reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

O rany, nie zaczynajmy tematu wagi, bo dostaję od tego białej gorączki... Franciszek rósł dotąd ładnie, ale w środku skali, a w ostatnim miesiącu wyskoczył nagle tak, że we wtorek miał 3,5 kg. Myślałam, że się wdał w rodzinę po stronie swojego Taty - tam się małe dzieci rodziły, ale coś czuję, że jednak moja krew przeważy - moja Mama wszystkie dzieci urodziła powyżej 4 kg (tylko ja miałam 2,5 kg, ale jak na 31 tydzień to i tak nieźle ;)).
 
reklama
Mój Małżon miał schizy, że wywoła przedwczesny poród kilka tygodni temu i się wzbraniał przed igraszkami. Ale teraz, kiedy jest już po terminie i naprawdę chcemy mieć już małą po drugiej stronie brzucha, wziął się ostro za "wywoływanie porodu" ;-) Tylko szkoda, że nic to nie daje :-( I mi się ostatnio jakoś odechciało, bo czuję się jak wieloryb wyrzucony na brzeg.
 
To ja mojego mężula pomolestuję w odpowiednim momencie, to znaczy po mikołaju bo córcia ma imprezkę i nie chce tego przegapić ;-)
 
Gratuluję udanych wizyt.
U mnie w głowie się coś poprzestawiało. Mogę chodzić w ciąży jeszcze do Nowego Roku, tak sobie ubzdurałam. Obiecałam sobie po pierwszej ciąży że nie będę się nastawiać na szybszy poród niż przed terminem i pogodziłam się z wywołaniem.
I jakoś dobrze mi na duszy z tą świadomością że mogę chodzić jeszcze miesiąc.
Wiem że potem jak urodzę będę wracać z sentymentem do tego stanu, a to moja ostatnia ciąża to cieszę się póki mogę.:-)
 
Hahhah nie zarzekaj się, że ostatnia. Już niejedna para tak mówiła i później im się niespodzianki pojawiały;-)
 
agbar
zawsze chciałam mieć dwójkę dzieci, ale jak będzie trójka to płakać nie będę. Niespodzianki są fajne, ale jak narazie niespodzianek nie "planuję" hehe.

edit:
maż odebrał wyniki na paciorkowca. Ale oczywiście nie zapytał co oznacza wynik:
Wychodowane drobnoustroje:
1. LACTOBACILLUS SPP. Wzrost: ++
2. STAPHYLOCOCCUS KOAGULAZOUJEMNY Wzrost: +

legenda:
Wzrost:
+++ obfity
++ średni
+ skąpy

A na dole jest wbita pieczątka Flora fizjologiczna nie wymaga leczenia

Co to może oznaczać? Czy wynik jest OK?
 
Ostatnia edycja:
My już też po wizycie. Wszystko pozamykane na 4 spusty, maleństwu jest chyba dobrze w brzuszku. Niestety nadal połozenie pośladkowe i już się załamałam. JA NIE CHCĘ CC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lekarz pobrał mi wymaz na paciorkowca i dostałam ostatnie skierowanie na morfologię i mocz.
Następna wizyta za 2 tygodnie i pewnie skierowanie na cc:-(
 
agbar
zawsze chciałam mieć dwójkę dzieci, ale jak będzie trójka to płakać nie będę. Niespodzianki są fajne, ale jak narazie niespodzianek nie "planuję" hehe.

edit:
maż odebrał wyniki na paciorkowca. Ale oczywiście nie zapytał co oznacza wynik:
Wychodowane drobnoustroje:
1. LACTOBACILLUS SPP. Wzrost: ++
2. STAPHYLOCOCCUS KOAGULAZOUJEMNY Wzrost: +

legenda:
Wzrost:
+++ obfity
++ średni
+ skąpy

A na dole jest wbita pieczątka Flora fizjologiczna nie wymaga leczenia

Co to może oznaczać? Czy wynik jest OK?

Po tej pieczątce to można by powiedzieć,że wszystko ok,ale ginem nie jestem więc nie wiem i niestety nie pomogę,ale ja bym wywnioskowała że ok.

My już też po wizycie. Wszystko pozamykane na 4 spusty, maleństwu jest chyba dobrze w brzuszku. Niestety nadal połozenie pośladkowe i już się załamałam. JA NIE CHCĘ CC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lekarz pobrał mi wymaz na paciorkowca i dostałam ostatnie skierowanie na morfologię i mocz.
Następna wizyta za 2 tygodnie i pewnie skierowanie na cc:-(

Może jeszcze się zmienić kochana i nie będziesz mieć cesarki,nie martw sie,pozdrowionka
 
agbar
zawsze chciałam mieć dwójkę dzieci, ale jak będzie trójka to płakać nie będę. Niespodzianki są fajne, ale jak narazie niespodzianek nie "planuję" hehe.

edit:
maż odebrał wyniki na paciorkowca. Ale oczywiście nie zapytał co oznacza wynik:
Wychodowane drobnoustroje:
1. LACTOBACILLUS SPP. Wzrost: ++
2. STAPHYLOCOCCUS KOAGULAZOUJEMNY Wzrost: +

legenda:
Wzrost:
+++ obfity
++ średni
+ skąpy

A na dole jest wbita pieczątka Flora fizjologiczna nie wymaga leczenia

Co to może oznaczać? Czy wynik jest OK?
po mojemu to jak byk napisane że wyhodowano a wzrost skapy i sredni....ja miałam skapy - leczę sie antybiotukiem. Twój wynik wskazuje na aktywnego paciorkowca więc nie rozumiem tej pieczątki? Kiedy masz wizytę?

madziara jeszcze nic straconego;) wszak jeszcze z miesiąc mamy;)
 
reklama
po mojemu to jak byk napisane że wyhodowano a wzrost skapy i sredni....ja miałam skapy - leczę sie antybiotukiem. Twój wynik wskazuje na aktywnego paciorkowca więc nie rozumiem tej pieczątki? Kiedy masz wizytę?

madziara jeszcze nic straconego;) wszak jeszcze z miesiąc mamy;)


Ale nie wyhodowano streptococcus agalactiae a to o niego się rozchodzi.

Pozycja pierwsza to pałeczki kwasu mlekowego - czyli dobra rzecz w pochwie. Opozycję drugą musisz dopytać gina,ale ja bym się nie martwiła to tego co najgorsze to nie masz.
 
Do góry