reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wizyty u gin w ostatnich tygodniach-jak często?

dziuba127

mama Martysi i Maleństwa
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa pod koniec ciąży? wiem ze chyba częściej są wizyty, czy tylko jeździcie do szpitala na KTG?? jestem w 34tc, jutro wizyta u lekarza, czy teraz częściej będę gościem pani ginekolog?
jakie badania robi się pod koniec ciąży? tylko KTG czy też USG i jeszcze jakieś badania krwi?

reklama

Ewa G

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Na początku ciąży do lekarza chodziłam co 4 tygodnie (gabinet prywatny), później zdecydowałam się posiedzieć na zwolnieniu i panią doktor musiałam odwiedzać co 3 tygodnie. Od 34 tygodnia ciąży lekarka chciała mnie widzieć co dwa tygodnie. W całym okresie ciąży miałam 3 badania USG (w 12 i 24 tygodniu ciąży w celu sprawdzenia prawidłowości rozwoju dziecka wywkonywane przez profesora i ostatnie w 37 tygodniu ciąży w celu sprawdzenia wielkości dzidzi i prawidłowego ułożenia wykonane przez moją doktor). Badań KTG w całym okresie ciąży nie miałam zlecanych przez panią doktor (jedynie w szkole rodzenia położna nam pokazywała na czym to polega). Pod koniec ciąży tj. ok. 36 tygodnia musiałam zrobić badania krwi i moczu.
Moja koleżanka chodziła również prywatnie do innego lekaża i pani doktor umawiała się z nią od samego początku ciązy na wizyty co 3 tygodnie i przy każdej wizycie wykonywała badanie usg i zlecała jej badania krwi co miesiąc aby śledzić poziom wyników.
Wydaje mi się że częstotliwość wizyt u lekarza zależy od tego czy wybrany przez nas gabinet jest prywatny czy w ramach służby zdrowia i od samego lekarza. Jeżeli lekarz chce zarobić będzie się częściej umawiał.

donia76

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja jestem w 33 tyg i teraz bede chodziła do gin co 3 tyg na poczatku co 4 .
Co do badan to czeka mnie jeszcze jedno usg i na kazda wizyte morfologia i mocz

maie

pełnoetatowa mama Alicji
Rozwiązania
0
Witajcie,

Od początku ciąży chodzę do gabinetu prywatnego. Do 28 tygodnia chodziłam na wizyty co 4 tygodnie (każdorazowo USG, zresztą w cenie wizyty), później - z uwagi na przedwczesne skurcze - co 2-3 tygodnie; na każdą wizytę, podobnie, jak koleżanka Ewy G, robiłam badania krwi i moczu, żeby śledzić ewentualne zmiany w wynikach. Teraz widzimy się co dwa tygodnie (słyszałam, że można umawiać się nawet co tydzień, ale wydaje mi się, że nie jest to chyba konieczne...) i terminy mam już umówione do daty porodu, więc chyba nic się nie zmieni.
Do szpitala powinno się mieć ze sobą ostatnie wyniki krwi i moczu, więc pewnie dziuba będziesz poproszona, żeby je zrobić. Na KTG możesz chyba pojechać do szpitala bez skierowania (jakby coś się niepokojącego tfu tfu działo, to na pewno), ale warto zapytać lekarza, jaki harmonogram spotkań i działań planuje na końcówkę ciąży; bo jak pisze Ewa, sporo zależy od samego lekarza (czy przyjmuje w przychodni, czy prywatnie) i jeszcze więcej od Twojego stanu zdrowia.
Pozdrawiam

Fitusia

Zaangażowana w BB
Miasto
Rawa Mazowiecka
Rozwiązania
0
Chodzę do prywatnego gina. Umawia mnie na wizyty dokładnie co cztery tygodnie i od razu robi usg. Po 30 tygodniu bedziemy sie podobno widywac co dwa tygodnie. Jak na razie robiłam jedno badanie moczu i morfologię i raz tuż przed ciążą. Jak to dalej będzie, zobaczymy :).. oj temat dotyczył konca.. przynajmniej znam teorię ;)

Alonqa

Mój ideał <3Michaś:)
Rozwiązania
0
Wszystko zalezy od tego czy gabinet jest prywatny czy w ramach NFZ, ja jestem w 33 tyg. i moj gin. narazie nic nie mowi o czestszych wizytach chodze do niego co 4 tyg. chyba ze teraz na wizycie przed swietami sie cos zmieni....

dziuba127

mama Martysi i Maleństwa
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
ja chodzę prywatnie i już wiem że widzimy się z panią doktor za 2tygodnie, bo łożysko ma już lllstopień dojrzałości, to znaczy że trzeba kontrolować sytuację...

milkada

Czerwcowa Mamusia '09
Miasto
wrocław
Rozwiązania
0
Chciałam zaktualizować ten temat,bo zastanawiam się jak to teraz jest w prywatnych gabinetach:-)

reklama

EVE81

Zadomowiona(y)
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Ja na finiszu miałam takie wizyty: 2 lutego (KTG + badanie gin - 36 tc), 17 lutego (USG z przepływami + bad.gin - 37/38 tc), 27 luty (KTG + bad.gin - 39 tc), termin porodu mam na 4 marzec, ale jak nie urodzę to mam przyjść 6 marca (dostanę wtedy skierowanie do szpitala).

