reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty i zalecenia pediatry

reklama
Byłam wczoraj na wizycie u pediatry z Wiki, tak kontrolnie i po skierowanie do poradni na kontrolę bioderek i:
Mała waży już 4340g czyli od dnia wypisu ze szpitala przytyła 1020g:tak::-):tak:,a poza tym lekarz stwierdził,że nie da mi skierowania do poradni w sprawie bioderek, bo on tu nie widzi żadnej wady (Mała nie płakała przy badaniu, a on ją oglądał ze wszystkich stron, ruszał nóżkami, rozszerzał je itd...) Powiedział, że czasem po porodzie jest taki przykurcz i przy bad. wydaje się wtedy,że bioderka nie są całkiem w porządku, ale teraz on nie widzi,żadnego problemu z ruchomością. Obojczyk się już podobno zrósł, tylko zostało jakieś zgrubienie, ale pytał czy mała rusza rączką i czy widzę jakąś różnicę. Jeśli nie , to nie ma obawy,że zgrubienie uciska na splot nerwowy.
 
Ja wizyte u pediatry mam 6 października przy okazji szczepienia ale w zeszłym tyg. byłam z małym sprawdzić czy prawidłowo przybiera na wadze i jak na razie wszystko jest ok Kacper waży już 2800g ( a urodził się 2050g) więc myślę że pomału nadrobi tą swoją wagę Jeszcze jutro czeka nas wizyta u okulisty i neurologa mam nadzieję że i tam obejdzie się bez żadnych niespodzianek
 
my dzis po pierwszej wizycie, synek waży 3800 a tydzien temu, jak wychodziliśmy ze szpitala to 3430 ważył, więc przybiera ładnie. pediatra poinformował nas o szczepionkach dodatkowych i że najwcześniej trzeba zacząć od rotawirusów (2x300zł) i ewenulanie proponowała szczepionki skojarzone za 190zł. dziewczyny a wy zamierzacie kupować te szczepionki dodatkowe?
 
Paulka ja szczepie mojego na wszystko. A ta na rota u nas jeszcze drozsza ok 250 euro. Na szczescie moja kasa chorych refunduje.
My tez juz po badaniach maly wazy 4150 i ma juz 54 cm, obwod glowki 36 cm.
 
co do pępka to wg zalecen połoznej przemywam gazikami LEKO i psikam Octeniseptem i tez juz prawie odpada, bo juz leciutko odchodzi przy ruszaniau. wizyte u pediatry mamy w przyszlym tygodniu.
 
ooo Aga widzę, że u ciebie też jeszcze nie odpadł!! U nas też ,ja jestem w szoku bo z Blanką to przed skonczeniem tygodnia odpadł a przy tym oktenisepcie się trzyma że hej!! Wczoraj koleżanka przyniosła mi spirytus i mam zamiar teraz tylko nim przemywać!!!
....aaaa kiedy idziemy na wspólny spacerek????
 
U mnie Bartek po 3 tyg ma 800g do przodu wiec doktor powiedział ze ładnie przybiera na wadze. :-D
Ładnie rosną te nasze dzidzie- oby tak dalej :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
no my się ważyliśmy wczoraj na pierwszej wizycie u pediatry i mały waży już 5 kg :-) przy wypisie ze szpitala ważył 4470g i pani doktor powiedziała że wszystko jest ok z czego bardzo się cieszę :-) Jeżeli chodzi o pępek to my używaliśmy spirytusu 70% i odpadał nam długo bo pozbyliśmy się go dopiero w 13-tej dobie
 
Do góry