reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i zalecenia pediatry

Esia nie było problemu, przynajmniej nie z bioderkami tylko mały miał odrobinę przykurczony mięsień odwodziciel a pierwszy ortopeda na tej jedynie podstawie zawyrokował o dysplazji i leczeniu rozwórką przez 6 tygodni. :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:Dobrze że się skończyło tylko na 5 dniach, ale te były koszmarne.

Efilo
z perspektywy naszych doświadczeń z diagnozami ortopedów radziłabym pójść jeszcze na wizytę do jakiegoś dobrego ortopedy. Ja na początku nie zamierzałam ale jak zobaczyłam jak się moje dziecko męczy to coś mnie jednak tknęło żeby sprawdzić czy faktycznie powinno.
 
reklama
My dzis byliśmy z Zuzią na kontrolnym USG biodrek (pierwsze miała w szpitalu, po urodzeniu) - ale jak się naczytałam i nasłuchałam o tym co u Was (szczególnie u Szopki), wolałam się upewnić czy wszystko OK.

I na szczęście wynik badania ten sam - obustronnie "Ia":tak::tak:
 
Na wczorajszej wizycie pediatry zapytałam o witaminę D (bo chyba wszystkie podajecie, no a my nie). Lekarka powiedziała, że teraz zalecenia są takie, by od 6-go tygodnia podawać 1 kroplę. No ale zaczęła się śmiać, że zaraz te zalecenia mają się zmienić. Ponoć problemy z krzywicą wcale nie są już takie częste, a przedawkowanie witaminy dobre nie jest.
Czyli na wizycie w przychodni (3-go) pewnie każą nam podawać.
 
Esia ja tez nie podaje i podawac nie bede...w Angli takiej profilaktyki sie nie stosuje,nie wiem czy to dobrze...
 
To właśnie jest pytanie - chyba Polska to jeden z niewielu krajów, gdzie się stosuje profilaktycznie witaminę D. No ale chyba już niedługo.
Cóż, jeśli lekarka zaleci, to będę podawała. Chyba ;-)
 
a ja się zastanawiam nad vigantolem wraz z vibovitem, czy to oby nie za dużo wit D? :eek:ale takie mamy zalecenia pediatry
 
Kachasek a nie masz możliwości skonsultowania tego? Po diagnozie Misia Szopki to ja już bym chyba wszystkie choć lekko podejrzane rzeczy konsultowała z drugim lekarzem...
 
reklama
Do góry