reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u gin w ostatnich tygodniach-jak często?

dziuba127

mama Martysi i Maleństwa
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2007
Postów
4 028
Miasto
Gdańsk
dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa pod koniec ciąży? wiem ze chyba częściej są wizyty, czy tylko jeździcie do szpitala na KTG?? jestem w 34tc, jutro wizyta u lekarza, czy teraz częściej będę gościem pani ginekolog?
jakie badania robi się pod koniec ciąży? tylko KTG czy też USG i jeszcze jakieś badania krwi?
 
reklama
Na początku ciąży do lekarza chodziłam co 4 tygodnie (gabinet prywatny), później zdecydowałam się posiedzieć na zwolnieniu i panią doktor musiałam odwiedzać co 3 tygodnie. Od 34 tygodnia ciąży lekarka chciała mnie widzieć co dwa tygodnie. W całym okresie ciąży miałam 3 badania USG (w 12 i 24 tygodniu ciąży w celu sprawdzenia prawidłowości rozwoju dziecka wywkonywane przez profesora i ostatnie w 37 tygodniu ciąży w celu sprawdzenia wielkości dzidzi i prawidłowego ułożenia wykonane przez moją doktor). Badań KTG w całym okresie ciąży nie miałam zlecanych przez panią doktor (jedynie w szkole rodzenia położna nam pokazywała na czym to polega). Pod koniec ciąży tj. ok. 36 tygodnia musiałam zrobić badania krwi i moczu.
Moja koleżanka chodziła również prywatnie do innego lekaża i pani doktor umawiała się z nią od samego początku ciązy na wizyty co 3 tygodnie i przy każdej wizycie wykonywała badanie usg i zlecała jej badania krwi co miesiąc aby śledzić poziom wyników.
Wydaje mi się że częstotliwość wizyt u lekarza zależy od tego czy wybrany przez nas gabinet jest prywatny czy w ramach służby zdrowia i od samego lekarza. Jeżeli lekarz chce zarobić będzie się częściej umawiał.
 
Ja jestem w 33 tyg i teraz bede chodziła do gin co 3 tyg na poczatku co 4 .
Co do badan to czeka mnie jeszcze jedno usg i na kazda wizyte morfologia i mocz
 
Witajcie,

Od początku ciąży chodzę do gabinetu prywatnego. Do 28 tygodnia chodziłam na wizyty co 4 tygodnie (każdorazowo USG, zresztą w cenie wizyty), później - z uwagi na przedwczesne skurcze - co 2-3 tygodnie; na każdą wizytę, podobnie, jak koleżanka Ewy G, robiłam badania krwi i moczu, żeby śledzić ewentualne zmiany w wynikach. Teraz widzimy się co dwa tygodnie (słyszałam, że można umawiać się nawet co tydzień, ale wydaje mi się, że nie jest to chyba konieczne...) i terminy mam już umówione do daty porodu, więc chyba nic się nie zmieni.
Do szpitala powinno się mieć ze sobą ostatnie wyniki krwi i moczu, więc pewnie dziuba będziesz poproszona, żeby je zrobić. Na KTG możesz chyba pojechać do szpitala bez skierowania (jakby coś się niepokojącego tfu tfu działo, to na pewno), ale warto zapytać lekarza, jaki harmonogram spotkań i działań planuje na końcówkę ciąży; bo jak pisze Ewa, sporo zależy od samego lekarza (czy przyjmuje w przychodni, czy prywatnie) i jeszcze więcej od Twojego stanu zdrowia.
Pozdrawiam
 
ja chodzilam co dwa tygodnie bo na tyle mi L 4 wystawiała
zdjcie004ib5.jpg



 
Chodzę do prywatnego gina. Umawia mnie na wizyty dokładnie co cztery tygodnie i od razu robi usg. Po 30 tygodniu bedziemy sie podobno widywac co dwa tygodnie. Jak na razie robiłam jedno badanie moczu i morfologię i raz tuż przed ciążą. Jak to dalej będzie, zobaczymy :).. oj temat dotyczył konca.. przynajmniej znam teorię ;)
 
Wszystko zalezy od tego czy gabinet jest prywatny czy w ramach NFZ, ja jestem w 33 tyg. i moj gin. narazie nic nie mowi o czestszych wizytach chodze do niego co 4 tyg. chyba ze teraz na wizycie przed swietami sie cos zmieni....
 
ja chodzę prywatnie i już wiem że widzimy się z panią doktor za 2tygodnie, bo łożysko ma już lllstopień dojrzałości, to znaczy że trzeba kontrolować sytuację...
 
reklama
Ja na finiszu miałam takie wizyty: 2 lutego (KTG + badanie gin - 36 tc), 17 lutego (USG z przepływami + bad.gin - 37/38 tc), 27 luty (KTG + bad.gin - 39 tc), termin porodu mam na 4 marzec, ale jak nie urodzę to mam przyjść 6 marca (dostanę wtedy skierowanie do szpitala).
 
Do góry