do góry