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
shingle Wizyty u gin, zdjęcia USG, mama w połogu. dzieci urodzone w październiku 2009 2998
KasiaKar Wizyty, usg i wyniki badań Stycznióweczki 2021 1276
Ragda Wizyty i badania Forum 1337
N Wizyta lekarza u noworodka Trójmiasto 3
Truskaweczka2017 Wizyty, badania, usg :) Wrześniówki 2020 9
rozczochrana.mama Nasze wizyty lekarskie Wrześniowe mamy 2020 33
Straciatella Terminy wizyt sierpniówek :) + zdjęcia z USG Sierpniowe mamy 2020 40
carlas Nasze wizyty i zdjęcia USG :) Majowe mamy 2020 78
nnat. Wizyty Kwietniowe mamy 2020 18
P Wizyty u ginekologa Lutowe mamusie 2020 priv 6
martoosia04 Nasze wizyty + fotki z USG Sierpniowe mamy 2019 2
Ennis92 Nasze wizyty, usg i brzuszki Lipcowe mamy 2019 72
emotion_sickness Wizyty/badania/wyniki Styczniowe mamy 2019 21
Julianna_Szcz Wizyty/badania/wyniki Grudniowe mamy 2018 76
A Wizyty u ginekologa z NFZ Potrzebuję porady 23
Dita_333 Wizyty u ginekologa - usg Listopadowe mamy 2018 371
A Wystawienie faktury za prywatne wizyty. Potrzebuję porady 2
B Wizyty u endokrynologa Majowe mamy 2018 7
ZUZA.80 Czerwcowe mamy 2018 - nasze wizyty Czerwcowe mamy 2018 34
chomiczka007 Pierwsze wizyty i USG maluszków Sierpniowe mamy 2018 63
Syla88 Kalendarz naszych wizyt :) Lutowe mamy 2018 26
KasiaMarysia23 Karmienie piersią, a wizyty u ginekologa. Ciąża, poród, połóg 23
gie_er Wizyty, zdjęcia z USG Dzieci urodzone w grudniu 2017 161
ula21 Nasze wizyty i zdjęcia USG Dzieci urodzone w listopadzie 2017 46
G Lekarz pediatra na wizyty domowe na terenie Rzeszowa Potrzebuję porady 0
xBUMx USG / WIZYTY / BADANIA Dzieci urodzone w październiku 2017 106
Dorota_87 Wizyty, badania, usg Dzieci urodzone w lipcu 2017 646
pauli_ne Wizyty, wyniki, usg majówek 2017 Dzieci urodzone w maju 2017 282
nati/misio Nasza testy, usg, wizyty :-) Dzieci urodzone w kwietniu 2017 311
Paraplu Wizyty, USG i badania Styczniówek Dzieci urodzone w styczniu 2017 53
gosia081145 Nasze wizyty u lekarz, USG ...:) Dzieci urodzone w listopadzie 2016 6125
neilaaa Nasze wizyty, badania i USG Dzieci urodzone w październiku 2016 2579
pola06 nasze wizyty u lekarza zdjecia USG wyniki badania Dzieci urodzone we wrześniu 2016 184
alexa1986 Badania, Wizyty, USG :) Dzieci urdzone w czerwcu 2016 1096
olciaaa Wizyty, badania, USG Dzieci urodzone w maju 2016 462
bluelovi Nasze wizyty,badania i USG :) Dzieci urodzone w kwietniu 2016 3099
natka90 Marcóweczki u lekarza (wizyty, badania, usg) Dzieci urodzone w marcu 2016 116
Magda_z_uk Lutóweczki u lekarza (wizyty, badania, usg) Dzieci urodzone w lutym 2016 2535
żabila Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG Dzieci urodzone w styczniu 2016 31
A Wizyty u lekarzy, badania, zdjęcia z USG Dzieci urodzone w grudniu 2015 454
A Wizyty u lekarzy, badania, zdjęcia z USG Dzieci urodzone we wrześniu 2015 729
beata88 Wizyty u ginekologa, badania, zdjęcia u USG Dzieci urodzone w sieprniu 2015 3371
ewelak Wizyty u lekarza, zdjęcia z USG naszych maluszków Dzieci urodzone w lipcu 2015 425
Kamcia2810 Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania... Dzieci urodzone w czerwcu 2015 1129
bada m. Nasze Wizyty-BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w styczniu 2015 0
Doggi Wizyty, usg, zdjęcia itp Dzieci urodzone w styczniu 2015 9002
K Nasze wizyty: terminy, zdjęcia USG, wyniki Dzieci urodzone w grudniu 2014 1469
sunovia Nasze wizyty u lekarza, usg - bez komentarza. Dzieci urodzone w październiku 2014 126
wesolutka85 Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :) Dzieci urodzone we wrześniu 2014 2904
vinga89 Szczepienia, wizyty u lekarzy i zdrowie styczniowych bobasów Dzieci urodzone w styczniu 2014 150